Skocz do zawartości

komputer do 8000 zł


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez merlin89,

Recommended Posts

 

 

Pozostaje sprawa tylko dysków HDD męczy mnie to ciągle ;/ chcialbym mieć spokój i ciszę. i dużo miejsca.

2x Seagate 2TB DM001 i po problemie  ;)

RED są dosyć drogie i oferują kiepską wydajność, Green znowu zbyt wolny. Pozostaje Seagate - 7200rpm bez ograniczania prędkości, całkiem niezłe osiągi - szczerze to najczęściej spotykam macierze na tych dyskach. 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Ok biorę te Seagate 2TB DM001  :) 

Takie pytanko w jakiego RAID - a je połączyć ?

Parę osób na forum twierdzi że RAID 0 nie opłaci się z 2x2TB że podobno jest to bardzo awaryjne łączenie dysków ;/ 

Nie mam kompletnie pojęcia o tym może jakieś rady ? może kupić np. żeby jedna była na zabezpieczenie ?

Link to post
Share on other sites

Raid0 - niebezpieczeństwo utraty danych (jeden z dysków padnie tracimy wszystkie dane), ale ten typ macierzy jest bardzo szybki

Raid1 - macierz zabezpieczona przed utratą danych - dane są duplikowane i zapis odbywa się równolegle. Odczyt danych jest zwiększony, dane są zabezpieczone, tylko zapis trochę kuleje

RAID10 - połączenie macierzy raid0 i raid1 - potrzeba co najmniej 4 dysków HDD. Dane są zabezpieczone, transfery zwiększone, tylko cena w tym przypadku jest 2 wyższa, niż macierzy raid0 i raid1.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

wezmę jednak na razie 2 takie dyski po 2tb i pomyślę czy łączyć w raid czy nie. Mam jeszcze pytanie co do płyty głównej czy musze montować kartę graficzną w 1 slot PC-ie ? ten 16 pin  ? czy mogę ją zamontować w 2 lub 3 ? bo cooler procesora może nie pozwolić mi na zamontowanie w 1 gnieździe pc-ie  :/

Link to post
Share on other sites

DSCF2163.JPG



Karta grafiki zasłoni wtedy wiatrak od mobo  :/  jak nie urok to sraczka  :/



a jeszcze pytanko co do dysków bo mam tylko 4 sata 6gb/s , dysk SSD pasowało by podłączyć w  6 gb/s ? czyli zostanie mi tylko 3 saty 6gb/s na pozostałe dyski...

Link to post
Share on other sites

No wlasnie tak zrozumialem tak nie moze byc bo jezeli jeden dysk nie bd w tym samym gniezdzie to przeprada RAID.Podlacz 4 dyski do SATA III a SSD podlacz Pod SATA II ;).Najlepsze chyba dla cb rozwiazanie ;).

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
czy mogę podłączyc 3 w gniazdo 6gb/s a 1 w 3gb/s ?

Jak najbardziej tak - najważniejsze żeby dysk SSD był na SATAIII, a dyski, które mają iść pod raid obsługiwał ten sam kontroler.

Masz 4x SATAIII - satndardowy chipset ma ich x2, więc zakładam że posiadasz jeden kontroler obsługujący :

2x SATAIII

4xSATAII

Dodatkowy kontroler jest od kolejnych 2X SATAIII.

 

Dysk SSD wepnij w SATAIII, a dyski pod RAID możesz śmiało wpiąć w SATAII - prędkości HDDków są idealne dla tego złącza.

Złącze SATAIII jest wykorzystywane przez dyski SSD, bowiem na złączu drugiej generacji SSDki dławią się wąskimi przepustami kontrolera.

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

ok dzięki za info tak zrobię  ;)  trochę to naruszy mój budżet ale w sumie znalazłem tanie dojście do tych dysków po 275 zł/ szt. więc lepsze 4 takie niż 2 WD Red za 800 zł



A jeszcze spytam o monitory  :)  co polecasz kupić ? bo jednak namówiłeś mnie i jeden 27 calowy 2560x1440 odpada  :P  wole mieć 2 lub 3 , na jednym zawsze można puścić film a na 2 pracować , czy też grać i pracować  :P zastanawiam się czy brać 27 calowe full hd czy może 24 calowe ? Mam póki co  Samsunga Syncmaster 2343BW  link mogę dokupić do niego 2 taki sam używany za 320 zł i to byłaby najtańsza opcja na 2 monity czy jednak ten monitor jest juz przestarzały i wymienić na coś z IPS - em ?

 
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...