Skocz do zawartości

PS3 czy XBOX360 do częstego grania i oglądania


Recommended Posts

Siema zastanawiam się nad zakupieniem jednej z tych konsoli:PS3 i XBOX360.

Zamierzam konsoli używać do "częstego grania" jak i oglądania. Zależy mi na jakości i lepszego grania, płynnego. Kiedyś miałem PSone 7lat temu i jakoś mi tak zostało w pamięci, że to dobre konsole. Co mi poradzicie? Czekam na ciekawe odpowiedzi.

Link to post
Share on other sites

XBOX360

+można przerabiać

+lepszy pad

+wiecej gier

+tańszy

+masa dodatków DLC

+znacznie więcej ludzi ma, więc więcej ludzi na multi

+działają gry z XBOX

-głośny

-większa awaryjność

-płatne granie on-line

-brak wbudowanego wi-fi

-max 720p, skalowanie do 1080p

 

 

PS3

+blu-ray

+darmowe granie on-line

+cichszy

+można linuxa odpalić

+w najnowszych grach lepszy graficznie

+wbudowane wi-fi

+realne 1080p w grach

-beznadziejny pad

-mniej gier

-nieprzerabialny, choć ostatnio coś się w tym temacie ruszyło

-błyszczy sie, zbiera kurz i odciski palców

Link to post
Share on other sites

najlepiej zrob sobie liste gier ktore cie interesuja z obu konsol i wybierz ta na ktora jest wiecej gier.

co do jakosci i plynnosci to gry multiplatformowe zazwyczaj lepiej wypadaja na x360, ale exclusivey lepiej wygladaja na ps3.

jesli chodzi o ogladanie to obie konsole obsluguja podstawowe formay(niestety rmvb i mkv nie obsluguja), napisy trzeba wczesniej nakladac na film, na ps3 da sie jakos to ominac ale to tez nie takie proste, ps3 ma dodatkowo ma blu ray.

bany krk z tym beznadziejnym padem troche przesadzasz :D

Link to post
Share on other sites

To czy da się przerobić czy nie chyba nie jest brane pod uwagi, bo piratów chyba na benchmarku nie mamy...

I nie zgodze się że w PS3 jest beznadziejny pad, pad jest bardzo wygodny tylko trzeba się do niego przyzwyczaić. Wiadomo że pad od X-kloca jest "lepszy" ale to nie oznacza że jest beznadziejny.

No i exclusivy na PS3 są lepsze niż na X'a.

Link to post
Share on other sites

Tutaj masz bardzo dobre porównanie PC,PS3,X360.

http://www.gamespot.com/features/6202552/p-1.html

 

Szczególnie porównanie grafiki wskazuje na to, że to jednak X360 ma lepsza grafikę. Oczywiście na czele PC. Przewagą PS3 jest CPU z większą liczbą rdzeni, lecz moim zdaniem zanim producenci zaczną to wykorzystywać wyjdzie ps4 i koniec wsparcia dla ps3. Więc bierz x360 i jak wyjdzie jakaś nowa konsola wtedy zrób sobie rozeznanie i wybierz coś dla siebie. Póki co nie warto dopłacać do ps3.

Link to post
Share on other sites

Ja bym wybrał 360 - filmy blu-ray są drogie, a większość znajomych posiadających PS3 ma problemy z napędem, Xbox ma również (przynajmniej dla mnie) wygodniejszy pad, nie wspominając o ciekawszych tytułach (te nieliczne exclusive'y są fajniejsze).

Nadchodzi również Project Natal, który jest IMHO lepszy od magicznej różdżki ("wibratora") od Sony... :D

Link to post
Share on other sites

Xbox od wersji Jasper a nawet od falcon nie jest już taki głośny i nie jest taki awaryjny. Jeśli lubisz filmy w super jakości to PS3 bo ma BD. Gier na obie konsole jest tyle samo. Plusa za to że można piracić nie skomentuję. Pad od Xa jest trochę wygodniejszy ale ten od PS3 też jest spoko. Ja wczoraj kupiłem Xboxa bo mi bardziej przypadł do gustu. Wybór dość trudny aczkolwiek piszesz że będziesz często grał i oglądał więc jeśli jakość DVD cię nie zadowala to masz już odpowiedź

