Skocz do zawartości

Przeróbka starej obudowy, na benchtable.


Recommended Posts

Witam

Jako że ostatnio znalazłem u siebie starą obudowę ATX, nieznanej nikomu firmy, postanowiłem wykorzystać ją do czegoś sensownego i zrobić jakiś Benchtable. W sumie pomysł wpadł mi do głowy gdy szukałem po sklepach lakiero o kolorze czarnym, którym miałem pomalować zasilacz, ale niestety tamten projekt stoi, i przwdopodobnie poczeka jeszcze do wtorku minimum, z powodu braku czarnych lakierów w okolicy.

 

Wybaczcie jakość zdjęć, robione Desire C

 

Obudowa wyglądała (w środku) mniej więcej tak

http://img717.imageshack.us/img717/7597/imag0131ffd.jpg

 przód nie ma tutaj znaczenia, a to jedyne zdjęcie jakie miałem na swoim IS.

 

A więc, roznitowałem całą budę i zostały mi takie oto części.

http://img822.imageshack.us/img822/6829/imag0210pq.jpg

 Potem w pocie czoła przez 1h zrobiłem 4 dziury (2 w tacce, i 2 w tym czymś co ma miejsce na I/O i sloty rozszerzeń). I tak oto powstało "to"

http://img9.imageshack.us/img9/992/imag0212p.jpg

 

http://img17.imageshack.us/img17/5849/imag0213bp.jpg

 

Tak, mam nawet Kabelki od włączania i wyłączania kompa!, ba. posiadam nawet Diody, tylko ciężko je wyskrobać, więc zrobię to jutro. I tak są prowizorycznie wciśnięte.

 

 

A więc teraz chciałbym zrobić jeszcze dolną część "benchtable", lub umiejscowić zasilacz w jego górnej części(naprzeciw miejsca na I/O Shield), wiadomo pozostaje kwestia miejsc na dyski, też chciałbym zrobić to w dolnej części, gdyż jeśli u góry, to nie było by miejsca na karte graficzną, chyba, że miejsce na 1 dysk, tam gdzie te paski wycięte.

 

Nie wiem czy nie uciąć czasem tej części, która wystaje poza miejsce na płytę główną, dzięki czemu zaoszczędzę miejsca na ewentualnym stoliku.

 

Co mam jeszcze w planach

-przemalowanie wszystkiego na czarny mat/połysk

-oploty na kable z frontu

-dodanie panelu z USB i wejściami Audio, który jest w innej nieużywanej obudowie

-dorobienie dolnego poziomu

-wycięcie tego czegoś do czego sie przykręca zasilacz

 

Gdybyście coś proponowali, to mile przyjmę i rozważę wszelkie propozycje

Edytowane przez JacobX14
Link to post
Share on other sites

podstawę wykonał bym z połączania Jednego z boków rozebranej obudowy panelu tylnego i przodu obudowy 

 

przedstawię to graficznie 



477373_535746546471388_1658431807_o.jpg



takie coś da ci od razu miejsce na zasilacz (po pewnych poprawkach można omówić później) 

i masz sporo miejsca na dole na dyski itp. 



Jakimi narzędziami dysponujesz ? 

Edytowane przez kubapomocny15
Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)

Srubokręty, wiertarki, różne wiertła, szlifierkę kątową, papier ścierny, ogólnie dużo rzeczy które mam w garażu/warsztacie. Nawet jakieś dłuta i inne, gdyż dziadek jest szewcem. A co ?

Tylko też właśnie jak takie coś będzie wyglądać z tymi bokami? Chyba że powycinać środki przodu i tył€, i takie ramki jakby będą :)

 

A i jeszcze zerknij na fakt iż tacka nie jest figurą foremną, ani prostokątem, więc musiało by to być jakoś tak dziwnie ;/

Edytowane przez JacobX14
Link to post
Share on other sites

rzuciłem tylko pomysł ale myślę że jest to fo zrobienia parę cięć i wiercenia, nad wycięciem i zostawinem ramek bym się poważnie zastanowił bo utracą sztywność, już teraz skrzydło by się je czymś usztywnich, a dodatkowo mogą się sprzedać do zrobienia miejsc na dyski stacje czy jakiś kontroler

 

Co chcesz testować?

Link to post
Share on other sites

w sumie jak patrze, to grubośc blachy w Aerocoolach była większa, i one nie są sztywne już teraz :D EW. zostawić tylko miejsce na zasilacz z tylnego, i z przodu i tak jest ogromna dziura, ale może zrobić jakieś miejsce na 140mm ?

Link to post
Share on other sites

Zrób benchtable'a z Dominatora :D hehe :D

 

Zarzucam pluskwę do śledzenia :P Jak skończę mojego Dominatorka to może kupię jakąś budę zwykłą za 50zł i zrobię też coś przypominającego benchtable :D Lub całe z akrylu grubego :P

Link to post
Share on other sites

podstawę wykonał bym z połączania Jednego z boków rozebranej obudowy panelu tylnego i przodu obudowy 

 

przedstawię to graficznie 

takie coś da ci od razu miejsce na zasilacz (po pewnych poprawkach można omówić później) 

i masz sporo miejsca na dole na dyski itp. 

 

Jakimi narzędziami dysponujesz ? 

Również jestem za tym żeby wykorzystać dostępne elementy, szczególnie, że wszystko jest idealnie po docinane ma jednakowe wymiary i wystarczy odpowiednio powalczyć z nitami.

Jak dobrze pokombinujesz to kosze 3,5' zmieszczą się na górnym poziomie lub możesz pousuwać te "nacięcia " i wstawić dyski w pionie wsuwane na jakiegoś hotswapa.

 

NIE CYTUJ FOTEK!!! Biafra

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...