Skocz do zawartości

Awaria komputera, nowy zasilacz, nowe objawy


Recommended Posts

Witajcie,

 

Piszę z lekką załamką bo zamroziłem właśnie sobie jedyne narzędzie pracy i kilka aktualnych projektów... mam nadzieje, że uda mi się uzyskać od Was jakieś rady.

 

Opiszę sytuacje, dzisiaj późnym popołudniem po powrocie do domu zastałem wyłączony komputer (był włączony 15 minut podczas gdy byłem na zakupach, zero obciążenia, dopiero włączony). Niestety nie reagował na przycisk, przepięcie zasilania również nie pomogło.

 

1. spróbowałem odpalić komputer "manualnie" z płyty głównej, nie pomogło

2. wyłączanie poszczególnych komponentów, nie pomogło.

3. rozkręciłem zasilacz (straciłem gwarancje 2 miesiące temu...) i okazało się, że jest spalony, wszystko tam się rozlało, śmierdział etc.

 

Pojechałem do komputronika, kupiłem nowy zasilacz tym razem 630W(+80), podlączyłem. Komputer włączył się ale wydaje 4 długie dźwięki, wentylatory kręcą się wolniej niż powinny.

 

I tak:

 

1. odłączyłem pamięć - nic

2. odłączyłem pci-e - nic

3. odłączyłem procka - brak dźwięku

 

Podłączyłem komponenty do innej płyty głównej i zachowanie jest identyczne. Wentylatory kręcą się wolniej niż powinny, po odłączeniu procesora znikają komunikaty dźwiękowe.

 

 

Teraz pytanie, czy padł procek czy jest szansa, że to jednak z płytą coś nie tak? Płyta nie ma żadnych śladów spalenia etc. Procesor zresztą także.

 

 

Drugie pytanie dotyczy tego co robić dalej, mam kilka komponentów, które mógłbym użyć w następnym składaku, tj. obudowa, zasilacz, radek 5770, dysk... czy istnieje jakiś serwis gdzie mogę dokupić płytę i procka, podesłać im swoje części i mi złożą całość? Po dzisiejszej walce mam dosyć na jakiś czas walki z PC...



Aktualizacja!

 

Aktualnie komputer wita mnie jednym dłuższym i bardziej szarpanym sygnałem na początku, kręcą się wentylatory w sposób naturalny ale... obrazu nie ma. W ogóle monitor nie reaguje, tak jakby był w stanie uśpienia. 

 

Mam Radeona 5770

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...