Skocz do zawartości

Jakie dyski SSD + HDD do laptopa HP Pavilion DV7-6118eg


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez saddam,

Recommended Posts

Witam,

 

W wyniku uderzenia, w laptopie padły mi 2 dyski. Pierwszy w MHDD sypał badami, drugi w MHDD jest ok, ale ma "reallocated sector cout". Planuję zakup dysku SSD na system i HDD 1tb na dane, a mam na to 900zł. Wdzięczny będę za porady, bo jak HDD dam rade sam wybrać to o SSD nie mam pojęcia. Słyszałem tylko, że im droższy dysk, tym lepszy kontroler. Jakieś sugestie?

I jeszcze jedno pytanie Czy zerowanie tego drugiego dysku w MHDD może mu pomóc? Czy ten dysk będzię się już tylko psuł dalej?

 

Pozdrawiam

 

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Jako HDD polecam Samsunga SpinPoint M8. Oszczędny, cichy i oferuje bardzo konkurencyjną wydajność:
Tutaj można bliżej zapoznać się z detalami: http://www.storagereview.com/samsung_spinpoint_m8_review

Wcześniej miałem momentusa, ale strasznie mielił głowicami, wibrował i miał szumiące łóżyska więc najlepszym momentem jego użytkowania było pozbycię sie go. Później był Scorpio Blue, ale też szumiał łożyskami i po paru miesiącach miał relokowane sektory. Do samsunga byłem bardzo sceptycznie nastawiony, ale wyróżniał się wydajnościowo oraz pod względem energooszczędności, a szczególnie tym, że jest to model 9mm, a nie kanapki 12mm lub 15mm. Korzystam z niego juz ponad rok i mogę przyznać, że bardzo pozytywnie wypada na tle innych dysków.

SSD to lapka musi być równiez oszczędne więc odpada samsung 830 i vertex 4. Najlepiej wybrać samsunga 840pro lub cruciala M500. M500 pomimo bardzo niskiej ceny za GB, bezpośrednio rywalizuje z topowym SSD samsunga. Po maksymalnej prędkości zapisu i odczytu tego nie widać, ale w realnych testach często pokonuje najszybsze modele dostępne na rynku.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Wielkie dzięki za odpowiedź. Też nastawiałem się na Samsunga. Mam jeszcze pare wątpliwości. Standardowe dyski w tym laptopie to Toshiba MK1059GSM, których grubość wynosi 12,5mm. Jeśli kupię tego Samsunga 9mm to będzię bez problemu pasował? Do tej pory składałem tylko PC i nie wiem jak to jest w laptopach.
 

I powtórzę również pytanie czy zerowanie dysku może pomóc? Czy dysk z bad sectorami będzię się już tylko dalej psuł?

 
Link to post
Share on other sites

Po wyzerowaniu hdd będzie działał normalnie, ale nie ma żadnej gwarancji na to, że nie pojawią się kolejne relokacji po niedługim czasie. Do przechowywania powielonych kopii może być.

Co do wysokoście HDD, musisz po prostu dostać się do zatok 2,5" i sprawdzić sposób mocowania. Zazwyczaj można znaleźć metalowe szufladki, do których przykręca się dysk. 9mm jest akurat standardem więc żadnego problemu zapewne nie będzie. Miejsca otworów na śruby są identyczne. Dodatkowe mm idą jedynie w wysokość dysku.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...