Skocz do zawartości

Czyszczenie dolnej części procesora.


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Lukson,

Recommended Posts

Cześć, 

załóżmy hipotetycznie ;) , że podczas lappingu delikatnie ubrudziła mi się dolna cześć procesora(2 maluteńkie kropki) - ta która nie powinna się ubrudzić.
Czy jest jakaś metoda aby to wyczyścić nie uszkadzając procka - powietrze, zwykła szmatka, alko ?

pzdr

Edytowane przez TopperHarkley
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Najlepiej użyć środka, który zwie się "Kontakt". Ja tak robiłem i o dziwo polepszyły mi się możliwości OC.

 

Można też użyć Izopropanolu lub benzyny do zapalniczek. Wszystkie trzy środki idealnie nadają się do usuwania starej pasty termo dlatego mogą Ci się przydać w przyszłości.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Oko - thx!

Rozumiem, że mam to zrobić tak żeby przeczyścić tylko te miedziane "kropki" gdzie mam ubrudzone, a środek procka z tymi wszystkimi małymi elementami nie dotykać tym środkiem?

A przy okazji, gniazdo w mobo czyścic powietrzem, czy też może by wspomnianymi specyfikami?

Link to post
Share on other sites

Do gniazda lepiej się nie dotykaj bo jak nie masz wprawy i pewnej ręki to płyta poleci do kosza.

 

Wszystkie podane wyżej specyfiki odparowują więc nie robi to różnicy czy umyjesz cały spód czy tylko pola kontaktowe.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...