Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, czy podkręcanie na tej płycie jest bezpieczne? Słyszałem że ta płyta ma słabą sekcję zasilania (co może doprowadzić do spalenia?).

Chciałbym podkręcić procesor do ok 4,5Ghz (i5 3570K + docelowo Macho120 ew. możecie polecić jakiś cichy, wydajny cooler aby podołał takiemu OC jeśli płyta pozwoli - 200zł max.)

Edytowane przez xKacp3R
Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)

Dzięki, w takim razie zabiorę się za to zaraz po kupnie jakiegoś dobrego coolera :)

 

EDIT: jeszcze jedno, skoro ta płyta nada się nawet do takiego OC, to dlaczego ludzie polecają droższe modele jeśli oferują prawie takie same możliwości OC?

Edytowane przez xKacp3R
Link to post
Share on other sites
Gość rezerwuar

Nie musisz się martwić o sekcję gdyż ta jest dobrze chłodzona(solidnie przymocowane radiatory), oc procesora nie będzie problemem - przynajmniej płyta nie będzie tu ograniczeniem a jedynie sztuka procesora więc to 4.5GHz jest całkiem realne. Chłodzenie wybrałeś bardzo dobre a możesz nawet się szarpnąć na większego Macho HR-02 o ile obudowa go pomieści. :)

Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)

@up

Właśnie rozważałem także tą opcje, ale niestety obudowa na to nie pozwala :(

(Gladius M40).

 

+ Kolejne pytanie, SPC Deus 600W nie będzie tu ograniczeniem ? :)

Najlepiej podam cały konfig kompa:

i5 3570K

MSI Z77A-G45

Crucial Ballistix 8GB CL9 1600Mhz

WD Caviar Blue 1TB

Gigabyte HD7950 WF3 1110/1250

Gladius M40

LiteOn iHAS124

 

Wybaczcie że zadaje może i banalne pytania, ale wole się upewnić nim się za coś zabiorę :)

Edytowane przez xKacp3R
Link to post
Share on other sites

 

 

EDIT: jeszcze jedno, skoro ta płyta nada się nawet do takiego OC, to dlaczego ludzie polecają droższe modele jeśli oferują prawie takie same możliwości OC?

 

Zależy kto co potrzebuje. Mi osobiście starcza płyta za 300zł gdzie i5 3570K zrobił 4.9 GHz. Więc jeżeli mam płacić za jakieś duperele to...

Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)

@MiK86

4,9Ghz ? :o

To ty komputer w zamrażarce trzymasz?

 

No nic, dzięki wszystkim za pomoc, rozwialiście moje obawy :)



Zestaw bardzo dobry, zasilacz da spokojnie radę a do tej obudowy Macho 120 jest najlepszym wyborem  - możesz jeszcze tylko dokupić tubkę pasty http://www.pcprojekt.pl/index.php?/p__katalog_produktow/id_gl__53/id_produktu__4587/__Pasty_Termoprzew__Arctic_MX_2_4g/ bo ta dodawana do Macho ponoć nie jest rewelacyjna.

Kupię, dzięki za sugestie :)

Edytowane przez xKacp3R
Link to post
Share on other sites

Jak u mnie na g43 ze słabszą sekcją udało mi się zrobić stabilne 4,6 (i5 3570k) to tym bardziej nie będzie żadnych problemów z g45 i taktowaniem 4,5ghz. A co do zasilacza to by sobie spokojnie poradzić i Deus 500w. Przy okazji co do pasty dobrym zamiennikiem jest Zalman STG2.

Link to post
Share on other sites

Wszystko zależy od procesora, nie od płyty - może ci się trafić taka padaka, że nie podkręcisz do 4.5 GHz nawet na najlepszej płycie %-) Druga sprawa to napięcia jakie będą potrzebne do stabilnej pracy :P

Edytowane przez piterrrxd
Link to post
Share on other sites

Bo tu chodzi bardziej o sztukę procesora. 4,6 miałem do testów. Zwykle był ustawiony na 4,5ghz wtedy temperatury - idle 30 stopni - stress 65 stopni (gry typy metro 2033 , crysis). A w IBT coś koło 90 stopni. Teraz trzymam na stock i mam 18st. idle , 40st. stress.

Link to post
Share on other sites

Bo tu chodzi bardziej o sztukę procesora. 4,6 miałem do testów. Zwykle był ustawiony na 4,5ghz wtedy temperatury - idle 30 stopni - stress 65 stopni (gry typy metro 2033 , crysis). A w IBT coś koło 90 stopni. Teraz trzymam na stock i mam 18st. idle , 40st. stress.

18c. idle w lodówce ?

40c stress chyba masz na myśli pasjansa.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Temperatura pokojowa 18-20 stopni. A stress metro 2033 gdzie najcieplejszy rdzeń miał 42 stopnie. Oczywiście ustawienia standardowe. Tak mi pokazują programy typu HWmonitor i CoreTemp.

Link to post
Share on other sites

Temperatura pokojowa 18-20 stopni. A stress metro 2033 gdzie najcieplejszy rdzeń miał 42 stopnie. Oczywiście ustawienia standardowe. Tak mi pokazują programy typu HWmonitor i CoreTemp.

 

Wybacz coś chyba masz nie halo z pomiarem temperatur.

Edytowane przez omar2033
Link to post
Share on other sites

Co ja poradzę , że tak programy mi podają? Nic z tym nie zrobię. Hmm podałem przykładową temperaturę, wiadomo , że w OCCT będzie koło 10 stopni więcej nie wspominam o IBT. Dochodzę do wniosku , że panowie lubicie się czepiać :wariat: po za tym zwykłego użytkownika zainteresuje bardziej temperatura w grach bo w testy syntetyczne się nie gra. Dobra bo się spam zrobił ode mnie EOT.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...