Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

 

Mój konfig:

Cpu: i5 2500k @4,5

Mobo: P67 Extreme 6 b3

Gpu: Gigabyte gtx 670

Psu: XFX 650W

Case: SPC Regnum L50

Rozdzielczość Monitora to 1920x1200

 

Rok temu gdy kupowałem kompa, byłem nastawiony na wymianę gpu na nowszą serię (7xx lub 8xxx). W tym momencie sądzę, że jest to prawdopodobnie w moim wypadku nie opłacalne. Po premierze serii 7xx, starsza, lecz nadal bardzo atrakcyjna seria 6xx stanieje. Z tego względu rozważam SLI z dwóch 670-tek. Teraz pojawiają się wątpliwości.

 

1) Mianowicie zastanawiam się nad tym czy i5 2500k wykręcony na 4,5 będzie optymalny do tandemu dwóch gtx-ów 670. Max co mogę z niego wyciągnąć to 4,9.

2) Jeśli się nie mylę to SLI na moim mobo pracowałoby w 2.0 16x/8x czy może 8x/8x?

3) Co ogólnie sądzicie o tworzeniu SLI z 670? Jest sens za to się brać?

 

 

Link to post
Share on other sites

Co do Sli,jest wiele sporów jedni mówią że spoko a drudzy że dużo problemów.Moim zdaniem sprzedaj gtx 670 i dołóż do serii 7xx bo jak masz kasę na drugiego gtx670 to będzie ciebie stać na nową grafikę.Co do 2 pytania nie umiem tobie na nie odpowiedzieć.Trzecie pytanie odwołaj się do pierwszego zdania,ale masz większe możliwości w grach itp.Procesor nigdy nie ogranicza płyty,procka jedyną rzeczą która może na coś wpłynąć to zasilacz 

Edytowane przez KliVk II
Link to post
Share on other sites

Co do Sli,jest wiele sporów jedni mówią że spoko a drudzy że dużo problemów.Moim zdaniem sprzedaj gtx 670 i dołóż do serii 7xx bo jak masz kasę na drugiego gtx670 to będzie ciebie stać na nową grafikę.Co do 2 pytania nie umiem tobie na nie odpowiedzieć.Trzecie pytanie odwołaj się do pierwszego zdania,ale masz większe możliwości w grach itp.Procesor nigdy nie ogranicza płyty,procka jedyną rzeczą która może na coś wpłynąć to zasilacz 

 

Nie chodzi mi o mity o funkcjonowaniu sli, tylko o ogólny rachunek cena/jakość/wydajność i czy w ogóle jest sens w to iść. Tak jak napisałem nie jestem zainteresowany serią 7xx. Zakładając teoretycznie zakup gtx 780 (którego na pewno nie zakupie) w momencie premiery będzie kosztował grubo ponad 2000zł za mniejsze pieniądze będę wstanie dokupić drugą kartę do mojej przy większej wydajności.

Link to post
Share on other sites

 

 

Procesor nigdy nie ogranicza płyty,procka jedyną rzeczą która może na coś wpłynąć to zasilacz 

 

Rozumiem, że nadal trwa weekend, sam również nie stronię od przeróżnych używek, ale tutaj staram się udzielać (głównie) na trzeźwo.

Jaki sens ma to zdanie ?

 

Co do SLI - pewnie, że jest sens. Keplery skalują się lepiej niż przyzwoicie, a większość mitów o multi-GPU jest powielana przez osoby, które takiej konfiguracji nigdy nie widziały na żywo.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dlatego właśnie rozmyślam o tym, żeby zakupić drugą sztukę gdy ceny obecnej serii spadną. Już teraz da się czasami kupić za 1300zł nówkę.

 

Wracając do SLI, czy i5 2500k na 4,5 podoła takiemu zestawowi?

 

Edit:

 

Aktualnie moja obudowa jest dobrze wentylowana przez zestaw wentylatorów od Prolimatech.

W momencie gdy dołożę drugą kartę to lepiej jest zamontować dodatkowy wentylator na panelu bocznym czy też 2 wentylatory na stelażu od dysków?

Edytowane przez FeelFree
Link to post
Share on other sites

Sli z gtx 670 to idealne rozwiązanie jeśli potrzebujesz dodatkowej mocy. Ja tak samo jak Ty czekam na wejście na rynek nowych gtxów i kupuje drugą 670tke, wydaje mi sie że ceny nie spadną aż tak znaczne ale zawsze spadną.

 

Pod linkiem masz mój temat z odpowiedzią na pytanie nr2.

 

http://forum.benchmark.pl/topic/75533-sli-gtx-670-a-pci-e-20-x8/

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Z tego co wyczytałem o multi gpu najlepiej do tego celu nadają się wersje referencyjne. I tutaj mam kolejne pytanie.

Zakupić gtx 670 w wersji referencyjnej ale na pcb od gtx 680. Wydaje mi się, że evga ma taką kartę. Czy może zakupić gigabyte wf3?

 

Prosiłbym także o podpowiedź jak wspomóc wentylację w sli:

 

 

 

W momencie gdy dołożę drugą kartę to lepiej jest zamontować dodatkowy wentylator na panelu bocznym czy też 2 wentylatory na stelażu od dysków?
Link to post
Share on other sites

2500K na 4.5Ghz bez problemu podoła takiemu zestawowi. Od kilku lat gry bardziej kładą obliczenia na grafikę i procesor nie ma aż tak ogromnego znaczenia. 4.5Ghz na tak szybkim procesorze wystarczy. Oczywiście w ekstremalnych przypadkach takie 4.8GHz by się przydało ale nie ma co się martwić, jeśli w ogóle to takie sytuacje będą sporadyczne.

