Skocz do zawartości

[GPU-Z] Bios version xxx-xxx; Subvendor undefined?


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez drVanSteiner,

Recommended Posts

Cześć. Coś niepokojącego zauważyłem w mojej nowej karcie graficznej. Po pierwsze powinienem mieć fabrycznie 900MHz taktowania, bo to wersja od GIGABYTE, a mam 1000, pamięć też jest szybsza niż powinna (nie żeby mi to przeszkadzało :) )

Jak otwieram GPU-Z to wyświetla mi coś dziwnego:

http://gpuz.techpowerup.com/13/05/17/57v.png

Zwróćcie uwagę na bios version i na subvendora. Wie ktoś może o co chodzi?

Karta pod obciążeniem osiąga max 63 stopnie. Mam nadzieję, że to dobry wynik jak na ten model?
Link to post
Share on other sites

Wszytsko jest w porządku.

Masz kartę która jest fabrycznie podkrecona przez producenta.

Widzę że rdzeń juz sam podkreciłeś o 75MHz, kręć ile możesz bo ta karta aż sie o to prosi.

Kreć pamięci do conajmniej 1375MHz, powinny spokojnie sie podkrecić to takiej wartości.

Edytowane przez Hezen
Link to post
Share on other sites
1. Da się jakoś sprawdzić wersję BIOSu? Dokładnie chodzi mi o ten symbol np. FX1, FY1, F43, F21, F2, bo wersję to widzę, że mam 015.026.000.000.000000.
2. I czy da się sprawdzić jakoś rewizje? Bo podobno GIGABYTE jak wypuscił rev2 to napięcia zostały zablokowane, więc przypuszczam, że mam rev1, która jest lepsza.
3. No i co to w ogóle za BIOS skoro na stronie GIGABYTE nie ma do ściągnięcia żadnego, w którym fabrycznie mam 1000MHz taktowania.
4. I jeszcze jedno pytanie. Bardzo często pokazuje mi niepoprawne prędkości wentylatorów na karcie. Np. 51076 RPM, ale tylko na moment, bo zaraz wraca do normalnych wskazań. Czy to wina FanSpeeda, którego mam ciągle uruchomionego?

5. Czy odczytam gdzieś symbol karty? Konkretnie chodzi mi o ten symbol: GV-R795WF3-3GD.
6. Czy karta w idlu nie powinna zmniejszać taktowania do 300MHz i 150MHz pamięć?
7. Jakie są bezpiecznie napięcia na tym GPU? Bo w stresie mam 1.250

 

Edytowane przez kret11
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Ad 1

np. w OC Guru w zakładce "Online Support". 

 

Ad 2 i 5

jest nadrukowane na PCB nad złączem PCIe

 

Ad 3

Jeśli rev 2.0 to BIOS masz prawdopodobnie fabryczny: FX0. Na stronie Gigabyte go nie ma.

 

Ad 6

tak, w idlu zbija taktowanie i napięcia

 

 

Ad 7

 

1,25V jest bezpieczne

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...