Skocz do zawartości

Silentium Spartan PRO HE924 dodatkowy wentylator jaki / korzyści


Recommended Posts

Witam

 

Instalowałem to chłodzenie na Phenomie II X4 965BE @3,9GHz

Chłodzenie znacznie cichsze od BOX-owego ale wydajność średnio fajna.

Proc pod obciążeniem spokojnie przekracza 60c - dobija pod mocnym obciążeniem do 65c

Przy OC Phenoma nie jest to pożądana temperatura.

 

Czy dodanie 2 wentylatora 92mm może zmienić tą sytuację.

Firma SPC dodaje gratis zestaw zapinek do 2 wentylatora 92mm.

Więc spraw montażu byłaby prosta.

 

Chciałem kupić 2 wentylator np SPC Mistral 92mm (Zephyra w tym rozmiarze niestety brak :-( )

http://www.silentiumpc.com/mistral-92/

 

 

Czy taki wentylator ustawiony na stałe np na 1200-1300obr cokolwiek zmieni jeśli chodzi o temperaturę.

Może jakiś inny niedrogi wentylator w tym rozmiarze będzie lepszym wyborem.

Może ktoś z was dokładał 2 wentylator do tego Spartana i podzieli się wrażeniami.

Link to post
Share on other sites

Ja mogę się podzielić o odczucia co do trochę większej Fery Pro.

Dokładając jej drugi wentylator spadła temperatura o około 3-4* więc przy tych Twoich temperaturach to i takie coś by było przydatne ;)

Link to post
Share on other sites

No mogłoby dać dużo. Bo jak wiesz Phenom powyżej 60 - w zasadzie przy 65c robi BSODy.

Oczywiście Phenom po OC bo na standardowych taktach spokojnie tak może chodzić ale po OC pond 60c jest niewskazane.

Ten 2 wentylator masz ustawiony na stałe obroty?

Link to post
Share on other sites

Aktualnie już nie mam tego drugiego wentylatora. Ale ja zmieniłem ze standardowego na Arctic F12 z PWM i drugi taki sam podłączony pod 3pin wejście na płycie głównej pod CPU_FAN2 więc były takie same obroty jak tego z PWM. Zawsze ustawiałem na minimalne i było ok, do 60* mi nie dochodził phenom po OC. Teraz gdy mam tylko jeden na tej Ferze to już muszę większe obroty ustawiać. Zaczynam bać się upałów bo może być troszkę gorzej.

 

Właśnie to jest to że Phenom siada gdy 65*C dobije na chociażby jednym rdzeniu :D

 

Można dwa takie same pod jedną wtyczkę też podłączyć. Lepiej jak będą miały te same obroty :)

Edytowane przez vuodi
Link to post
Share on other sites

Straszny noname... Bierz Arctica MX-2 lub jak masz większy portfel to NT-H1 od Noctuy.

Ja mam Spartana HE923 i mam MX-2, w kompie znajomego instalowałem Spartana HE924 i też na MX'2jce. Bardzo dobra pasta i banalna w obsłudze. Nie wysycha na wiór jak większość syfów.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...