Skocz do zawartości

Recommended Posts

Czy wystarczy dokupić np. http://allegro.pl/szybka-wyswietlacza-samsung-i9300-galaxy-s-iii-s3-i3253677939.html ? pękła sama szybka. Za wymianach w serwisie itp wołają od 300zł do 1000zł :) Jak się za to brać? Już kiedyś wymieniałem wyświetlacze w dotykowych sony ericsonach. Gwarancja raczej tego nie uwzględnia ;/

Link to post
Share on other sites

W przypadku rozszczelnienia ekranu  SAmoled (tzn. jak szybka pęknie i dostanie się powietrze) dochodzi do zniszczenia materiału organicznego (wyświetlacza). Tak było do tej pory. Ale widocznie inżynierowie samsunga zmienili proces produkcji i teraz struktura jest inna. Wyświetlacz razem z digitizerem i szybką nie są klejone do kupy a klejone są widocznie tylko digitizer do wyświetlacza a bliskość szybki z digitizerem po złożeniu wystarczy do prowadzenia funkcji dotykowych (dlatego też zamiast digitizera na całej powierzchni szybki jest on tylko na wyświetlaczu, a co za tym idzie Samsung musiał wprowadzić przylepkowe mini digitizery w miejscu przycisków dotykowych). A więc w Galaxy S III (w jako chyba jedynym ale nie wiem jak jest z IV) idzie wymienić samą szybkę ale już digitizera nie.

Link to post
Share on other sites

Słyszałem że w Kielcach (najbliższe większe miasteczko) wołają 150zł bo mają sprzęt do odklejenia samej szybki. U mnie w małej miejscowości chcą 700zł bo muszą kupić cały panel z wyświetlaczem za około 500zł + robocizna. Wydaje mi się że to 150zł to jeszcze racjonalna cena. Mógł by ktoś potwierdzić z Kielc taką cenę? Bo raczej chyba sam nie chce jednak się za to brać żeby samego wyświetlacza nie uszkodzić.

Link to post
Share on other sites

 

 

bo mają sprzęt do odklejenia samej szybki

 

To u Ciebie na wiosce nie mają suszarki? Przecież to nie jest jakiś kosmiczny sprzęt.

 

W życiu bym nie zapłacił 150zł (plus szyba) za taką robotę. Już wolałbym ze zbitą chodzić. 

Link to post
Share on other sites

150zł razem z szybką (około 70zł) :) Jak przyjdzie mi ta szybka to zacznę to oglądać może nagram to :) Sprawdzę czy suszarką odejdzie szyba. Ogólnie to ten S3 wydaje mi się taki badziewiasto lekki i delikatny.

Link to post
Share on other sites

 

 

Ogólnie to ten S3 wydaje mi się taki badziewiasto lekki i delikatny.
 

 

S4 wcale nie jest lepszy w tym kontekście.

 

Szkoda, że na lolegro nie sprzedają całych kompletów naprawczych razem z narzędziami. Ułatwiłoby to robotę.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...