Skocz do zawartości

komputer do 8000 zł


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez merlin89,

Recommended Posts

Witam już niedługo bo na początku czerwca przymierzam się do kupna nowego komputera, chciałbym się poradzić jaki komputer sobie złożyć do projektowania. Używam takich programów jak AutoCAD 2d/3d , Arcadia , Catia V5 , Inventor. 
Chciałbym też móc czasami pograć w jakieś najnowsze tytuły z gier , co do obudowy komputera to będzie nią corsair 900d

Co do monitora myślałem o czymś takim: 
DELL 27" U2713HM 2560x1440 IPS
ASUS 27" PB278Q 27-calowy monitor 16:9 2560 x 1440 WQHD
Monitor 27" iiyama ProLite XB2776QS

Zastanawiałem się czy brać płytę główną z Socket 2011 i zamontować tam np. 3930k czy może wziąć Socket 1155 i 3770k lub też poczekać na nadejście nowej serii i dobrać 4770k + jakąś płyte pod niego ?
Co do grafiki mam pytanko czy GTX 690 będzie bardziej wydajny niż 2x GTX 680 ?
Zapomniałem o najważniejszym procesor , pamięć RAM i karta graficzna będą kręcone. Dlatego proszę uwzględnić jakieś dobre chłodzenie na procka i płytę główną przystosowaną do tego typu rzeczy. 

Tak więc 8000 zł mam na wydanie na podzespoły nie wliczając w to monitora ani obudowy. Byłbym wdzięczny za jakieś propozycję. Pozdrawiam

 

Mam już 2 propozycję:

 

1 opcja:

 

http://www.pcprojekt...rj!5lkGzxeYJVW2

 

2 opcja:

 

Procesor Core i7 (1155) Intel i7-3770K 3.50GHz 8MB BOX 1249.00
Płyta główna Socket 1155 MSI Z77A-GD55 (Z77 3xPCI-E DDR3) 479.00
Pamięć DDRAM3 Kingston 2x16384MB 1600MHz HyperX Anniversary 10 CL9 (4x8192) 840.00
Karta graficzna PCI-E ASUS GeForce GTX680 2048MB 256bit DirectCu II 1999.00
Zasilacz komputerowy Be Quiet 730W Pure Power L8 BOX 359.00
Dysk SSD Plextor 256GB 2,5 SATA SSD M5 PRO 945.00
Dysk twardy 2xSeagate 1TB 7200obr. 64MB 538.00
Nagrywarka wewnętrzna DVD ASUS DRW-24B5ST SATA czarny OEM 69.00
Chłodzenie do procesora Scythe Mugen 3 rev.B (775/1155/1156/2011/AM2+/AM3+/FM1) 218.00

RAZEM: 6696zł

 

Link to post
Share on other sites

i7 3770K + SilverArrow SB-E SE

Msi Z77A gd55

32GB ddr3 4*8GB 1600MHz CL9 np.G.Skill RipJawsZ / Ares

 

lub

 

i7 3930K + SilverArrow SB-E SE

MSi X79A gd45 Plus lub (8D)

32GB ddr3 4*8GB 2133MHz CL9 G.Skill RipJawsZ

 

gtx670 Gigabyte WF3 

256GB SSD Plextor M5P / Samsung 840PRO / Intel 525

2x1TB HDD Seagate DM003 / WD Blue pod raid

DVD-RW LiteOn IHAS120

Corsair HX750 / AX760

 

Nie ma sensu zakup 680 - różnica w wydajność w grach to raptem kilka procent, które są nie odczuwalne dla normalnego gracza. Lepiej zaoszczędzić w tym miejscu 500zł i dołożyć je do kolejnych dysków twardych lub NAS itp. Do samej pracy gtx670 to i tak sporo za dużo - moc całkowicie zbędna przy takich aplikacjach jak AutoCAD i tego typu. Procek i7 3770K do podanych wyżej aplikacji powinien Tobie w zupełności wystarczyć, ale jak planujesz renderować co nie co, to warto rozważyć opcję z wydajniejszym 3930K na s2011. Osobiście radził bym wybrać lepszy procek, który zapewni komfortową pracę na znacznie dłużej niż karta graficzna (która nie jest aż tak istotna w trakcie pracy i znacznie szybciej się "zestarzeje"). Odnośnie ramu - nie mam pojęcia na jaki projektach pracujesz i jakie masz wymagania odnośnie ramu, więc proponuje od razu z grubej rury dowalić 32GB i mieć spokój na jakiś czas. 



