Skocz do zawartości

Plyta glowna ASrock Z77 Extreme4 - pytania.


Recommended Posts

Witam

Chce zlozyc sobie komputer od podstaw, wybor padl na plyte zasugerowana w Tytule posta.

Czy ta plyta bedzie odpowiednia do takiego zestawu:

 

1. Obudowa CoolerMaster HAF-932
2. Procesor Intel Core i5 3570K
3. Chlodzenie CPU Be Quiet Dark Rock Pro 2
4. GPU Asus Nvidia GeForce 2GB GTX 680 DirectCU II OC
5. Dysk twardy glowny Seagate ST1000DM003 3.5 inch 1TB Barracuda Hard Drive
6. Dysk twardy na system OCZ Vertex 4 128 GB
7. Pamiec RAM Crucial BLS2CP4G3D1609DS1S00CEU Sport 8GB Kit (4GBx2), Ballistix 240-pin DIMM, DDR3 PC3-12800 Memory Module
8. Zasilacz OCZ ZT Series 650W
9. Naped optyczny Asus DRW-24B5ST 24x Internal SATA DVD Drive
10. Klawiatura Logitech Wireless Illuminated Keyboard K800

 

Czy ta plyta jest w miare bezpieczna na przyszlosc? Pod katem dolozenia drugiej grafiki, kolejnego dysku twardego itp. I czy rozmieszczenie gniazd jest wygodne, chyba te chlodzenie CPU jest dosc duze.

Link to post
Share on other sites

Najlepsza płyta do 500zł, więc bierz śmiało;)

Co do zestawu to tylko moje zdanie ale wypowiem się. Zamień dysk HDD na WD Caviar Black, który jest o niebo lepszy i pamięci ram kierował bym się ku corsair vengeance low profile.

Tyle ja tu się dorzucam.

Edytowane przez walker15130
Argumenty?
Link to post
Share on other sites

 

 

Zamień dysk HDD na WD Caviar Black,

 

Po co mu (niewiele) szybszy dysk, skoro w zestawie ma SSD? Mija się to z celem a to tylko dodatkowe dB wychodzące z obudowy ;)

 

 

 

Najlepsza płyta do 500zł

 

Czy taka "najlepsza" to bym nie powiedział. Owszem, mobo jest bardzo ok ale konkuruje z nim MSI Z77A-GD55  (lecz niestety brak slotów PCI na karty dźwiękowe albo sieciowe). Tylko na morelach ostatnio zdrożała o jakieś 40zł.

Link to post
Share on other sites

Co do SLI to jednak bym polecił Ci gd55.Extreme4 ma bliżej siebie gniazda PCI-E jak gd55,natomiast jak nie będziesz robił SLI to z czystym sumieniem mogę polecić Ci Extreme4.Jak dla mnie bardziej przejrzysty UEFI,lepszy offset(choć pisanie o offsecie w gd55 to jakieś nieporozumienie).Natomiast minus tej płyty to jak już wspomniałem,blisko siebie PCI-E i ciut mniejsze wymiary od "pełnego"ATX-a.

Link to post
Share on other sites

Najlepsza płyta do 500zł, więc bierz śmiało;)

Co do zestawu to tylko moje zdanie ale wypowiem się. Zamień dysk HDD na WD Caviar Black, który jest o niebo lepszy i pamięci ram kierował bym się ku corsair vengeance low profile.

Tyle ja tu się dorzucam.

 

A czemu ma zmieniać wybrał praktycznie najlepszy dysk na rynku do 1TB zresztą 2TB także Seagate najlepszy.

Nie licząc drogiego raptora za 800zł

http://pclab.pl/art51420-38.html

http://pclab.pl/art51420-33.html

http://pclab.pl/art51420-39.html

 

 

Tyle ja tu dorzucam :D

Edytowane przez omar2033
Link to post
Share on other sites

Po przemysleniach postanowilem odrzucic tego Asrocka ze wzgledu na mATX ale rozwazyc zaproponowany wyzej MSI Z77A-GD55 kontra MSI Z77A-G45. Jaka jest roznica miedzy nimi oprocz ceny? Czy ten G45 nie mialby rownie dobrego rozkladu elementow jak GD55 pod katem rozwoju? I czy obwie dadza sobie rade w obudowie Fractal Arc 2 Midi oraz zaproponowanym chlodzeniem Dark Rock Pro 2?

 

Co do dyskow twardych, wspomnianego wyzej WD Black kontra Seagate - roznicy chyba az tak wielkiej miedzy nimi nie ma, Seagate jest tanszy i jak mowicie cichszy wiec chyba na niego sie zdecyduje po ostatecznym przeliczeniu cen.

