Skocz do zawartości

Phenom II 965 i ponad 250 st C.


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez 6om6en6,

Recommended Posts

Witam. Problem występuje w programach obciążających procesor oraz w grach (po ok pół godz grania)
W smarkach problemu nie ma. W grach charakteryzuje się spadkiem fps do poniżej 10. 
Płyta to MSI 760gm p21 , procesor phenom II 965. 
Procek podkręcony do 3.8 i napięcie 1,4850

Edytowane przez 6om6en6
Link to post
Share on other sites

pasta wymieniona. cooler stock ale temp trzyma zazwyczaj max 62 st. po długim obciążeniu pęka granica i momentalny skok do 255 st

Edytowane przez 6om6en6
Link to post
Share on other sites

Nie mam pojęcia gdzie dokladnie jest czujnik temperatury procka jesli znajduje się na plycie pod prockiem jest opcja ze gdzieś pasta leży bespośrednio na tym właśnie czujniku stąd taki wynik miałem tak na karcie grafiki HD6850 po zmianie pasty pokazywało mi 160"C mimo że karta była chłodna i cały czas sprawnie działała, po zdjęciu radiatora przeczyszczeniu dokładnie elementów z pasty mam teraz 45" C (pasty było dosłownie 0,5 mm na czujniku)

 

Jeżeli bezposrednio w procku a jest stabilny olej to ja mam walniete czujniki w procku i pokazuje mi na kazdym rdzeniu 0" C a temperatura ogólna procka wyświetlana jest OK

Edytowane przez kosmita
Link to post
Share on other sites

w moim przypadku skok do 255 stopni występuje dopiero po dłuższym obciążaniu procesora. Może to być wina sekcji zasilania na płycie> Płyta jest tania więc może się gotuje i wyskakują błędy ? 

Link to post
Share on other sites

podobny przypadek http://forum.pcformat.pl/Phenom-II-X965-BE-test-OCCT-problem-t



zmniejszyłem taktowanie na 3.6 i podnioslem nb na 2.4 i póki co przechodzi prime95... temp wyświetla max 65 ale średnio trzyma 63 st. 

No i właśnie wywaliło 255 st... ale test leci dalej bez błędów 



nikt nic nie wymyśli?:(

Edytowane przez 6om6en6
Link to post
Share on other sites

to się nie dziw że takie wysokie temperatury masz a skoki do 255 to po prostu czujnik i mankament programów odczytujących jego wartości

 

Jaki program masz zainstalowany do monitorowania cpu temp.

 

http://images10.fotosik.pl/4142/5c190122b9bca9e5.png

Edytowane przez rolandwally83
Link to post
Share on other sites

Załatw sobie nawiew na sekcje zasilania i sprawdź czy nadal dostaje czkawki w stresie 

 

goła sekcja zasilania plus lipne chłodzenie i masz czkawkę na procu

 

Proc i płyta zawsze były takie same czy tylko 4 miechy temu zmieniłeś procka?

Edytowane przez rolandwally83
Link to post
Share on other sites

Tak jak wyżej nawiew na sekcje zasilania oraz mostki i testuj

 

60-70 stopni na boxie to normalka nawet bez oc proca bez zmiany napięcia

 

sprawdź też jak zachowuje się sprzęt bez oc czyli ustawienia fabryczne w biosie 

Link to post
Share on other sites

temp 65 st C nie robi na mnie wrażenia i wiem że Tyle ma być... na 3.4 i na 3.8 Ghz temp jest identyczna... ale na 3.4 i na 3.8 i na każdej częstotliwości czy to podkręcony czy nie to po 10 min obciążenia temp w programie skacze do 255.. i spada wydajność procesora.. nie ma znaczenia czy jest podkręcony czy nie... i po kupieniu nie bylo takich objawów.. zaczęło się tak dziać ok miesiąc temu.

Link to post
Share on other sites

sekcja zasilania jest ciepła czy parzy w stresie ? Mosfery koło cpu a dokładnie pomiędzy cpu a płytką I/O 

 

Jak sekcja zasilania się przegrzeje to też masz spadki wydajności tak samo jak przegrzejesz procka ale proc ma chłodzenie w postaci radiatora i wentyla a sekcja zasilania niema nic poza delikatnym nawiewem z cpu

 

Ciebie może to nie rusza że masz tyle stopni ale mosfery w ten sposób tracą swoje właściwości i takie objawy mogą występować (spadek wydajności po rozgrzaniu

Link to post
Share on other sites

z boku w obudowie mam wiatrak 12 cm na wysokości pomiędzy cpu a gpu.. więc sekcja dostaje chłodne powietrze... przez 3 miesiące nie było żadnych problemów.. zresztą skoro producent wypuszcza płytę pod ten procesor to ona ma działać a nie się psuć. 

Link to post
Share on other sites

Wiesz lepiej to niech tak zostanie 

 

Diagnostyka problemu polega na selektywnym eliminowaniu przyczyn skoro nic nie robisz by sprawdzić czy to wina cpu czy sekcji to po co prosisz o pomoc?

 

Oddaj sprzęt do serwisu 

Link to post
Share on other sites

to co zaznaczyłem jest bardzo gorące lecz można ciągle na tym trzymać palec.. reszta bez wyczuwalnej wyższej temp ...http://images39.fotosik.pl/2041/d73398edb881c3d7.jpg

Link to post
Share on other sites

jak nie parzy i można tam trzymać palec przez ok 1 min to temp jest ok o ile to jest podczas stresu na cpu 

 

Jakie masz nominalne napięcie na procu bez oc 1.325 czy 1.400 sprawdź czy na 1.325 mnożnik 18.5 będzie stabilny bez spadków wydajności i tak towania

Edytowane przez rolandwally83
Link to post
Share on other sites

Przez ten okres co było wszystko ok prawdo podobnie dobiłeś sekcje zasilania i dlatego teraz przy przegrzanej zaczyna się mulić załatw sobie radiator ki i przyklej je na termo pad lub klej termo przewodzący do mosferów powinno pomodz odprowadzić temperaturę i zniwelować mulenie

 

Każda płyta powinna mieć dobrze chłodzoną sekcje zasilania to jest bardzo ważne 

Edytowane przez rolandwally83
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...