Monitor - z tej trójki zdecydowanie Dell u2713hm wypada najlepiej jeżeli chodzi o jakość obrazu i jego bym Tobie polecał. ewentualnie rozważ opcję z zakupem dwóch mniejszych monitorów i pracy na multiscreenie, który lepiej się sprawdza niż jedno duże szkiełko np. 2x 24" Dell U2413  ;)

tutaj cytacik z zachodniego forum "For work and productivity two monitors is much better IMO. Since most of my time at a computer is for these purposes I would go with two monitors. If I gamed more then one larger monitor would be the way to go." Pod czym podpisuje się obydwiema rękami i nogami  :D

  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

Coś takiego mogło by być ? Zmieniłem procka na lepszego , Ramu na razie 16 GB na gwiazdkę dorzucę kolejne 16 , dysk SSD Samsung , Mam pytanko czy bardziej opłaca się brać 3960x czy 3970x ? I co do tej płyty głównej czy da sie na niej podkręcić tego procka ? jeśli tak to do jakich wartości optymalnie. Ostatnie pytanko : Czy SLI na tej płycie nie będzie problemem ? np. 2xGTX 680 .

Pozdrawiam

 


płyta: MSi X79A gd45 Plus

procesor: INTEL i7 3970X  lub INTEL i7 3960X

wentylator: SilverArrow SB-E SE

RAM: 32GB ddr3 2*8GB 2133MHz CL9 G.Skill RipJawsZ

Dysk: 256GB SSD Samsung 840PRO

Napęd: DVD-RW LiteOn IHAS120

Zasilacz: Corsair HX750 / AX760

karta graficzna: MSI gtx680 OC

 

Nie uwzględniałem dysku HDD ponieważ posiadam już 2 w starym kompie po 1 TB na razie mi wystarczy to.

Jeszcze mi się przypomniało czy nie zamienić czasem zasilacza na jakiś przyszłościowy typu: OCZ 1200W Silencer MK II BOX PPCMK3S1200-EU

Edytowane przez merlin89
Link to post
Share on other sites

Darował bym sobie 3960 i 3970, ponieważ są minimalnie lepsze od 3930K - kosztują dwukrotnie więcej, oferując wiecej cache i wyższe taktowanie na fabrycznych zegarach. Po podkręceniu różnice pomiędzy nimi się zacierają - poprzeglądaj dobrze testy procków (po OC) i upewnij się w tym co piszę. Nie warto wydawać dwukrotnie wyższej kwoty na odrobinę szybszy procek - 3930K zapewnia już tyle mocy że jest wstanie konkurować z dwuprocesorowymi stacjami. Dołożenie odrobiny więcej mocy poprzez zakup jeszcze droższego CPU nie uważam za zbyt dobry pomysł  ;)

Zasilacz - jeżeli myślisz poważnie o SLi GPU pokroju gtx680 to warto zakupić mocniejszy zasilacz - według mnie Corsair AX860 / Seasonic X-860 byłby idealnym wyborem. Co do OCZ - nie jest to jakaś "topowa" marka, na pewno nie wśród zasilaczy z najwyższej półki. Wracając do AXa - na 860 w szczycie 1KW wyciągniesz, także o moc bym się nie obawiał - do tego certyfikat platinum i półpasywny (hybrydowy) tryb pracy. Osobiście zadowolony jestem z niego. Oczywiście są alternatywy w formie wspomnianego Seasonica, jest jeszcze Enermax ze swoim revolutionem i platimaxem, BQ z DarkPower P10 i jeszcze kilku producentów, ale raczej rzadko spotykanych w naszych sklepach.