 

Wentylację w SLI bardzo ciężko wspomóc. Można zastosować bezpośredni nadmuch na PCB kart z wentylatora na prawej ściance ale to nie da więcej niż 1-3*C. Trzeba mieć po prostu dobrze wentylowaną obudowę i dobrze by karty wywalały powietrze przez śledź na zewnątrz obudowy a nie dojej środka.

Edytowane przez Szymon331
Link to post
Share on other sites

Nie myślałeś o 2 kartach evga signature 2 4gb? Chodzi mi o to że sprzedajesz obecną i kupujesz 2 od evga. 

 

Z tego co wiem to nie ma takiej karty z 4gb pamięci vram.

 

Ale czy tak naprawdę potrzebujemy tych 4gb? Istnieje możliwość sprzedaży mojego gtx-a, ale w takim wypadku musiałbym dużo więcej pieniędzy wyłożyć. A 4gb w konstrukcji referencyjnej na pcb od gtx 680 jest bardzo ciężko dostać od evga w PL, jedynie zotac z 2letnią gwarancją za bardzo duże pieniądze http://www.ceneo.pl/17049602

 

Bardziej skłaniałbym się już ku zakupowi z 2gb pamięci bez wymiany mojej. np. taką:

http://www.ceneo.pl/17051579 lub http://www.ceneo.pl/17763372

Link to post
Share on other sites

Sęk w tym że 2 karty po 2GB vRAMu będą miały razem 2GB vRamu bo ten nigdy się nie sumuje. Niby 2GB t dużo ale jak na SLI to bym powiedział że na styk.

Jak byś miał 2x 4GB to karty miałyby do dyspozycji 4GB pamięci a to już wartość bardzo duża i przyszłościowa.

Osobiście nie widzę sensu pchać się w SLI z dwóch GTX670. Po pierwsze dlatego że jeden GTX670 spokojnie wystarczy jeszcze przez minimum rok do wszystkiego w Full HD, po drugie zbyt wiele problemowe są rozwiązania SLI/CF na chwilę obecną.

Ja bym poczekał rok i kupił coś nowszego co pewnie będzie ssać mniej prądu a będzie szybsze o 40%...

 

//edit

niekompetencja, brak argumentacji 

Edytowane przez dodo24x
Link to post
Share on other sites

2GB wystarczy jeśli nie planujesz wielu monitorów 

 

Co do wydajności: 

http://www.guru3d.com/miraserver/images/2012/gtx670-sli/Untitled-33.png

 

Test z końca 2012 roku, dziś wydajność jest zapewne wyższa (tyczy się wszystkich kart z testu, nowe sterowniki)

Te testy przeprowadzono na:

AMD Catalyst (12.1 ~ 12.4)
NVIDIA GeForce series latest WHQL 301.34

Core i7 965 Extreme @ 3.8 GHz



 

 

problemowe są rozwiązania SLI/CF

 

Jakie problemy ? Miałeś styczność z multi gpu? 



PS Tu test w zestawieniu z Titanem z marca 2013

http://images.hardwarecanucks.com/image//skymtl/GPU/TITAN-VS-SLI/TITAN-VS-SLI-33.jpg

 

 

//edit

PS w odpowiedzi na drugie pytanie, płyta będzie pracowała w 8x/8x. Co do procesora, jeśli możesz go wykręcić wyżej niż 4,5 przy zachowaniu rozsądnych temperatur - zrób to (mniej na uwadze ze przez 2 karty w budzie będzie cieplej)

Edytowane przez dodo24x
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

 

 

Po pierwsze dlatego że jeden GTX670 spokojnie wystarczy jeszcze przez minimum rok do wszystkiego w Full HD

 

Kolejny wróżbita ? W tym tygodniu wychodzi nowe Metro. Idę o zakład, że nawet przy tak mocnych układach będzie trzeba poprzycinać sporo detali. 

 

 

 

po drugie zbyt wiele problemowe są rozwiązania SLI/CF na chwilę obecną.

 

Dostępne obecnie na rynku karty, zarówno od zielonych jak i od czerwonych, pozbawione są przy CF/SLI prawie wszystkich problemów, jakie doskwierały ich poprzednikom.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Był zauważalny, ale Crysis 3 to bydle, które nawet na SLI potrafiło przyciąć poniżej 60 klatek. Co prawda karty miałem bez OC bo i tak się grało komfortowo i mocy było pod dostatkiem,ale takie gry jak Crysis 3 czy FarCry3 potrafią nieźle zagotować dwie 670. Inna sprawa to sterowniki, które nie zawsze poprawiają wydajność SLI

Link to post
Share on other sites

Ja grałem na tych modyfikacjach cvar to czasem nawet i 2x więcej klatek było. Jedno co wiem to, że w misji welcome in the jungle miałem okropnie mało klatek jak na SLI bo czasem spadało poniżej 40 w oryginalnych ustawieniach ultra, bez modyfikacji. Wychodzi na to, że okropnie słabo się skaluje, ale FarCry 3 miał to samo jakiś czas

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...