Edytowane przez isillo
Link to post
Share on other sites

Po przemysleniach postanowilem odrzucic tego Asrocka ze wzgledu na mATX ale rozwazyc zaproponowany wyzej MSI Z77A-GD55 kontra MSI Z77A-G45. Jaka jest roznica miedzy nimi oprocz ceny? Czy ten G45 nie mialby rownie dobrego rozkladu elementow jak GD55 pod katem rozwoju? I czy obwie dadza sobie rade w obudowie Fractal Arc 2 Midi oraz zaproponowanym chlodzeniem Dark Rock Pro 2?

 

Co do dyskow twardych, wspomnianego wyzej WD Black kontra Seagate - roznicy chyba az tak wielkiej miedzy nimi nie ma, Seagate jest tanszy i jak mowicie cichszy wiec chyba na niego sie zdecyduje po ostatecznym przeliczeniu cen.

Od kiedy to Asrock z77 extreme 4 jest matx? Lulz . Co do dysku mam WD caviar Black i jakoś nie jest głośny a Seagate się sypią.

Jestem ciekaw jak msi może konkurować z asrock jak ma słabszą sekcję. Ale każdy chwali swoje

Link to post
Share on other sites

Od kiedy to Asrock z77 extreme 4 jest matx? Lulz . Co do dysku mam WD caviar Black i jakoś nie jest głośny a Seagate się sypią.

Jestem ciekaw jak msi może konkurować z asrock jak ma słabszą sekcję. Ale każdy chwali swoje

Normalnie. A ja maiłem padake WD i co.

Link to post
Share on other sites

Normalnie. A ja maiłem padake WD i co.

Może jeden felerny egzemplarz się trafił. Jakoś dookoła mnie wszyscy mają WD i jakoś im działa bez zarzutu a na Seagate dużo ludzi się skarży. Seagate skończyło się parę lat temu, kiedyś to był porządny sprzęt...

Link to post
Share on other sites

Chciałbym dołączyć sie do pytania o płytę.

Czy ta płyta wejdzie do obudowy SilentiumPC gladius x80? Pytam ze względu na komentarze o mniejszym rozmiarze płyty.

I drugie pytanie. Czy umieszczone blisko siebie sloty PCI-E wyklucza prawidłowo działające SLI? Również posiadam 660GTX od Asusa

Link to post
Share on other sites

Chciałbym dołączyć sie do pytania o płytę.

 

Czy ta płyta wejdzie do obudowy SilentiumPC gladius x80? Pytam ze względu na komentarze o mniejszym rozmiarze płyty.

 

I drugie pytanie. Czy umieszczone blisko siebie sloty PCI-E wyklucza prawidłowo działające SLI? Również posiadam 660GTX od Asusa

Oczywiście że wejdzie do tej obudowy,ta płyta to jest ATX tylko ciut węższy,ale nie ma problemu.Co do drugiego pytania to w żaden sposób nie wyklucza SLI sloty są blisko siebie ale gtx660 od asusa zajmuje dwa sloty nie tak jak gtx670,680 czy hd7970 trzy.Asus gtx 660 jest bardzo chłodną kartą(tak samo ją posiadam i będę robił SLI)i nie będzie problemu.

Edytowane przez chudy131080
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Może jeden felerny egzemplarz się trafił. Jakoś dookoła mnie wszyscy mają WD i jakoś im działa bez zarzutu a na Seagate dużo ludzi się skarży. Seagate skończyło się parę lat temu, kiedyś to był porządny sprzęt...

Masz kolejny dowód - kolejny test.

http://www.purepc.pl/pamieci_masowe/test_20_dyskow_twardych_wd_i_seagate_o_pojemnosci_1tb_i_2tb?page=0,22

 

Mam teraz tego 2TB Seagate z testu i jest rewelacyjny także przestań pisać bajki. Test to potwierdził. Ty nadal swoje. Może napisz do redakcji PcLab i PurPc, że testy kłamią a na Segate się skarżą.

Link to post
Share on other sites

Masz kolejny dowód - kolejny test.

http://www.purepc.pl/pamieci_masowe/test_20_dyskow_twardych_wd_i_seagate_o_pojemnosci_1tb_i_2tb?page=0,22

 

Mam teraz tego 2TB Seagate z testu i jest rewelacyjny także przestań pisać bajki. Test to potwierdził. Ty nadal swoje. Może napisz do redakcji PcLab i PurPc, że testy kłamią a na Segate się skarżą.

To jest tylko moja opinia. Nie kupię po prostu seagate a ty na siłę wywołujesz kłótnię.

Link to post
Share on other sites

To jest tylko moja opinia. Nie kupię po prostu seagate a ty na siłę wywołujesz kłótnię.

Nic nie wywołuję. Nie wprowadzaj autora w błąd. 2 portale testowały dyski - dyski nie tylko dobre ale i praktycznie najlepsze w swojej cenie. Użytkownicy w dziale "Dyski twarde, napędy optyczne i nośniki" także Ci napisali, że to udane dyski.

 
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...