Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć, od dłuższego czasu jestem posiadaczem Xonara DG. Karta ok jak na te pieniądze, ale mam z nią jeden problem. Otóż gdy jakaś gra się zcrashuje (nie każda, ale np. Stalker) albo gdy po prostu ją wyłączę (jak np. Heroes & Generals) to zapętla się dźwięk, nie jakiś normalny dźwięk a zawsze takie pykanie. Nie wiem czego to wina i nie wiem jak to naprawić. Jedyny sposób na pozbycie się dźwięku to restart komputera (wylogowanie nic nie daje). Reinstalacja sterowników czy systemu nic nie zmieniły. Jak to naprawić? Da się coś z tym zrobić?

Edytowane przez kubas246
Link to post
Share on other sites

na zapętlenie dźwięku myślę że można coś poradzić. Też kiedyś borykałem się z tym problem, ale to nie jest  wina Xonarów, tylko gier, czy nadmiernego OC, powodowały dziwne zwiechy komputera i tym samym zapętlaniem dźwięku. Doszedłem do wniosku, aby w menegerze urządzeń wyłączyć układ muzyczny  i ponownie go włączyć. 90% takiej czynności u mnie spotykało się bez restartu blaszaka na 3 układach Asusa jakie posiadałem.

 

jak to nie pomoże, są tez alternatywne sterowniki....

Link to post
Share on other sites

To samo miałem na płycie Asrock i restart pomagał.Przyczyną jest nie stabilny do końca komputer po OC,najczęściej to zapętlanie pojawia się właśnie gdy wyrzuci z gry.OC zwiększ napięcia lub obniż zegary jak chcesz wyeliminować ten problem.Przy okazji usuń stary sterownik dokładnie i zainstaluj najnowszy.

Link to post
Share on other sites

Po zainstalowaniu nowych sterowników,ustawienia ze starego są nadal,można to sprawdzić po ustawieniach własnych equalizera.

 

Odinstaluj stary sterownik następnie Program Files/usuń folder ASUS Xonar DG Audio i teraz zainstaluj nowy sterownik PCI-DG-111007-7.12.8.1794(W7-ER)

 

Sterownik do integry czy karty może zostać to nie ma nic wspólnego.Możesz sprawdzić przy okazji i odinstalować również ASRock eXtreme Tuner któremu nie ufam z podobnych problemów.

 

.

Link to post
Share on other sites

@lwses

Instalowałem ostatnio system od nowa i od razu wgrałem właśnie te sterowniki. Nie mam również ASRock eXtreme Tunera.

Obecnie skasowałem oficjalne i zainstalowałem UNi Xonar (wersja najzwyklejsza nie jakieś Low DPC Latency czy C-Media Audio Panel bo nawet nie wiem jaka byłaby różnica). Może to złudzenie, ale dźwięk przestrzenny wydaje się być trochę lepszy. Zobaczę czy zapętlanie dźwięku nadal występuje (o ile nadarzy się do tego okazja).

Link to post
Share on other sites

Dziś po wyłączeniu rifta dźwięk znów się zapętlił, niestety przy próbie wyłączenia karty w menedżerze urządzeń system poprosił o restart.

Korzystasz z włączonej opcji GX ? jak co,to ją wyłącz i sprawdz.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...