Skocz do zawartości

Recommended Posts

moja aktualna  Specyfikacja:

 

Płyta: Asrock p7h55m

 

Proc: Intel core i3 530

 

Obecna karta:  Nvidia Geforce GT220

 

Zasilacz: http://www.delta.com.tw/product/ps/sps/clone/download/pdf/400w-8.pdf

 

 

Waham się pomiędzy 2-ma kartami gtx650ti oraz radeon 7850. Plusem pierwszej jest to że nie musiałbym wymieniać zasilacza, druga natomiast jest mocniejsza lecz mój zasilacz pewnie jej nie uciągnie. Podajcie mi jak najtańsze zasilacze aby uciągnęły tego radka. Wypowiadajcie się także czy ten radeon działałby z obecnym zasilaczem

Edytowane przez Wolwgang
Link to post
Share on other sites

SilentiumPC Deus 500. Nowy około 200 zł, 24 miesiące gwarancji, 80+ bronze. W przypadku wymiany reszty podzespołów zasilacza nie będziesz musiał zmieniać. Posiada długie, oplecione kable, z całym kompletem wtyczek będących standardem w obecnej dobie (20+4 pin, 8 pin, 6 pin....). Chcesz tańszy? Licz się z tym, że jeśli kupisz jakiś używany "śmietnik" masz duże szanse, że coś może się zjarać - oczywiście masz też szanse, że będzie działało latami. Na Twoim miejscu najpierw bym się zastanowił czy stać mnie na dobry zasilacz, a później się zastanowił nad wyborem karty. "jeśli stać Cię na buty, to i na sznurówki Cię stać". Szkoda dobrej karty dla tandetnych zasilaczy. Oczywiście możesz kupić dobrą używkę za około 150zł XFX, BeQuiet, Corsair, ale patrz żeby miały ważną gwarancję. Nie wiem czy dobrze mi się wydaje, ale jeśli kupiłbyś teraz zasilacz, któremu przeminęła gwarancja (2 lata), to raczej nie uświadczysz kompletu złącz potrzebnych do zaopatrzenia obecnych sprzętów - będziesz musiał kombinować z przejściówkami (wydaje mi się, że jeszcze dwa lata temu większość obudów miała zasilacze umieszczane u góry obudowy i dlatego też mają krótsze kable) - tutaj nie mam pewności czy to było dwa czy 3/4 lata temu. 

Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)

W tej chwili nie dysponuje żadnym, na razie posiadam pieniądze jedynie na kartę lecz po jej wymianie i tak mam zamiar zakupić zasilacz aby móc podkręcić kartę i procesor, chodzi mi o to czy mogę podłączyć tą kartę pod ten zasilacz bez obaw że coś się spieprzy, a gdy uzbieram kasę na zasilacz nowy mam zamiar kupić taki abym mógł podkręcić kartę i proca (myśle gdzieś około 200-300 zł)

 

PS. @Mareczq Jeśli w na tej karcie są 4 molexy z tego co widzę a 2 mi zawinie przejściówka to wystarczy tych wszystkich kabli? jestem zielony :P z tego co się orientuję to HDD bierze też 1 molex, coś jeszcze? 

Edytowane przez Wolwgang
Link to post
Share on other sites

No tak średnio, na własne ryzyko podłączysz. Lepiej odczekaj na zakup zasilacza i wtedy wszystko zmontuj:)  Teraz i tak nie masz złącza 6pin, także coś z przejściówkami byś musiał kombinować. I tak potrzebujesz mocy <400W także o jest ok jeśli chodzi o zapotrzebowanie. Ja na Twoim miejscu bym poczekał na zasilacz. Na wyżej wspomnianym Deusie także zrobisz OC Twojego zestawu jak i nawet Twojego zestawu + I7.

Link to post
Share on other sites

tak czy siak jak kupisz karte będzie chodziło a ile kto dwie minuty dwie godziny dwa dni dwa miesiące ?

 

Ta delta ma 228w na linii +12V.

ma dwie linie nie zmienia faktu że jest taka sama dobra jak ten fortron więc zmiana nie ma sensu

Link to post
Share on other sites

Nie odnoszę się do fortrona, fortrona wkleiłem odpowiadając na pytanie: Najtańszy zasilacz który to uciągnie.

A obciążenie linii 228w 170watami to jest optymalne obciążenie, żeby zasilacz uzyskał najwyższą sprawność.

Link to post
Share on other sites

Szansa na zjaranie sprzętu wynosi 33,3% - albo będzie działać spoko, albo sypnie się sam zasilacz, albo sypnie się zasilacz razem z resztą podzespołów. 

Masz zabezpieczenia w zasilaczu? Certyfikat? Czytałeś o nim opinie i testy? Może przejrzyj fora w poszukiwaniu uszkodzonych podzespołów poprzez wpływ zasilacza i wtedy sobie wywnioskujesz czy jest "bezpieczny dla podzespołów". Nikt Ci nic innego nie powie na ten temat.

Link to post
Share on other sites

Duża jest szansa że pieprznie? od czego to zależy? od czystego przypadku i szczęścia czy na coś trzeba uważać, jakieś objawy albo coś takiego

 

dobra widze że temat sie wlecze a nikt nie jest wstanie odpowiedzieć .

 

Więc tak zasilacz ma swoje lata nie wiadomo ile pochodzi dwie minuty dwie godziny dwa dni dwa miesiące zasilacz nie posiada certyfikatu ma zabezpieczenia (PFC co każdy inny słaby zasilacz.) ale to bardzo mało.

 

Więc to zależy od ciebie czy będziesz pchał ta kartę do tego zasilacza czy nie, Nie ma pewności ile będzie chodził , robisz to na własna odpowiedzialność. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...