Skocz do zawartości

Asus P5E Deluxe czyAsus Maximus II Formula ?


Recommended Posts

Witam.Zamierzam wymienić płytę główną w swoim kompie i zastanawiam się nad tymi dwiema.Która według Was była by lepsza?Reszta komponentów z którymi ma pracować płyta to C2D E8400,EVGA GTX 275,OCZ 2x 2GB DDR2 1066MHz Reaper,zasilacz 850W,2x Samsung SpinPoint F3 1 TB.

Link to post
Share on other sites

Mam też okazję kupić używaną płytę EVGA nForce 780i SLI.Nie oriętuje się za bardzo w wydajności chipsetów a chciał bym wybrać jak najbardziej wydajną.Jak myślicie,która z tych trzech płyt będzie najwydajniejsza?A może inne sugestie.Planuję wydać na mobo góra jakieś 700 zł.

Link to post
Share on other sites

Tej EVGI nawet nie bierz pod uwagę. Chipsety nVidii strasznie się grzeją i są słabe do OC. Wydajność płyt jest prawie identyczna, różnica będzie jedynie w testach syntetycznych i nic poza tym. Tak jak mówiłem wcześniej kup Maximusa :]

 

PS jest jeszcze jedna opcja. Mógłbyś sprzedać proca oraz ram, trochę dołożyć i kupić nową platformę (i5 oczywiście)

Link to post
Share on other sites

Masz świetny procesor, szkoda wyrzucać pieniądze na nową platformę w tym momencie, ale skoro i tak zmieniasz płytę główną to w sumie można by się nad tym zastanowić... Nie bierz chipsetu nVidii, bo nie nadają się do OC. Chyba, że planujesz SLI. Ja na twoim miejscu nie zmieniałbym płyty głównej według 100, czy 200 MHz.

Link to post
Share on other sites

ja mam P5E (x38) bez problemu można z niej zrobić Maximusa formule przez zmiane biosu(http://www.frazpc.pl/b/225652) kosztuje cie to chwilkę czasu a zaoszczędzisz trochę gotówki :P aa i polecam płytkę do oc ja robie na e8500 4.5ghz przy 1.42v, musisz tylko zwrócić uwagę na zaniżanie napięcia w biosie :] wg mni puki co jedyna wada tej płytki

Link to post
Share on other sites

Moja poprzednia płyta ześwirowała (Gigabyte N650SLI-DS4),mianowicie zaczęły się cyrki z samoczynnym odłączaniem gniazd USB oraz karty muzycznej.bywa tak że chodzi przez godzinę dwie i i pracuje normalnie ale w większości przypadków nawet nie chce wstać.Te anomalie występują czy to w systemie czy w biosie.Mam obecnie pożyczoną EVGA 780i ale faktycznie bardzo się grzeje, w spoczynku 65-68'C to jakieś nieporozumienie.Na zmianę platformy puki co mnie nie stać bo to jednak spory wydatek.Chyba jednak zamówię tego maximusa i powinno być ok :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...