Skocz do zawartości

dwa monitory problem v.02


Recommended Posts

Witam, posiadam od wczoraj 2x dell 2209wa i w konfiguracji eyefinity mam problem z migotaniem obrazu na 2 monitorze (tym, który nie jest główny) w aplikacjach pokroju autocada. Problem migotania można częściowo obejść wyłączając w cadzie sprzętową akcelerację (działa w tym wypadku kiedy mam autocada na jednym monitorze (głównym), a przeglądarkę/inny program na drugim. W konfiguracji autocad na szerokości 2 monitorów migotanie nadal występuje (sprawdziłem oba monitory, przepiąłem wtyczki i problem zawsze występuje na monitorze, który jest pomocniczy). Migotanie występuje kiedy poruszam myszką w obszarze roboczym rzutni, (przy klikaniu ikonek i poruszaniu się w obrębie pasków narzędzi problem nie występuje). Zresztą migotanie na drugim monitorze występuje nie tylko w autocadzie - także w PS i podobna sytuacja w archicadzie i 3ds maxie. W aplikacjach 3d (gry) problem też występuje (ekrany ładowania). Czasami obraz migota nawet na pulpicie (przy komendzie "odśwież"). W wypadku skopiowania obrazu z 1 monitora na drugi, także migocze (na monitorze głównym problem nigdy nie występuje).

 

Sprzęt Radeon 5770 1gb szafira+PhenomII X6+12GB ram+ 2x dell 2209wa. Każdy monitor podpięty pod dvi-d.

 

soft winda 7 + najnowszy catalyst 13.4 (na 13.1 było podobnie).

Efekt migotania/przekłamania w obrazie (jakby monitor/matryca się psuła) występuje niezależnie od tego czy pulpit tworzę w win7 czy w catalyst.

Taka sytuacja. Obstawiam, że to software`owy problem, ale nie mam patentu jak ten problem wykluczyć, a programistą nie jestem. Jeżeli już ktoś spotkał się/ma pomysł na rozwiązanie, będę wdzięczny.

Edit. (modgod działa za szybko)
Podpiąłem drugi monitor przez przejściówkę VGA co chwilowo zlikwidowało problem, ale jedynie do restartu systemu. Ponadto system nie zapamiętuje ustawień i za każdym razem system startuje duplikując obraz na drugi monitor, zamiast tworzyć od razu jeden duży pulpit. Temat aktualny...

Edytowane przez gloryseeker
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...