Skocz do zawartości

LG 32LS570S czy Samsung UE-32EH5300


Recommended Posts

Witam. Zamierzam kupić nowy telewizor. Mój budżet to ok. 1500 zł. Próbowałem sam coś znaleźć i wynalazłem dwa modele: LG 32LS570S i Samsung UE-32EH5300. Chciałbym prosić Was o pomoc w wyborze. Inne propozycje do ok. 1500 zł również mile widziane. Telewizora będę używał do oglądania telewizji  ;) , grania na konsoli (ps3) i czasami podłącze też komputer (ale to już mało istotne).

Z góry dziękuję.

Pozdrawiam

 

Link to post
Share on other sites

Zapomniałem dodać, że ważne są dla mnie funkcje Smart TV. Patrzyłem na ten LG (z ostatniego linku) i wydaje się również ciekawy tak samo jak oba Samsungi. Co do ostatniego to nie wiem jak z funkcjami Smart TV. Może ktoś wie który jest z nich najlepszy, bo ja dawno telewizorami się nie interesowałem.<br />Wysłane z mojego LG-P760 za pomocą Tapatalk 2<br />

Edytowane przez artas182x
Link to post
Share on other sites

Nad Samsung'ami nie masz się co zastanawiać ponieważ ten co ja zaproponowałem jest nowszy. Model UE32EH5300 już znika ze sklepów a jeżeli jeszcze jest to cena jest taka sama jak jego następcy czyli UE32F5300. Jeżeli chodzi o Smart TV to Samsung ma bardziej rozwiniętą/bogatą. Natomiast za LG przemawia wbudowany moduł Wi-Fi oraz Wi-Di. Sam nie wiem, którego bym wybrał... Musisz iść do sklepu i pobawić się tymi TV, wtedy zdecydujesz, który z nich bardziej Ci odpowiada ;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dzięki za uświadomienie nad wyborem. Poszukam, pobawię sir nimi w sklepach i myślę, że wybiorę najlepszy.<br /><br />Wysłane z mojego LG-P760 za pomocą Tapatalk 2<br /><br />
 

Pozmieniało się trochę. Zdecydowałem, że wolę coś 37-40 cali. Cena ok 1700 zł. Znalazłem dwa Samsungi

UE40EH5300W (starszy, 40 cali): http://www.samsung.com/pl/consumer/tv-audio-video/televisions/led/UE40EH5300WXXH

UE37ES5500W (nowszy 37 cali):  http://www.samsung.com/pl/consumer/tv-audio-video/televisions/led/UE37ES5500WXXH

.
Co opłaca się bardziej. Większy, ale starszy, czy mniejszy, ale nowszy? Jaka jest różnica w funkcjonaności tych modeli?
Oczywiście inne propozycje (najlepiej samsung, lg, ewentualnie coś z dobrym smart tv) 37-40 cali do ok. 1700 zł mile widziane http://www.hdtv.com.pl/forum/images/smilies/smile.gif
Proszę o pomoc, kompletnie nie wiem co wybrać.

Edytowane przez artas182x
Link to post
Share on other sites

Tak tylko co LG SMART TV do max 1800 zł i przekątną 37 cali do 40 jest dobrego?<br /><br />Wysłane z mojego LG-P760 za pomocą Tapatalk 2<br /><br />

 

Tak tylko co LG SMART TV do max 1800 zł i przekątną 37 cali do 40 jest dobrego?<br /><br />Wysłane z mojego LG-P760 za pomocą Tapatalk 2<br /><br />

 

Denewujące, że nie mosta edytować głównego postu  :(.  Dodam więc nowe informacje tutaj. Postanowiłem dodać kilka informacji, które powinny pomóc tym, którzy chcą mi pomóc.

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ?

4,25x3,70 m

2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ?

2,3-2,7 m

3.Ile osób zasiada przed telewizorem ?

Jedna

4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ?

Raczej na wprost

5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ?

Stać

6.Jak słońce świeci w pokoju ?

Okna od zachodu, słońce świeci w południe, ale są rolety

7.Jaki masz obecnie telewizor ?

W tym pokoju nie ma aktualnie

8.Co chcemy aby telewizor posiadał ?

SMART TV, dosyć dobrą jakość obrazu, nie brzydki wygląd

9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ?

DVB-T, HDMI

10.Jakie urządzenia ?

Konsola PS3, czasem komputer

11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ?

Maksymalnie ok. 4 godzin

12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ?

Nie ma to dla mnie znaczenia

13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ?

Filmy, czasami też sport

14.Czy zamierzasz serfować po internecie ?

Sama przeglądarka rzadko, raczej aplikacje korzystające z internetu

15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie?

W procentach to nie wiem, ale maksymalnie ok. 2 razy w tygodniu po 3 godziny.

16.Preferencje co do marki ?

LG, Samsung, ewentualnie inne z dosyć dobrym smartem

17.Preferencje co do wielkości ?

37-42 cale, wysokość z podstawą maksymalnie 68 cm, szerokość maksymalnie 125 cm

18.Co Cię denerwuje w telewizorach ?

Nic, mam plazmę w innym pomieszczeniu, teraz chciałbym coś inengo

19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ?

Średnio od ok. 15-16

20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ?

+/- 1800 zł

21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ?

Nie musi mieć

 

Mam dodatkowo kilka pytań:

Czy te 50 Hz (prawdziwe) to naprawdę aż tak mało. Kiedy da się odczuć różnicę między 50 Hz, a 100 Hz. Czy mała częstotliwość mocno zaniża jakość podczas dynamicznych akcji? Prosiłbym o wytłumaczenie.

 

Znalazłem kilka modeli, które wg. mnie są dobre:

Samsung UE-37ES5500: http://www.samsung.com/pl/consumer/tv-audio-video/televisions/led/UE37ES5500WXXH

LG 42LS570S: http://www.lg.com/pl/telewizory/lg-42LS570S-led-tv

Link to post
Share on other sites

Mam dodatkowo kilka pytań:

Czy te 50 Hz (prawdziwe) to naprawdę aż tak mało. Kiedy da się odczuć różnicę między 50 Hz, a 100 Hz. Czy mała częstotliwość mocno zaniża jakość podczas dynamicznych akcji? Prosiłbym o wytłumaczenie.        

50Hz - obraz jest wyświetlany z częstotliwością 50 razy na sekundę.

100Hz - obraz jest wyświetlany z częstotliwością 100 razy na sekundę.

Jak widać jest to spora różnica choć nie każdy musi ją zauważyć są tacy, którzy tego nie widzą.

Ja od siebie dorzucę jeszcze taki TV:

http://www.mixelectronics.pl/samsung-ue40eh5450-64919

 

Link to post
Share on other sites

Czym ten telewizor różni się od mniejszego samsunga, którego tu pokazałem?<br /><br />Wysłane z mojego LG-P760 za pomocą Tapatalk 2<br /><br />

 

Ten telewizor co podałeś jest starszy i jest gorszy od mojej propozycji więc raczej odpada.<br /><br />Wysłane z mojego LG-P760 za pomocą Tapatalk 2<br /><br />

Link to post
Share on other sites
  • 3 miesiące temu...

W tym zestawieniu LG jest lepszy, ma MCI na poziomie 200 co da Ci lepszą jakość obrazu w dynamicznych scenach. W euro jest jeszcze dostępny, a smasung np nie. Różnice pewnie zauważyłbyś "w laboratorium" czyli jak postawisz tv z 50 i tv z 100 obok siebie.

 

Ps: Przepraszam za odgrzanie tematu. Może jednak ta informacja komuś się przyda.

Edytowane przez newsfan
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...