Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dzień dobry.

 

Planuję zakup SSD pod płytę Abit NF7-S rev 2.0. Wiem, że ze względu na wiek tej płyty, sens takiego zabiegu może wydawać się wątpliwy, ale kupno nowego pc jest ostatecznością. 

 

Wytyczne:

cena - do 300 zł;

pojemność - do 64GB;

szybkość - mało ważna, czasy bootowania i inne brednie są drugorzędne, jednak głupio gdyby okazało się, że zwykły hdd będzie w pracy niewiele wolniejszy;

(nie)zawodność - nie może być sytuacji, w której taki dysk "padnie" od tak po kilku miesiącach działania, mimo że najważniejsze dane są kopiowane codziennie na zewnętrzny nośnik;

dysk ma być nowy z gwarancją itd;

 

Zastosowanie:

Biuro. Średnio kilkanaście - kilkadziesiąt operacji dziennie na niewielkiej bazie danych (odczyt, zapis), średnio 1 - 3 godziny dziennie przeglądania internetu. 

 

Wszelkie sugestie mile widziane.

Link to post
Share on other sites

To jest ta płyta?

http://images.anandtech.com/reviews/buyersguide/2004/overclockingsystem/mar10/pic2.jpg

 

Jeśli tak, to ja nigdzie nie widzę miejsca gdzie mógłbyś wpiąć SSD. Brakuje jakiegokolwiek portu SATA.

 

edit:

http://www.firingsquad.com/hardware/abit_nf7-s_2.0_review/images/01.jpg

 

Tutaj widzę porty SATA. Po pierwsze: na jakim systemie bazujesz? Musisz zważać na, to że wielu producentów nie posiada własnego TRIM pod XP. Po drugie: na pewno na SATA 150 MB/s będzie ograniczony czas kopiowania plików względem SATA II. No, ale jak piszesz że wydajność Cię nie interesuje, to chyba okej.

Link to post
Share on other sites

Tak to jest ta płyta, z tą różnicą, że u mnie sloty ddr są kolorowe, więc mogą być różnice w wersji.

Co do os, jestem ograniczony do xp home. Zainstalowałbym chętnie linuxa (debian wheezy), bo najważniejsza aplikacja działa pod wine, niestety z drobnymi błędami.

Z ograniczeń xp oraz saty I zdaje sobie sprawę.

 

W tej chwili myślę o takim dysku: Silicon Power T10 SSD 2.5 '' 64GB (producent podaje kompatybilność z sata I)

http://www.silicon-power.com/news/news_detail.php?no=20120522001&css_1=1

Niestety za słabo znam temat, żeby weryfikować wszystko co podaje producent.

Opinii o nim niewiele, te które się pojawiają nie są pochlebne, ale z tego co widzę, wynikają raczej z nie najlepszych wyników w testach szybkości i nie nieco gorszej relacji ceny do szybkości w stosunku do konkurencji.

 

Znów, wszelkie sugestie mile widziane.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...