  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Właśnie zdecydowałem się pomęczyć jeszcze trochę na starym sprzęcie do premiery nowych procesorów intela i GTXa 780 

Wstępna specyfikacja wygląda tak:

 

procesor: intel Haswell 4770k

płyta główna: MSI Z87 MPower Max

pamięć: 32GB ddr3 2*8GB 2133MHz CL9 G.Skill RipJawsZ

karta graficzna: Geforce GTX 780

 

Dysk: 256GB SSD Samsung 840PRO

Napęd: DVD-RW LiteOn IHAS120

Zasilacz: Corsair AX860i

wentylator do CPU: Chłodzenie CPU Noctua NH-D14  lub Chłodzenie wodne Corsair Hydro Series H100i

i tu takie pytanie co opłaca sie bardziej brać powietrze Noctua czy może wodne ?

Dysk twardy HDD: Dysk Seagate SV35 Series (3.5", 3TB, 64MB, SATA III-600) lub Dysk Western Digital Red, 3.5'', 3TB, SATA/600, 64MB cache

 

Zapomniałem nadmienić procesor będzie kręcony do 4,5 Ghz tak samo karta graficzna będzie trochę kręcona , czekam szczególnie na wersję od MSI

 

 

 

Co do monitora to myślałem nad tym Asusem ma on dobry czas reakcji 5ms chyba że brać DELL 27" U2713H 2560x1440 IPS wersja H ma reakcję 6 ms , Asus jak dla mnie ładniej wygląda.

Edytowane przez merlin89
Link to post
Share on other sites

 

 

MSI Z87 MPower Max
 

 

Ja bym na Twoim miejscu przyjacielu już nie dawał szans tej płycie. Jej poprzedniczka,nawet powiedziałbym poprzedniczki czyli MSI Z77 MPower padają podobno  jak muchy.Ludzi potem zmieniają MPowera na  MSI Z77GD55,który jest już sprawdzony czasem.

 

Przyjacielu ja tylko radzę.Ale to jest twój własny wybór.Poczekaj jeszcze na konkurencje,może znajdzie się ciekawsza płyta pod  Haswell.

 

 

 

Corsair Hydro Series H100i
 

 

Nie bierz te pseudo-wodne chłodzenia.Nic nie warte,a kosztują sporo.Bierz porządne chłodzenie powietrzne.

Najlepiej we wszystkim zna się moderator t.luk

Link to post
Share on other sites
procesor: intel Haswell 4770k

 

Według pierwszych testów (nie wiadomo czy wiarygodnych) Haswell jest nieznacznie szybszy od Ivy Bride (góra

10%), więc jak cena będzie sporo wyższa to lepiej pozostać przy Ivy.

 

wentylator do CPU: Chłodzenie CPU Noctua NH-D14 lub Chłodzenie wodne Corsair Hydro Series H100i i tu takie pytanie co opłaca sie bardziej brać powietrze Noctua czy może wodne ?

 

To jest chłodzenie wodne, ale kompaktowe, które tak naprawdę nie ma wiele wspólnego z prawdziwym LC. Lepiej wybrać dobre chłodzenie powietrzem, ponieważ oferuje ono dużo lepszą kulturę pracy (mniejszy hałas).

 

 

 

Co do monitora to myślałem nad tym Asusem ma on dobry czas reakcji 5ms chyba że brać DELL 27" U2713H 2560x1440 IPS wersja H ma reakcję 6 ms , Asus jak dla mnie ładniej wygląda.

 

Najlepiej jak już będziesz kompletował wszystkie części to załóż osobny temat w dziale "Monitory" a na pewo ktoś ci pomoże wybrać lepszy.

Edytowane przez blacklizard
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Witam ponownie postanowiłem wyczekać do końca targów Computex 2013 i zdecydowałem się wybrać następujący zestaw:

 

procesor: intel Haswell 4770k    1350 zł

płyta główna: MSI Z87-GD65 Gaming   750 zł

pamięć:Pamięć Corsair DDR3 4x8192MB 1866MHz CL9 XMP Vengeance with Heatsink  1050 zł

Karta graficzna: MSI GeForce GTX 780 Gaming   ok. 2700 zł

Dysk: 256GB SSD Samsung 840PRO   840 zł

Napęd: DVD-RW LiteOn IHAS120   60 zł

Zasilacz: Corsair AX860i   760 zł

wentylator do CPU: Chłodzenie CPU Noctua NH-D14   320 zł

Dysk twardy HDD: Dysk Western Digital Red, 3.5'', 3TB, SATA/600, 64MB cache  550 zł

Obudowa: Corsair Obsidian 900D  1300 zł

Razem: 9700 zł 

 

Zastanawiałem się też nad tymi pamięciami: http://www.agito.pl/pamiec-corsair-ddr3-4x8gb-2133mhz-cl9-xmp-dominator-platinum-96-666618.html?cid=707&attr=361-353979

będzie jakaś różnica odczuwalna między nimi ?

