Skocz do zawartości

Wybór laptopa: ASUS N56VZ / Clevo WT350ETQ / Lenovo Y580


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez _Crypt_,

Recommended Posts

Pod koniec wakacji szykuję się do zakupu laptopa i tu mam dylemat:

 

1. Asus N56VZ

2. Clevo WT350ETQ

3. Lenovo Y580

 

Podałem zaczynając od najbardziej odpowiadającej mi propozycji.

 

Wymagania:

 Kwota: ok 4000 do 4500zł

 Matryca: 15,6"  mile widziane HD+ ew HD

 Zastosowanie: Gry, multimedia, konwersja plików. Standard ogólem.

 Zastosowanie: For Student ;D => czyli wszędzie: dom, plener itd.

 Specjalne wymagania: Obudowa Alu, matowa matyca BARDZO mile widziana, tak samo z podświetlaną klawiaturą, procesor intel i7, waga z zasilaczem poniżej 3kg.

 

 

Więc poszukuję czegoś takiego. Stawiam na i7 bo chyba do nowyszych gier już i5 robi się za słabe tak mi się przymajmniej zdaje. Lapka będę nosił w plecaku jednak nie chcę by to była cegła, chcę być jak najmożliwiej mobilny.

 

Asus - to dla mnie prawie ideał. Nie pasuje mi tu matryca FullHD do pary z GT650m która jest do niej za słaba, a szansa na znalezienie wersji z i7 i matrycą HD jest równa 0. słyszałem, że są problemy z zaniżaniem zegrarów w ver. z i7

 

Clevo - jest matryca HD+ czyli ok. Brak podświetlanej klawiatury nieco obniża moj entuzjazm i upchanie złączy na prawej ściance. Podobno ma katastrofalne głośniki Podoba mi się że jest miejsce na 2 dyski co jest niespotykane u 15" lapków i oczywiście ta CENA, wychodzi najdrożej. ;/

 

Lenovo - tu obawiam się niższej jakości wykonania i średnej kulturze pracy. ma najlepszy stosunek wydajności do ceny. Mimo to jakoś najmniej mi leży z tych 3 propozycji.

 

 

Chiciałbym usłyszeć wasze opinie o tych lapkach ew. chętnie posłucham innych propozycji.

 

Z góry dzięki za pomoc.

 

 

PS. Czy da się zrobić RAID 1 w Clevo tak że ssd główny i raid 1 (jeden dysk w miejsce dvd)?

Edytowane przez rajmund900
Link to post
Share on other sites

Witaj,

 

Pomoge Ci w wyborze, w zasadzie to rozwieje kilka Twoich watpliwosci. Przed podobnym dylamatem stalem w styczniu. Moja dziewczyna chciala wymienic swojego, wysluzonego juz HP 6730s na cos nowszego. Chodzilismy, sprawdzalismy, testowalismy itd. W koncu wybor ograniczyl sie do dwoch modeli - Asusa N56VZ i Lenovo Y580.

 

Na korzysc Lenowo przemawia bardzo dobry stosunek cena/wydajnosc, ktory jest chyba najlepszy na rynku (mowa o modelu z i5 i GTX660M). Niestety na jego niekorzysc przemawia matryca (glare, HD+ chyba byla jak dobrze pamietam), oraz to, ze w okolicach klawiszy "dla graczy", tj. WASD i sadziednich, nawet w idle odczuwalne jest cieplo, wydzielajace sie pod nimi poprzez wyloc cieplego powietrza, ktory jest bezposrednio pod nimi. To cielo jest fizycznie odczuwalne, i to podczas pracy na necie - a to juz przesada. Dodatkowo, jest on ciezszy od pozostalych. Tak wiec odpadl.

