Skocz do zawartości

HD7970 & LC


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez gtxxor,

Recommended Posts

Witam Serdecznie,

 

Czy są na forum osoby, które montowały LC na 7970? Potrzebowałbym opinii kogoś kto już bawił się w chłodzenie tych kart. 

 

Mam problem z odprowadzaniem ciepła z karty przy pomocy bloku na GPU.

 

Dodatkowo wydaje mi się, że moja chłodnica 

https://www.cooling.pl/phobya-gchanger-360-ver-2-black,produkt,553804.html?from_category=28_56_231

nie jest w stanie sobie poradzić z oddaniem ciepła nawet z jednej grafy...a mam dwie...czy to możliwe?

 

Jeśli temat zostanie podjęty to napiszę więcej szczegółów.

 

Liczę na waszą pomoc.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Mój zestaw:

1. Phobya GC 360 V2

2. MCP 35x

3. na CPU EK Supermancy

4. na GPU 2x MNP Prison Extreeme

Grafy to Asus HD7970DC2T

 

W chwili obecnej komp pracuje jako koparka.

 

1. Konfiguracja z jedną kartą. Pierwsza  grafa z założonym blokiem w pełnym stresie ma ~75o (proc 0% obciążenia, tylko gpu), chłodnica mocno ciepła

2. Konfiguracja z jedną kartą. Druga grafa z założonym blokiem po 30 sekundach osiąga 95o i zmniejsza taktowanie, bez względu na to który z dwóch egzemplarzy bloku założę. Na oryginalnym chłodzeniu powietrznym przy max obrotach ok 75o

 

Czy 75o to normalna temperatura?

Czy chłodnica sobie daje radę?

Dlaczego tempy na drugiej karcie są takie wysokie?

Link to post
Share on other sites

Jakie wentylatory? Jeśli chłodnica jest ciepła to znaczy że sobie nie radzi z chłodzeniem. No i trochę nie ogarniam czy Ty ją dajesz do CF czy do jednej karty bo podajesz dwie konfiguracje z jedną karta.

Jeśli do CF to 360 w przypadku radków jest bardzo złym wyborem. One są o wiele cieplejsze od zielonych kart i ja bym widział jakąś 240 na dodatek

Te bloki na gpu to chyba nie są fullcover co?

Edytowane przez natsu
Link to post
Share on other sites

Jakie wentylatory? Jeśli chłodnica jest ciepła to znaczy że sobie nie radzi z chłodzeniem. No i trochę nie ogarniam czy Ty ją dajesz do CF czy do jednej karty bo podajesz dwie konfiguracje z jedną karta.

Jeśli do CF to 360 w przypadku radków jest bardzo złym wyborem. One są o wiele cieplejsze od zielonych kart i ja bym widział jakąś 240 na dodatek

Te bloki na gpu to chyba nie są fullcover co?

- Wentyle: https://www.cooling.pl/enermax-uctb12p-tb-silence-120mm-pwm,produkt,553012.html?from_category=30_67 chodzą na 1500obr

- Mają chodzić razem, ale dopóki nie dojdę o co chodzi z temperaturą drugiej karty to raczej nie ma to sensu

- Bloki nie są full cover , bo takowych nie potrzebuję

- Tak myślę właśnie nad drugą chłodnicą, ale priorytetem jest ogarnięcie drugiej przegrzewającej się karty

Link to post
Share on other sites

- Wentyle: https://www.cooling.pl/enermax-uctb12p-tb-silence-120mm-pwm,produkt,553012.html?from_category=30_67 chodzą na 1500obr

- Mają chodzić razem, ale dopóki nie dojdę o co chodzi z temperaturą drugiej karty to raczej nie ma to sensu

- Bloki nie są full cover , bo takowych nie potrzebuję

- Tak myślę właśnie nad drugą chłodnicą, ale priorytetem jest ogarnięcie drugiej przegrzewającej się karty

 

Hmm bitcoin? Ja przy litecoin na powietrzu na, 1040/1680 taktach mam 76C przy 50%fan, napięcie to 1.100. Używasz cgminera?

Na LC powinienes mieć okolo 45C.

 

-g2 -i 13 -w 256 --thread-concurrency 20480 Full water cooled Sapphire 7970 reference with OC edition BIOS update 55º/60º.http://i1270.photobucket.com/albums/jj601/emmanuel_ortiz1/800_zps97f7364d.jpg@Sweeppicking

 

 

I to przy 800kh chyba bardziej nie da się wyżyłować hd7970.

