Skocz do zawartości

HD5770 vs HD4890 vs HD5850


Recommended Posts

Witam wszystkich fachowców :help: :P

:]

 

Chciałem usłyszeć jak waszym zdaniem prezentują się owe karty graficze:

 

Radeon HD 5770 ~600zł

Radeon HD 4890 ~800zł

Radeon HD 5850 ~1100zł

 

Oczywiście która mi się bardziej opłaca, komputer ma być do gier także niechciałbym zostać rozczarowany.

Wiadomo że hd5850 jest tu najlepsza ale czy jest o tyle lepsza aby dawac za nia x2 tyle co za 5770??

Proszę o jakieś porównania, jakieś fakty no wiecie ;]

 

A może polecicie mi coś z Geforca? :D

 

Bardzo proszę mnie nastawić na wybór bo już mam w głowie kocioł ^^

Link to post
Share on other sites

Jeśli koniecznie chcesz już teraz zmienić kartę graficzną, to chyba warto dołożyć do DX 11, jeśli ci się nie spieszy, to poczekaj spokojnie, zanim te karty stanieją. Na razie jest bardzo niewiele gier wykorzystujących te biblioteki i minie trochę czasu, zanim się to zmieni.

 

PS. Jaką kartę graficzną masz teraz? 5770 jest tania i wystarczy ci do grania w najnowsze gry w FHD, jednak jeśli masz dość mocną kartę, nie ma sensu wyrzucać pieniędzy dla 5 klatek na sekundę.

Link to post
Share on other sites

Podoba mi się HD5770 tylko boli mnie to 128bit :] i troche tu mi pewnosci odbiera jak by bylo 258 to odrazu bym ja brał.

Chciałem dodać że w gre wchodzi jeszce GTX275, słyszałem od ludzi że się nie opłaca zaś w testach wypada bardzo dobrze.... :P i juz niewiem o co chodzi czytałem w "testy i recenzje" na tej stronie że jest to opłacalna karta w tym przedziale cenowym do 800 zł

 

także powiezmy że gtx275 vs hd5770 vs hd4890

 

co sądzicie?

Link to post
Share on other sites

Podoba mi się HD5770 tylko boli mnie to 128bit :P i troche tu mi pewnosci odbiera jak by bylo 258 to odrazu bym ja brał.

A co za różnica. Niech ma szerokość nawet 1-bit. Póki dobrze to działa, to wszystko jedno :] 128bit+DDR5 = 256bit+DDR3
Link to post
Share on other sites

A co za różnica. Niech ma szerokość nawet 1-bit. Póki dobrze to działa, to wszystko jedno :] 128bit+DDR5 = 256bit+DDR3

Tyle, że ta karta krztusi się wyższych rozdzielczościach. Szybsze pamięci nie zrobią wszystkiego.
Link to post
Share on other sites

więc może jepiej nie zamykać XD

:]

 

Dalsza konfrontacja wygląda:

 

GTX260 vs Radeon HD5770

 

GTX260:

DDR3, 448bit, 65nm, directx10, przepustowość pamięci: 109.2 gb/s, wydajność wypełniania pikseli:16128 MPix/s, wydajność wypełniania tekseli:36864 MTex/s, wydajność geometryczna:14904 MVts/s, HybridPower, Triple SLi, z tego co wiem to geforce obsluguja psyhX

 

Radeon HD5770:

DDR5, 128bit, 40nm, directx11, przepustowość pamięci: 75.2 gb/s, wydajność wypełniania pikseli:13600 MPix/s, wydajność wypełniania tekseli:34000 MTex/s, wydajność geometryczna:34000 MVts/s, CrossFire X / APowerPlay

 

Bardzo proszę na tej podstawie wybrać jednogłośnie która karta będzie lepsza do gier?!

Dane wzięte z "zestawienie GPU" na tej stronce.

Moge dodać że widziałem już konfrontacje tych kart i kolega wybrał hd5770 no ale co Wy sądzicie?

 

jeśli chodzi o rozdzielczosc jakiej uzywam to: 1280 x 769

Monitor mam 24 calowy full hd panorama, benq.

Link to post
Share on other sites

jeśli chodzi o rozdzielczosc jakiej uzywam to: 1280 x 769

Monitor mam 24 calowy full hd panorama, benq.

 

Czemu używasz tak niskiej rozdzielczości w monitorze fullHD :P:]

Ogromnie tracisz na jakości obrazu !

Do rozdzielczości fullHD lepszy będzie GTX260

Link to post
Share on other sites

jeśli chodzi o rozdzielczość to ja takiej używam bo jak zmienie na większą to te wszystkie ikonki i przyciski robią się takie malutkie XDD

Jak zmienię rozdzielczość to obraz w grach będzie lepszy?

 

Bardzo dziękuję z opiniami co do karty graficznej.

Wybiorę jednak GTX260 xD

 

ps. http://allegro.pl/item912813186_grafika ... _reki.html

ten sklep jest jakieś 100m odemnie xD więc se pujdę na piechotę :]..... 670zł

Link to post
Share on other sites

Tyle, że ta karta krztusi się wyższych rozdzielczościach. Szybsze pamięci nie zrobią wszystkiego.

Miałem na myśli, to że koniec końców liczy się przepustowość pamięci, a nie sama szyna. To że ma 128-bit rekompensuje pamięciami GDDR5. Bo zauważyłem, że bardzo dużo ludzi się tym kieruje nie wiedząc za bardzo jak to działa :] Nie mówiłem tego polecając 5770 czy coś, chociaż ja osobiście był wybrał i tak 5770.
Link to post
Share on other sites

Na razie się nie zapowiada na taką cenę. A tak robiąc mały offtopic - jak to jest? AMD sprzedaje chipy po tej swojej ustalonej cenie, którą mają od początku, dobrze kojarzę? Więc to, że ceny są wyższe od kogo się bierze? W którym miejscu tego "łańcuszka" zdzierają z nas kasę? Dystrybutorzy? Producenci kart?

Link to post
Share on other sites

amd ma ceny jeszcze całkiem znośne, najgorsza jest marża dystrybutorów korzystających z faktu że nvidia gdzieś się zagubiła całkiem z tym swoim fermi. Mamy teraz taką sytuację że karty zamiast tanieć to drożeją. No i jeszcze dolar się umocnił :]

Link to post
Share on other sites

No w tym roku to masakra :):P:)

Zamiast tanieć wszystko drożeje :)

 

Jakoś na początku października składałem kumplowi zestaw:

i5 750 - 690zł

MSI P55-GD65- 510zł

Patriot 4GB DDR3 1600mhz 370zł

Dysk 1TB chyba WD - 270zł

 

Teraz po prawie pół roku nic nie staniało co niektóre podrożały :)

Link to post
Share on other sites

Skoro już temat jest założony...

 

Czym się różni 5770 od 4850? proces technologiczny i DX - to wiem, ale po za tym? obydwie mają chyba po 160SP, a 5770 potrafi zerżnąć 4850, że aż miło...

 

No i jeszcze czy warto wymieniać mi teraz 9800GT na tego 5770? Za swój mogę wołać 300zł, dokładam jakieś 250zł (najtańsze 5770 chyba po 500-coś) i mam nową kartę, ale czy wartą tych dodatkowych 200-300zł? Powiem szczerze, że na razie jestem z 9800-tki zadowolony. Ostatnio grałem w ME2, wszystko na max, 1080p i było bardzo płynnie. Dirt 2 tak samo, ale boję się, że za pół roku to się zmieni (chociażby w Mafii 2), a w tedy ceny mogą nie być sprzyjające - co sadzicie?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...