Skocz do zawartości

Recommended Posts

Reasumując - daj sobie spokój z tym zasilaczem. Nawet jeśli teraz będzie trzymał napięcia, to nie wiadomo jak długo pochodzi po zmianie karty. Wtopić 700 zł (mowa tylko o karcie) przez coś warte 50 zł to czysta głupota. Dozbieraj gotówkę do zasilacza i wtedy wszystko razem wymienisz. Nie ma sensu ryzykować.

Może to przemówi do Ciebie - zabezpieczenie pfc wyrównuje tylko fazę prądu (między górną i dolną połówką), a jeśli zasilacz ma tylko to zabezpieczenie, to może stać się wiele innych zdarzeń, na które nie jest przygotowany:

- spadek napięcia w sieci (a także na samym zasilaczu - nie ma certyfikatu bronze)

- komponenty są już dotknięte ręką czasu :) - kondensatory nie mają takiej pojemności - po prostu wysychają z biegiem czasu, a nie sądzę żeby zastosowano kondensatory wysokiej jakości

- po wymianie karty może się bardziej grzać (większe zapotrzebowanie na moc? - tutaj nie wiem jaki jest stosunek Twojej obecnej karty do 7850) - a więc jeśli już ma kilka lat to nadmierne przegrzewanie skróci jego żywotność ( o ile jest różnica w poborze prądu między kartami - nie chce mi się sprawdzać :P - taka tylko anegdotka)

 

Powiem krótko - sam mam taką kartę, wiem że ma potencjał - aktualnie, kiedy znajdę chwilę na granie, to gry chodzą na wysokich detalach (ultra/high - zależy jaka gra), więc spokojnie dwa lata na niej pociśniesz - szkoda ryzyka :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

- komponenty są już dotknięte ręką czasu :) - kondensatory nie mają takiej pojemności - po prostu wysychają z biegiem czasu, a nie sądzę żeby zastosowano kondensatory wysokiej jakości

dokładnie ja jeszcze powiem że Szczególnie jak kondensatory pracują gdzieś w ciepłym środowisku, czyli w zasilaczach obok radiatora albo gdzieś. Im wyższa temperatura ich pracy tym szybciej wysychają i to jest fakt nie do podważenia.

Link to post
Share on other sites

dobra dzięki wielkie, poczekam i dozbieram do zasilacza. Podajcie jakieś propozycje oprócz tamtego od rysia, chciałbym aby była możliwość późniejszej ewentualnej wymiany procesora na jakiś mocniejszy ( w podkręcanie nie wiem czy będę się bawił, nie lubie kombinować)

Link to post
Share on other sites

Za 310 zł masz Tesla R2 500W Gold, najlepszy zasilacz do ok. 300 zł. 

 

Jak jednak nie możesz tego przekroczyć. No to :

 

Deus G1 600W - ok. 220 zł

XFX Core 550W - ok. 250 zł

BeQuiet L8 530W - ok. 270 zł

 

Deus technicznie najmocniejszy, XFX nadłuższa gwarancja i bardzo sprawdzony prawdziwy producent, a BeQuiet zdecydowanie najcichszy (ale technicznie słabszy). 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Mam inne pytanie ale nie chce zakładać nowego tematu: Jeśli zamiast radeona 7850 podłączyłbym geforce GTX650TI to było by dobrze czy też zasilacz za słaby? gtx pobiera mniej prądu od tego radka i na dodatek w zalecanych pisze taka moc zasilacza jaką ja mam

Link to post
Share on other sites

Teoretycznie da radę, i zasilacz najlepiej pracuje jak jest obciążony, tzn ma wyższą sprawność.

Lecz ten zasilacz jest dziadkiem i nie wiadomo jak tam się technicznie trzyma.

Teoretycznie powinno działać, ale jakieś ryzyko istnieje.

Link to post
Share on other sites

co do tych zasilaczy jeszcze: różnią się one wielkością od tej Delty? żeby nie było cudów że kupie i się nie zmieści xD. Może to głupie pytanie ale co do zasilaczy jestem zielony jak szczypiorek na wiosne więc: Czy na pewno będzie on pasował do moich podzespołów żeby się nie okazało że zabraknie jakichś kabli albo czegoś. No i ostatnie pytanie: Ten club3d naprawdę taki głośny? Mój gt 220 cichutko sobie szumi, jeśli ten ma mi robić skrillexa w pokoju to może lepiej wziąć coś innego? No i jaką wersję 7850 brać jeśli chciałbym robić w przyszłości OC, wystarczy ten club czy potrzeba czegoś droższego np sapphire? No i rysiu jeśli brałbym od ciebie ten zasilacz to gdybym w przyszłości chciał coś jeszcze wymienić, proca albo kartę, to na co mógłbym sobie pozwolić? jeśli już będę wymieniał zasilacz to wolę tak żeby przy następnym upgradzie nie musieć znowu go wymieniać

Edytowane przez Wolwgang
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...