Skocz do zawartości

Ulepszenie kompa za 500-600zł.


Recommended Posts

Otóż mam do wydania 500-600zł na upgrade kompa. I zwracam się do was benchmarkowcy, co wymienić?

 

Specyfikacja na dzień dzisiejszy:

 

-proc: AMD Athlon 5000+

-płyta: Gigabyte 520LE

-grafa: Gainward Gf9600gt Green Edition

-ram: Kingtson 2GB 800Mhz

-zasilacz: Pentagram Silent Force 500W

Link to post
Share on other sites

sprzedaj najlepiej procka i grafe.

A zamian możesz kupić procka athlona x3 425, grafe gts250 jak zostanie coś kasy to dokupić trochę ramu jak masz system 32bity to 1gb wystarcz. Ewentualnie możesz kupić athlona x2 240 za ok. 200zł

 

procek ok.260zł- na tej płycie możesz zapomnieć o jakimś dużym oc

grafa ok.400zł http://www.ram.net.pl/product_info.php? ... s_id=49772

 

najpierw wgraj najnowszy bios do płyty aby obsługiwała ten procek :)

Link to post
Share on other sites

Po prostu sekcje ma za słabą. Nie działają procki z TDP powyżej 80W. Tzn. działać by działał, ale sekcja zasilania by nie wyrabiała i prędzej czy później by padła.

 

Ja bym sprzedał procka, płytę i grafikę. Obstawiam, że około 400zł można za to dostać. Minimum. Więc za 1000zł moglibyśmy coś złożyć na AM2+ (wykorzystując te pamięci, które masz.

Athlon X3, jakaś płyta i 4770 :) Nie brzmi źle.

Link to post
Share on other sites

myślę że płyty wymieniać na am2+ i procka się nie opłaca. Jak już to na am3 i ddr3

Jak ci się nie spieszy poczekaj do czerwca lipca dozbierasz do ok.1500zł sprzedasz to co posiadasz i będziesz miał nawet i3 porywach wiatru może być i5 :)

Link to post
Share on other sites

Masz niezły zasilacz, więc jeśli Ci się spieszy, to nie widzę powodu żeby nie brać GTS 250. Gainward/Palit są tanie i dobre. Poczujesz sporą różnicę w porównaniu do tego 9600 GT Green. Ale jak możesz, to poczekaj, może po premierze Fermi sytuacja się zmieni na korzystniejszą.

 

To co koledzy proponują, czyli Athlon X3 425/435 i AM2+, jak najbardziej popieram.

Link to post
Share on other sites

W sumie sprzedając to co masz powinieneś koło 600 zł wyrwać.

 

Potem można kupić coś takiego: Athlon II X3 425, Asrock M3A785GM-LE, Goodram 2GB 1333MHz CL9 - razem 642 zł. Zostaje więc koło 500zł na grafikę. Powinieneś się wyrobić z HD5770 od Powercolor. Ewentualnie możesz zostać na DDR2, kupić MSI 760GTM-P33 i wtedy na 100% wyrobisz się z HD5770.

 

Jest jeszcze jedna możliwość - grafika na HD4770/GTS250 i dokupić 2GB RAM :]

Osobiście próbowałbym złożyć zestaw na AM3.

Link to post
Share on other sites

Więc wezmę Palita GTS250 i jakąś płytę główną a procesor za jakiś czas (czuje że mi niedługo padnie płyta bo mi strasznie sekcja zasilania już piszczy :oops: )

Jesteś pewien, że to sekcja zasilania? Może to być też zasilacz :]

BTW. Na jaką płytę się decydujesz?

Link to post
Share on other sites

Więc wezmę Palita GTS250 i jakąś płytę główną a procesor za jakiś czas (czuje że mi niedługo padnie płyta bo mi strasznie sekcja zasilania już piszczy :oops: )

Jesteś pewien, że to sekcja zasilania? Może to być też zasilacz :]

BTW. Na jaką płytę się decydujesz?

Jestem pewien że to sekcja zasilania, też myślałem że zasilacz ale podpiąłem inny i to samo, jeszcze myślałem że to procek i wpiąłem procka od kolegi nadal to samo ;]

 

Co do płyty to jeszcze nie wiem. Na pewno jakaś AM2+ :P

Co polecacie?

Link to post
Share on other sites

Minimalnie, ale jednak, lepszy w O/C powinien być ASrock. Przy okazji ich biosy są dużo przyjemniejsze wg mnie w obsłudze niż te na Gigabyte. Weź też pod uwagę, że modele A780GXH i A785GXH różnią się tylko chipsetem, reszta jest taka sama.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...