Skocz do zawartości

GTX 670 a 770 - jak to w końcu jest? Opłaca się czekać?


Recommended Posts

Witam wszystkich.

Od stycznia zbieram na komputer. Przyszedł teraz wydaje mi się, dość niefortunny czas na kupowanie... Wychodzą przecież nowe keplery. Czy opłaca się jeszcze czekać te trzy - cztery tygodnie? Planowałem kupować 670 od Asusa z DCUII i podkręcać, podobno wtedy jest na poziomie wersji TOP, która jest wydajniejsza lekko nawet od 680. Teoretycznie mógłbym jeszcze poczekać, ale jest jedna rzecz, która mnie do tego zniechęca. Mój obecny komputer, który już łagodnie nazwę szrotem, do niczego się obecnie nie nadaje (jakiś czas temu jeszcze szło coś na nim robić). Podkreślam, do niczego. Jak myślicie, czy seria 700 nie jest mocna tylko na papierze? Skoro seria 600 byla pewnym przełomem, to czy 700 to nie będzie po prostu jakiś odgrzany kotlet przed Maxwellem?

 

Kiedy dokonujesz zakupu i jaką kwotą dysponujesz: Cała skrzynka. Jak najszybciej. Kwota 5000 zł.

Zastosowanie: After Effects, czasami Photoshop, najnowsze gry.

Model i moc zasilacza: XFX Core 550W

Reszta specyfikacji komputera: wszystkie podzespoły tutaj: http://www.morele.net/basket/cssite/544556/

Rozdzielczość monitora w której grasz! - 1440x900, w planach monitor FullHD

Dodatkowe wymogi - proszę tylko, abyście mi pomogli jakoś zdecydować, co z tą kartą graficzną. Jest to dla mnie naprawdę ważne.

 

 

Link to post
Share on other sites

GTX 7xx bedą kotletami, fajerwerków nie bedzie... trzeba czekac na Maxwella by powiedziec o rewolucji.

Ciekawe czy grzańce w końcu dostana pełnoprawną obsługe DX11.1? :rotfl:

Nie musisz sie bac o ograniczanie karty przez CPU.

 

Titan juz jest dostępny, jest nadzieja że Nv wypuści "nowe" karty w maju/czerwcu bo w końcu GTX 780/770 to nic innego jak przycięte Tesle.

Chyba że NV czeka aż nazbiera wiecej odpadów po tesli i wtedy ogłosi premiere kart, by od razu mozna było spodziewać się ich na sklepowych półkach.

Edytowane przez Hezen
Link to post
Share on other sites

Ja może profesjonalistą nie jestem, no ale coś tam się orientuję w niektórych rzeczach. Wydaje mi się, że zakup obojętnie której z tych nie będzie złym wyborem. 670 - karta już wyższej półki, wydaje się, że dość przyszłościowa. 770 - odświeżony kepler, lekko zwiększona wydajność... Nie lepiej by było wybrać 670 a potem wybrać Maxwella bądź jakąś jeszcze późniejszą generację?

Link to post
Share on other sites

poczekaj na haswele i serie 700 i wtedy zobaczysz czy ceny az tak spadna zeby kupic starsza platforme czy dozucic niewiele i kupic nowsza platforme . z serii 700 odgzewanych kotletow chyba tylko 780 sie nadaje okrojony titan . a jak niechcesz czekac to kupuj co jest bo i tak co chwile cos nowego wychodzi z wyzszym numerkiem

Link to post
Share on other sites

Jest tak jak mówi R-Koniu. Na początku nowe karty będą stosunkowo drogie. Do tego paskudniaste referenty. Portale opublikują pierwsze testy. Potem pojawią się karty niereferencyjne. Znowu testy. Potem pojawią się pierwsze opinie na amazonach i neweggach. Niektóre karty mogą cierpieć na chorobę wieku dziecięcego i szkoda byłoby wtopić (patrz problemy z Asusami Top 670).

 

Zanim rynek się ogarnie i wybierze zwycięzce minie parę miechów. Decyduj sam..... ja bym poczekał :]

Link to post
Share on other sites

Chyba poczekam do premiery 700. Wtedy albo czekam na niereferenty albo decyduję się na 670. Choć znowu, żeby wszystkie problemy wyeliminować, gdybym miał się decydować na 770 musiałbym znowu czekać. Z moim obecnym szrotem nie jestem w stanie. To się ledwo trzyma...

Link to post
Share on other sites

Znam to :) Od prawie 2 miechów urzęduje na 7letnim sprzęcie bo mój super nowy z różnych powodów odmawia posłuszeństwa. Sprzedaje jedną z moich kart, ramki i inne głupoty,ale gdybym miał kupować nowy to bym zaczekał. Nawet jeśli wydajność nowej serii będzie minimalnie większa to cena serii 6xx powinna lekko spaść

Link to post
Share on other sites

Poczekaj do premiery nowych GTXów, nawet jak będą drogie itd, to pozytywnie wpłynie to na ceny 670. Procesory to samo. To raptem 4-6 tygodni, nie jest to jakiś znaczący czas. Gtx seria 6 już na rynku prawie rok, więc moim zdaniem warto poczekać chwilę.

 

Pamiętaj też, że nowszy komponenty to nie tylko wydajność, a dłuższe wsparcie, mniejszy pobór energii, nowszy chipset na płycie głównej.

 

Pamiętaj też o zasilaczu, żeby podołał Haswellowi.

Edytowane przez OneManShow_w0w
Link to post
Share on other sites

Nawet jeśli karty wyszłyby pod koniec Maja to ceny będą pewnie wywindowane przynajmniej do końca czerwca.. Takie jest moje zdanie

Edytowane przez R-Koniu
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...