 

Sprzęt tak jak już wspominałem będzie podkręcony , procek na minimum 4,5 GHz , karta  oraz pamięć także.

 

Prosiłbym o sprawdzenie tego zestawu.

Link to post
Share on other sites

No fakt lecz chciałbym wziąć płytę z podstawką 1150 gdyż to nowość i inwestycja w przyszłość. Mam nadzieje że nie będzie aż tak źle z tym Haswellem  , do zestawu będzie dokupiony drugi GTX 780 ale to tak myślę za ok. rok czasu. Myślałem nad płytami innych marek np. Asusa ale wydaje mi się że są tylko droższe a oferują to samo co MSI , obecnie też posiadam MSI i dobrze mi służy już 5 lat ;]

Link to post
Share on other sites

- i7 4770K

- Asus Z87 Pro - podobno stabilniejszy przy OC według testu na TomsHardware, na razie tylko na tym można się opierać

- Corsair Vengeance 4x4GB DDR3 1600MHz CL9(?) Green pod kolor do płyty  :peace:

- EVGA GTX780 ACX (możesz poczekać na Classfield jak rzeczywiście chcesz coś extra)

- SSD Samsung 840 Pro 256GB

- Seagate Barracuda ST1000DM003 2TB albo ten WD Blue właśnie

- Noctua NH-U14S ta nowa fajna i zgrabniejsza od DH i pasuje kolorystycznie, i7 nie wiadomo jak nie podkręcisz :P

- SeaSonic P760 więcej mocy bo chcesz SLI w przyszłości jak dobrze rozumiem ? więcej W nie potrzeba

- CoolerMaster HAF X (ale to już buda na wyrost) oszczędniej SiletiumPC Gladius X80

- nagrywarka jakaś (może blue-ray)

- system

Razem 2k mniej niż u Ciebie :D

Link to post
Share on other sites

 

 

Sprzęt tak jak już wspominałem będzie podkręcony , procek na minimum 4,5 GHz , karta  oraz pamięć także.
ciekawe jak pójdzie z tym OC na Haswellu i nie byłbym wcale taki pewien tych 4,5GHz na zegarze, ale jak ktoś chce ryzykować to nikt mu przecież tego nie zabroni  ;)
Link to post
Share on other sites
Witam zdecydowałem się jednak posłuchać rady expertów z forum :) zestaw jaki zakupię w przyszły piątek wygląda następująco. procesor: intel Core I7 3770k

płyta główna: asus maximus extreme

pamięć: Tu chciałbym żebyście mi coś polecili koniecznie 8gb żebym miał 32 Gb ramu. firma nie ma dla mnie znaczenia. najlepiej żeby dało się coś podkręcić .

Karta graficzna: MSI GeForce GTX 780 Gaming   ok. 2700 zł lub MSI GeForce GTX 770 Gaming 2 szt.  1550x2=3100zł

Dysk: 256GB SSD Samsung 840PRO   840 zł

Napęd: DVD-RW LiteOn IHAS120   60 zł

Zasilacz: Enermax EPM1200EWT   ( już posiadam )

wentylator do CPU: Chłodzenie CPU Noctua NH-D14   320 zł

Dysk twardy HDD: Dysk Western Digital Red, 3.5'', 3TB, SATA/600, 64MB cache  550 zł

Obudowa: Corsair Obsidian 900D  ( już posiadam )

