Skocz do zawartości

Windows 8 zawiesza się przy pierwszym starcie.


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez michal07901,

Recommended Posts

Ostatnio na komputerze dla rodziców zainstalowałem Windows 8 32bit. Przy pierwszym uruchomieniu komputera (po np włączeniu listwy) system się zawiesza. Wystarczy twardy reset i system wstaje bez problemu. Po wyłączeniu komputera i odczekaniu na przykład godziny, dwóch, system przy odpaleniu znów się zawiesi. 

 

Sprzęt jest sprawny, co prawda płyta główna jest trochę niepełnosprytna (żaden linuks nie chce działać z włączonym ACPI) ale i XP i Vista i 7 nie mają żadnego problemu z uruchamianiem się, tylko 8. W czym może tkwić problem? Rzadko bywam u rodziców więc zwykła reinstalacja póki co to nie takie hop siup.

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Antywirus jest zainstalowany? Jeżeli tak to może on powodować problemy, a jeżeli jest to avast to na 100% on blokuje. Możesz mieć też problemy z pamięciami. Lub dyskiem, poniewaz system windows 8 tak naprawde sie nie wyłacza. Jak to sprawdzić? Jeżeli masz 2 systemy operacyjne na jednym komputerze to po zamknieciu windowsa 8 i uruchomieni komputeraz przyciskiem nie masz mozliwosci wybrania systemu a sam system startuje bardzo szybko. Jeżeli wyłaczysz plik hibernacji to system bedzie sie zamykał normalnie i uruchamiał też. Mozesz spróbować.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)

No jest avast ;) Usunę i zobaczę czy da to efekt. Jeżeli nie avast to co? avg? comodo? Który nie robi problemów? 
 
Pamięci i dysk są sprawne na 100%. Tak, mam 2 systemy, ale nie korzystam z windowsowego bootloadera tylko innego, który uruchamia się przed tym windowsowym, wiec zawsze mam możliwość wyboru innego systemu, nawet jak któryś jest uśpiony :P
 
Coż, dzięki za podpowiedzi sprawdzę i dam znać czy pomogło.

//Nie cytuj calych postow bezposrednio poprzedzajacych. //Igorrodz



Przyczyną okazało się to szybkie uruchamianie, nie avast, ale prewencyjnie i tak go wymieniłem na avg ;)

Edytowane przez Igorrodz
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...