Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witajcie.

Tak jak w tytule. Oczywiście na papierze, Galaxy S2 ma lepsze parametry, ale jak to ma się w rzeczywistości? Jak się ma żywotność ich baterii? Który działa płynniej? Który robi ładniejsze, z żywszymi kolorami zdjęcia i wideo?

Testował ktoś obydwa te telefony? Korzystałem już z Arc S, ale jestem ciekaw Galaxy S2. 

Ewentualnie macie jakiś model, który jest w podobnej cenie i działa płynnie i robi ładne zdjęcia? 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Zdecydowanie S 2. Telefon jest praktycznie pod każdym względem lepszy od Arc S więc nie ma się co zastanawiać. Telefon chodzi płynnie bo ma Androida 4.1.2 i nawet zapewnioną aktualizację do 4.2 więc tym bardziej powinno Cię to umocnić w decyzji. Jeżeli chodzi o ekran to SGS II ma zdecydowanie lepsze odwzorowanie kolorów ale za to mniejsze upakowanie pikseli na cal, ale tak czy siak lepszym wyborem będzie S II.

Link to post
Share on other sites

Dramat, nie dramat- kwestia tego kto co woli wiele osób narzeka na za bardzo przesycone nierealistyczne barwy w sgsie. Ja rok temu wybierając pomiędzy SXS i SGS2 wybrałem Sony, bo hardwarowo jest bardziej atrakcyjny.

Edytowane przez dejnus
Link to post
Share on other sites

Jestem szczęśliwym użytkownikiem sgs2 od ponad roku i powiem ci Tak świetny aparat, dobry ekran,niezły proc w najnowsze gry ze sklepu play bez problemu sie pyka masz wsparcie od samsunga do 4.2.2 ale i tak jeżeli skonczy sie oficjalne wsparcie to masz od groma custom romów bierz s2

PS żeby nie było że jestem fan boyem to dodam że arc s posiadałem i nie byłem tak zadowolony jak w przypadku s2 ;)

Link to post
Share on other sites

Ale tu jest pytanie o Arc S który w kazdym aspekcie dostaje baty od SII kilkukrotnie, a co do amoleda to co za problem ustawic sobie tryp pracy "naturalny" w opcjach ekranu ? ... no i masz czerń a nie szarość...

Link to post
Share on other sites

Xperia S - bardzo dobry telefonik. Polecam w tym przedziale cenowym. Dobry aparat (szczególnie na andku 4.1 - korzystałem z przecieku i zdjęcia są znakomite) i niezła wydajność. Sama nakładka to już zależy od gustu, ale działa szybko i jest intuicyjna. Wyświetlacz też ma bardzo dobry, nie wiem, jak to jest u Samsunga, nie korzystałem, więc nic nie porównuję... Filmy wideo wychodzą naprawdę ostre i szczegółowe. Jedyny problem to bateria :/ Na andku 4.1 trzyma już lepiej, ale i tak pełne 2 dni standardowego użytkowania są ciężkie do osiągnięcia, a w S2 wymieniasz baterię w podróży i jedziesz dalej :)

Tylko zdjęcia lubią wyjść lepsze po obniżeniu z 12 na 6 lub nawet 2 Mpx, warto sobie spróbować :) 

Link to post
Share on other sites

Faktycznie, Xperia S ma lepsze parametry, ale w sieci Play, różnica w cenie jest praktycznie dwukrotna. Nie wiem czy jestem w stanie aż tak zaszaleć.

 

 

 

a w S2 wymieniasz baterię w podróży i jedziesz dalej
 

A w Xperii S nie da się wymienić baterii?

Najprawdopodobniej mój wybór padnie na Galaxy S2, chyba że wprowadzą jakieś promocje i akurat trafi się Xperia S w jakiejś atrakcyjnej cenie. 
Link to post
Share on other sites

No w Xperii S nie da się tej baterii wymienić, i wysoka rozdzielczość (720x1280) zużywa więcej baterii niż S2 (480x800 bodajże). Więc jak planujesz zabierać telefon na jakieś dłuższe wypady itp. i nie zamierzasz zaprzyjaźnić się z powerbankiem, to lepszym wyborem będzie S2, który ma także lepsze wsparcie producenta (Sony pod tym względem leży)... W Samsungu nie ma modułu NFC, ale w zasadzie z tego korzysta się rzadko. Jakbyś chciał zobaczyć parę ciekawych rzeczy o Xperii, to zapraszam do lektury mojej recenzji http://www.androidrecenzje.pl/sony-xperia-s I na plus S2 dochodzi też slot kart microsd, do eski można jedynie podłączyć pendrive (oba telefony z odpowiednimi akcesoriami obsługują zarówno USB OTG jak i HDMI, tak więc pod tym kątem nie ma różnicy). 

Link to post
Share on other sites

Fakt, skoro trzyma strasznie krótko, akurat to może stać się problemem.
Popatrzyłem dokładniej oferty w Play i na dogodnych warunkach miałbym ten telefonik za 200zł.

Jeśli będzie dostępny w salonie ten telefon to go biorę, ale w takim razie pojawia się druga kwestia.

Powerbank... Znacie jakąś markę, godną polecenia, produkującą te urządzenia?
 

Link to post
Share on other sites

Nie nazwał bym tego strasznie krótko, ale długo to ona nie trzyma, tak do 2 dni, ale zazwyczaj 1.5, więc ogólnie to 1, bo wtedy się w nocy ładuje... To są statystyki z Andka 4.0, na 4.1 (oficjalna premiera koniec maja-czerwiec, u operatorów obstawiałbym koniec czerwca) jest znaczna poprawa podobno... A z tą baterią to za to w S2 można kupić dowolną ilość i wymieniać jak się rozładuje, a nie jak się cała bateria zużyje :) Co do powerbanków to się nie wypowiem, sam niedługo kupuję i wezmę po prostu ten z największą pojemnością, bo na obóz potrzebuję... 

Link to post
Share on other sites

Mam arc s. I nie ma sensu porównywać tych dwóch. Ale z jedną rzeczą się nie zgodzę. Wyświetlacz w arc s moim zdaniem jest pod względem kolorów lepszy od amoleda w s2. Jedyna wada to konty widzenia. Skąd te stwierdzenie? Znajomy ma s2.. Zresztą na yt są porownania tych wyświetlaczy. Osobiście nie wziął bym xperi nawet tej nowej. Dlaczego? Mam androida 4.0. Telefon trochę tnie myślałem że za słaby. Byłem w sklepie i była xperia nie pamiętam jaka. Ale mocniejsza od mojego telefonu.2 rdzenie itp. Rznela przy przerzucaniu pulpitow. To mnie zdziwilo. Sony ma chyba poprostu złą nakladke. Ja bym polecił jakiegoś htc. S2 to już żadna rewelacja. Znajomy ma jellybeana który podobno tak wspanisle zoptymalizowany. A tu rozczarowanie. Fon przycinal . Mniej od mojego ale jednak zwalnial. Kolega ma jakiegoś htc z podobnymi parametrami do tego s2 i chodzi dobrze . Pozdrawiam

Edytowane przez warnisty4321
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...