Skocz do zawartości

Recommended Posts

Składałem ostatnio sprzęt:

proc:AMD Athlon II x4 630

płyta gł:MSI 770-C45

karta graf:Gigabyt Geforce 9800 GT 512 MB Zalman OC

RAM: Kingston Hyper X 2GB DDR3 1333 CL7

Zasilacz: Chiftec (GPS-400AA-101A)ATX 400 Watt

 

Po złożeniu wszystkiego do kupy pojawia sie problem przy włączaniu kompa. Włącza się i wyłącza. tak jakby był wciśnięty reset non stop. Kable do panelu przedniego są podłączone odpowiednio, sprawdzałem podłączając reset pod power switch. Wszystkie kable zasilania płyty głównej i CPU też są dobrze podłączone, karta graf także. Mam odłączony dysk i napęd dvd. Odpalam tylko z prockiem i kartą graf, dzieje sie to samo. Kiedy odłączę zupełnie karte graficzną albo gdy nie podłączę tego cztero pinowego zasilania to komp się już nie resetuje ciągle ale ( jak można się domyślić) nie odpali się. Moje podejrzenie pało na zasilacz. Może jest za słaby dla tego sprzętu. NIe mam możliwości sprawdzenia silniejszego ani innej ( słabszej) karty graficznej. Czy mógłby ktoś podpowiedzieć coś.

Link to post
Share on other sites

Na wszelki wypadek możesz dać zdjęcie tabliczki znamionowej tego zasilacza, ale teoretycznie powinien sobie spokojnie poradzić. Mój komp (zachowanie jak przy wciśniętym resecie) ma taki objaw przy zbyt wysokim OC i pomaga reset biosu zworką albo baterią na płycie. Możesz spróbować, choć to takie strzelanie w ciemno.

Link to post
Share on other sites

Dzięki za podpowiedzi. Wrzuciłem ten zasilacz i kartę graf do innego sprzętu, Athlon 64 x2 na płycie MSI K-Nu Neo z ramem ddr2 i wszystko śmiga. Jutro jeszcze idę do kumpla żeby sprawdzić czy kość RAM nie jest walnięta. A na sprzęcie który opisywałem w pierwszym poście wypróbuję zasilacz 500W. Jeżeli to nie pomoże, będzie znaczyło chyba że coś jest nie tak z płytą główną :)

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...