Skocz do zawartości

Jaki monitor do takiego zestawu PC.


Recommended Posts

Witam.

Jestem na etapie skladania komputera na papierze, jedna z najwiekszych niewiadomych dla mnie jest monitor. Co byscie polecili pod taki zestaw:

 

1. Obudowa CoolerMaster HAF-932
2. Procesor Intel Core i5 3570K
3. Chlodzenie CPU Be Quiet Dark Rock Pro 2
4. Plyta glowna ASrock Z77 Extreme4
5. GPU Asus Nvidia GeForce 2GB GTX 680 DirectCU II OC
6. Dysk twardy glowny Seagate ST1000DM003 3.5 inch 1TB Barracuda Hard Drive
7. Dysk twardy na system OCZ Vertex 4 128 GB
8. Pamiec RAM Crucial BLS2CP4G3D1609DS1S00CEU Sport 8GB Kit (4GBx2), Ballistix 240-pin DIMM, DDR3 PC3-12800 Memory Module
9. Zasilacz OCZ ZT Series 650W
10. Naped optyczny Asus DRW-24B5ST 24x Internal SATA DVD Drive
11. Klawiatura Logitech Wireless Illuminated Keyboard K800
12. Karta dzwiekowa BRAK - nie jestem melomanem, wystarczy mi ta wbudowana w plyte glowna w systemie 5.1, glosniki mam od kina domowego w tymze systemie.
13. Karta sieciowa - nie wiem jaka, wystarczy najprostsza?
14. Pasta termoaktywna do posmarowania procesora.
15. Myszka BRAK - mam obecnie Logitech Performance MX i wystarcza mi.

 

Rozmiar monitora to 23-24 cale bym preferowal. Jaka rodzielczosc? 1920-1080 wystarczy czy zeby wykorzystac mozliwosci sprzetu trzeba w cos wiekszego juz isc? Doradzcie cos sensownego prosze. Kwota do wydania na monitor to okolo 1300 zlotych z wahaniami w obie strony. Kolejne pytanie - czy warto pchac sie w monitor 3D? Fajna rzecz ale pewnie duzo gier na to jeszcze nie wychodzi i czy zwykle 2D nie traci jak ekran ma mozliwosc 3D? Tutaj zagwozdke mam duza, bo co czytam na forach itp to na kazdy jest narzekanie, a to ze TN, ze nie IPS, ze mala rozdzielczosc, albo ze wszystko ok tylko responsywnosc slaba.

 

Z gory dziekuje za wsparcie.

 

 

 

Link to post
Share on other sites

No ten model najczesciej pojawial sie w moich poszukiwaniach monitorow 2D. homzik a co sadzisz o monitorach 3D - warto sie w nie bawic? Chodzi mi pod katem obslugi 2D - czy taki monitor 3D bedzie porownywalnie ladny do tego Eizo FS2333? Czy straci na tym na korzysc 120Hz?

Link to post
Share on other sites

A ten monitor jest matowy czy blyszczacy? Robi to roznice w ekranach takich? W laptopach mi robi ogromna - uciekam od blyszczacych jak od ognia. Tutaj tez takie rozbicie jest? Ten LG - malo o nim w necie, jedyne co poczytac mozna to to, ze sie chwieje noga bardzo. Jednakze to juz detal bo liczy sie jakosc obrazu. Warto? Bo cena sporo nizsza niz Eizo.

Edytowane przez isillo
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...