 

Nasza uwaga zatem skupila sie na Asusie N56VZ - i7 na pokladzie, GT650M, matryca MATOWA FHD, podswietlana klawiatura, dosc lekki jak na takie bebech - ~2kg. Obudowa wykonana z aluminium i tylko w czesci spodniej z plastiku, co tylko swiadczy o jego ponad przecietnym wykonaniu. Bardzo fajna klawiatura - klawisze sa lekko gumowe, tak w odczuciu to jakby bylo ok 70% plastiku i 30% gumy w tej mieszance - bardzo fajnie sie na niej pisze, w dodatku jest podswietlana (3 stopnie, mozna rowniez je calkowicie wylaczyc). Wydajnosc test bardzo fajna, BF3 chodzi na FHD i mednium detalach jakies ~40fps - wiec da sie spokojnie pograc. Co do ciepla - dzieki aluminiowej gorze i dosc wydajnemu systemowi chlodzenia lapek, nawet pod obciazeniem nie jest goracy (a wylot cieplego powietrza ma tak samo z lewej strony, jak Lenovo Y580). Na CPU max co bylo podczas testu w Intel Burn Test to ~69stC, na GPU podczas testowania w Furmarku max co widzialem to 70stC po standardowym tescie "burn in 720p", w dodatku mimo takiej temperatury, laptop jest zaskakujaco cichy - co nie jest bez znaczenia. Poza tym nie wyglada jak jakas cegla i mozna go spokojnie ze soba gdzies zabrac.

 

Na minus wg mnie zasluguje ten nowy typ gladzika. Polaczenie klawiszy myszki z gladzikiem to zly pomysl. Zdarza sie, ze zamiast nacisnac np. lewy klawisz myszki w danym miejscu - kursos znajdzie sie gdzies indziej - ale to oczywiscie kwestia opanowania tego gladzika. Moim zdaniem powinni byli zostac przy standardowym trackpadzie. Acha - pamietaj zeby sprawdzic jaki dysk twardy jest w modelu, ktory chcesz kupic. Zdarzalo sie, ze byly modele z wolnieszym dyskiem (5400rpm jak u nasz) w cenie modelu z dyskiem 7200rpm. To niejest jakis problem, bo mozna go zawsze wymienic, ale warto o tym pamietac.

 

Moja dziewczyna jest z niego bardzo zadowonona i nie zamieni go na zadnego innego - a to o czyms swiadczy :) W tym przedziale cenowym, ktory masz, nie znajdziesz chyba leszej opcji dla siebie jak Asus N56VZ w przypadku, kiedy pod uwage bierzemy mobilnosc i wydajnosc. Mozna pomyslec jeszcze o modelu z 17" matryca, ale wersja z podswietlana klawiatura bedzie droga, za droga w tym przypadku.

 

Mam nadzieje, ze troche pomoglem w wyborze.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

He he. Dzięki. To już lenovo mogę skreślić z listy. Tak sądziłem że Y580 jest za fajny z takimi bebechami na tą cene.

 

Teraz jeszcze pozostaje kwestia clevo. opłaca się dopłacić te 800 zł do niego?? Bardzo mnie kusi tu lepsza grafa, matryca matowa hd+ i miejsce na 2 dyski.

 

Nie wiem jak tu jest z temp. i czasem pracy na baterii...

Da się do tego modelu dokupić/wymienić klawiature na podświetlaną?

 

Aha i jak z tą macieżą raid 1, bo mam nieprzyjemne przejścia z padaniem dysków i to różnych producentów; nie mam do nich farta a nawet nimi nie potrząsam. :/ Więc chcę zrobić sobie macież z 2 hdd: jeden normalnie, drugi w miejsce dvd i ssd na system i programy. To byłaby bąba.

 

 

Więc suma sumarum na ringu pozostaje Asus i Clevo. Czekam na dalszą pomoc.

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Nie mialem nigdy 15" lapka z dwoma dyskami, wiec sie nie wypowiem. Natomiast nie sadze, aby mozna bylo do niego dobrac osobno klawiature z podswietleniem. Wiec zatem jak mam doplacic 800pln i zrezygnowac z matrycy FHD (ktora jest rewelacyjna w Asusie), podswietlanej klawiatury na rzecz dwoch dyskow - odpowiem - nie, dziekuje :)

 

Pozdr

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...