 

Nie znam się na LC ale mi się wydaje że masz srogo za duże tempy

Edytowane przez NoHacker
Link to post
Share on other sites

jeżeli służą jako koparka btc to nie zakładaj mostka cf ;)

Mostek nie ma wpływu na pracę cgminera, i tak obie karty liczą niezależnie, no chyba, że powoduje wzrost temp :>

 

Hmm bitcoin? Ja przy litecoin na powietrzu na, 1040/1680 taktach mam 76C przy 50%fan, napięcie to 1.100. Używasz cgminera?

Na LC powinienes mieć okolo 45C.

 

-g2 -i 13 -w 256 --thread-concurrency 20480 Full water cooled Sapphire 7970 reference with OC edition BIOS update 55º/60º.http://i1270.photobucket.com/albums/jj601/emmanuel_ortiz1/800_zps97f7364d.jpg@Sweeppicking

 

 

I to przy 800kh chyba bardziej nie da się wyżyłować hd7970.

 

Nie znam się na LC ale mi się wydaje że masz srogo za duże tempy

Co do wyżyłowania HD7970, to ja mam 1150Mhz na mniejszym napięciu i ok 700Mh/s, podkreślam Mh a nie kh

Co do temperatur, to też mi nie pasują, dlatego potrzebuję info od kogoś kto montował LC na tych grafach. Podejrzewam, że problemem może  być opaska rdzenia gpu, która sprawia, że blok nie dotyka bezpośrednio do rdzenia, jest tam może z 0,5mm...

 

PISZ PO LUDZKU BRO. Za taki post się warny dostaje, bo nic z niego nie można zrozumieć oprócz ostatniej linijki.

Twoja wypowiedź kogo dotyczy?

Edytowane przez mikey_pl
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Nie musisz mi tłumaczyć :) 

 

Założenie bez adaptera... to głupota. Docisk jest absolutnie nieodpowiedni. Potrzeba tego https://www.cooling.pl/ek-water-blocks-ekvga-supreme-hf-hd7970-hd7950-adapter,produkt,553728.html

 

Dodatkowo weź pod uwagę że niepodkręcony CPU też generuje ciepło, nawet w 'idle'. W momencie gdy 2 szt HD 7970 solidnie się 'napracują', to CPU w stanie idle będzie de facto rozgrzewany przez układ. 

Link to post
Share on other sites

Nie musisz mi tłumaczyć :)

 

Założenie bez adaptera... to głupota. Docisk jest absolutnie nieodpowiedni. Potrzeba tego https://www.cooling.pl/ek-water-blocks-ekvga-supreme-hf-hd7970-hd7950-adapter,produkt,553728.html

 

Dodatkowo weź pod uwagę że niepodkręcony CPU też generuje ciepło, nawet w 'idle'. W momencie gdy 2 szt HD 7970 solidnie się 'napracują', to CPU w stanie idle będzie de facto rozgrzewany przez układ. 

Tylko odległość od rdzenia do bloku jest na tyle mała, że po założeniu tego adaptera wystawał on będzie ponad opaskę rdzenia, więc będzie większe ryzyko ukruszenia rdzenia przy dociskaniu...może jakiś patent dobry masz na to?

 

CPU skręcony na 1600Mhz nie generuje ciepła tylko jest nagrzewany przez ciecz, ale to raczej nie podnosi dodatkowo temperatury...

Link to post
Share on other sites

Panie :P Montowałem tych adapterów w życiu już kilka(naście) i nic nigdy nie zepsułem... 

Zamówię je w takim wypadku dziś i zobaczymy jaki będzie efekt:)

Ale jest tak jak mówię? Wystaje ponad opaskę?

 

Adaptery dotarły wczoraj...

Po zamontowaniu wszystko śmiga jak należy - obie grafy ustawione 1160 rdzeń 1010 pamięć +0% power limit. Temperatura na pierwszej grafie 60o na drugiej 51o, pracują na pełnych obrotach od wczoraj od godziny 20stej. Myślę, że tą która jest cieplejsza jeszcze zbiję do tej niższej temperatury, tylko muszę jeszcze zamówić zestaw montażowy EKWB. 

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...