Link to post
Share on other sites

zestaw może być tylko nie warto brać tej płyty, sporo przepłacasz a sama płyta Ci wydajności nie da, ogranicznikiem przy OC Ivy Bridge jest pasta termoprzewodząca pod IHSem więc i tak go nie wykręcisz nie wiadomo jak, stawiam na normalne 4,5GHz a takie coś zrobi płyta tańsza o połowę... na przykład MSI Z77 GD55, kartę postarałbym się mimo wszystko od EVGA z ACX, jeśli chodzi o chłodzenie to chyba taki beQuiet dark rock pro 2 wygląda zgrabniej :P pamięci to bierz jakie chcesz w dwóch zestawach 2x8GB niebieskie pod kolor (do tej mojej płyty nie Twojej xD) od corsair albo g.skill 1600MHz stykną z jak najmniejszym CL i low profile bo wyższe mogą się nie zmieści pod cooler 

 

PS: Tak z ciekawości zapytam: po co Ci 1200W i taka duża obudowa O.O ?

Edytowane przez MaCiuŚ
Link to post
Share on other sites

Jak już masz za dużo kasy, to wiedz, że wersja 2x 770 jest dużo mocniejsza od titana, a co dopiero od 780... Miłej lektury.

 

Poza tym, na co tobie wydawanie 3k na kartę grafiki? Nie lepiej już 660 tf III sli? Za dwie karty 1550 zł. Możesz jeszcze mieć jedną 770 od gigabyte'a, ale po co tobie coś mocniejszego?

I tak każda gra będzie pływać, latać i robić pompki.

Edytowane przez Gwynbleidd
Link to post
Share on other sites
Tu chciałbym żebyście mi coś polecili koniecznie 8gb żebym miał 32 Gb ramu. firma nie ma dla mnie znaczenia. najlepiej żeby dało się coś podkręcić .

Polecam G.Skill 1600MHz CL9 RipJawsZ 4x8GB. Pamięci zmieszczą się pod chłodzenie CPU ;) G.Skilli używam od kilkunastu lat - jak dotąd się nie zawiodłem na nich. 

Odradzam kręcenie RAMu - nie daje to nic po za utratą stabilności sprzętu, szczególnie w przypadku s1155 / s1150. 

 

Jeden dysk HDD 3TB polecam rozbić na dwa 1,5TB - cenowo wyjdzie prawie to samo, ale zyskasz możliwość zbudowania macierzy RAID0 lub RAID1, co na pewno wpłynie korzystnie na wydajność "magazynu".

 

Odnośnie Mobo "asus maximus extreme" - za drogie. Lepiej wyjdziesz zakupując "zwykłe" mobo z tych lepszych np. MSi Z77A GD55, Asrock Z77 Extreme4, albo jak już tak bardzo zależy na designie to może Asus Sabertooth Z77MSi Z77A GD65 Gaming

 

Ładnie będzie się prezentowało kombo :

MSi Z77A GD65 Gaming + G.Skill RipJawsZ (czerwone) i zdał by się jakiś czerwony cooler na CPU - w miejsce Noctuy polecić bym mógł Phanteksa PH-TC14PE, oczywiście w wersji Red  ;)

Link to post
Share on other sites

PS: Tak z ciekawości zapytam: po co Ci 1200W i taka duża obudowa O.O ?

 

Miałem możliwość kupienia zasilacza w dobrej cenie porównywalnej do corsair AX 860i co do obudowy mam już dość plątaniny kabli i braku miejsca, poza tym chciałbym wstawić tam ostatecznie 3 GTX-y 770  oraz parę dysków twardych 6-8 sztuk.

 

Mam jeszcze pytanie odnośnie płyty czy MSi Z77A GD65 Gaming pomieści 3 GTX-y 770 ?

Link to post
Share on other sites

Zestaw z 770 bierze 350W, z 690 bierze 460W, uwzględniając mocne OC każdej karty i proca, dając nadal sporo nad wyrost 200W, to masz 660W, a ty chcesz 1200...

Gdzie tu logika?

A i po @#$% tobie 3x 770?

A i jak chcesz 32 GB ramu, to bardziej bierz LGA 2011. Masz cztery kości ramu, może w tych programach quad channel coś da... A IB/Haswell ma tylko dual channel.

 

A co do pytania, to MSi Z77A GD65 ma 3x PCI-Ex16, więc ilość złącz jest dobra, ale czy zmieszczą się 3 karty to nie wiem.

Edytowane przez Gwynbleidd
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...