Skocz do zawartości

Problem z Samsung SSD 840 pro, może wina PC ?


Recommended Posts

Cześć mam o to taki sprzęt :

płyta Asus P8P55D-E Pro
proc Intel Core I7 - 860 
Ram kingston 4 Gm ( 2x2 )
Dysk Samsung 840 pro 128 Gb i drugi Seagete 1 Tb

Problem jest taki że w AS SSD mam wynik w granicach 601- 650 punktów, instalowałem najróżniejsze sterowniki do mojej płyty ze strony Asusa podpinałem na zmiane do porstu 6 Gb i 3 Gb i o dziwno na Marwelowskim 6 Gb mam max 450 punktów to na Intelowskim 3 Gb mam właśnie w granicach powyżej 600.
Mam windows 7, na początku miałem błąd z tematów przeklejonych wkrałem fixa i wynik podskoszył z 300 do podanych powyżej.  

AS SSD wyświetla mi takie info o dysku : 

Samsung 840 Pro seri ( w tej liscie rozwijanej ) poniżej : 

Samsung 840 
DXM0
iaStor - OK
103424 - OK

Wyniki : 
Seq - 263,80      250,39
4k    - 17,36       48,48
4k-64Thrd - 198,33       161,92
Acc.time    0,100 ms       0,076

Wyniki   242       235 
                  607

Jest to wynik najlepszy do jakiego udało mi sie dojsc a osiągnąłem go na porcie 3 Gb. 
Proszę o pomoc bo myslę że na takim sprzęcie powinno dać rade więcej wyciągnąć z takiego dysku. 

AHCI włączone, defragmentacja wyłączona. ogólnie to z płytki magic samsung wszystko włączone tak jak chciało. 

Link to post
Share on other sites

Płyty na P55 miały, to do siebie że ich wydajność z zewnętrznymi kontrolerami często była rozczarowująca. Jeżeli użyłeś najnowszych sterowników do płyty, a ponadto zastosowałeś optymalizacje to muszę Cię zmartwić ale ciężko Ci będzie osiągnąć wyniki porównywalne do tych najlepszym.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...