Link to post
Share on other sites

tak jak widac na porownanu gry multiplatformowe zazwyczaj minimalnie gorzej wygladaja na ps3 i tak bedzie juz raczej do konca tej generacji, ps3 ma nieco slabsze gpu dopiero po wsparci ze strony cella jest teoretycznie mocniejsze wiec bez wapienia tytuly multiplatformowe wygladaja i beda wygladac gorzej na ps3 (tutaj mozna zobaczyc porownania ps3 vs x360 http://www.lensoftruth.com/?cat=47 ), ale gry wylacznie na ps3 juz korzystaja ze wsparcia cella dzieki czmu wygladaja lepiej niz gry na x360

poza tym cichy dobrze mowi :D

Link to post
Share on other sites

Grać raczej będę w gry akcji, wyścigi i sportowe.Przeważnie w COD,NFS, Assassin's Creed, FIFA i inne. Jeśli xbox360 to jaką wybrać wersję. Najlepszą, bezawaryjną bo jak będę często grał to czy xbox się w trakcie grania nie rozdupcy.

Link to post
Share on other sites

moze zrobie krotka liste exclusivow

WYSCIGI:

xbox360:

project gotham racing 3

project gotham racing 4

forza 2

forza 3

test drive unlimited

 

ps3:

motorstorm

motorstorm 2

wipeout hd

(niedlugo dojdzie gt5)

 

pozostale

 

x360

graw

gears of war

gears of war 2

halo 3

halo odst

left 4 death

prey

mass effect

mass effect 2

fable 2

banjo

too human

lost odyssey

 

ps3

resistance

resistance 2

killzone 2

ratchet(2 czesci byly niepamietam podtytulow)

heavenly sword

uncharted

uncharted 2

in famous

mgs 4

demon soul

little big planet

 

pewnie troche gier pominalem. jak sobie przypomne jeszcze jakies to zaktualizuje liste :D

 

zapowiedzi na 2010 rok

 

x360:

alan wake

splinter cell conviction

halo reach

prawdopodobnie fable 3

 

ps3

gran turismo 5

god of war 3

heavy rain

prawdopodobnie last guardian

Link to post
Share on other sites

xbox sie psuje jak go wrzucisz do szafki po telewizor, jak postawisz wolnostojąco to nic sie nie bedzie działo

 

a naprawa rroda to tylko zmiana pasty, bo fabrycznie na folii do radiatora przlepili, poza tym działo sie to z xenonami, którego np ja mam i nic mu sie nie dzieje

 

aktualne wersje robione są w niższym procesie i sie tak nie grzeją

 

za to ponoć nowe PS3 lubi sie psuć

Link to post
Share on other sites

najlepiej kupić arcade i dokupić na allegro robiony dysk, tak jest najtaniej

MS liczy sobie za 120GB około 500zł :D, a na allegro nawet zmodowane 250GB idzie kupić taniutko

 

http://allegro.pl/item911665205_mega_pr ... rzedz.html

 

lub jeśli tylko na save to http://allegro.pl/item920364247_dysk_20 ... m_tez.html 20GB i np aktualnie przechodzona gra lub dwie

Link to post
Share on other sites

Najlepiej kup Elite. Zresztą teraz już tylko do wyboru jest albo arcade albo elite. Na allegro elita dostaniesz już za nieco powyżej 900zł. Zwracaj uwagę przy zakupie żeby to był model Jasper cpu i gpu w 65nm. Dysk 120Gb w zupełności ci wystarczy. Praktycznie modele z 2009 roku to już Jaspery ale zawsze sprzedawcy jak będą mieli okazję to będą wciskać starsze modele. Jaspera poznasz po tym że z tyłu na etykiecie będzie miał napisane 12.1v i zasilacz jest mniejszy 150, starsze były 175 i najstarsze 205. Apoza tym co wy się tak wszyscy tym rrodem martwicie. Macie 3 lata gwarancji na to jak się wysypie to dostajecie nowy sprzęt :D

Link to post
Share on other sites

Raczej będę kupować w sklepie, ponieważ do takich sum to nie chcę mieć potem nie pewności. A tak to w sklepie mogę sprawdzić czy działa. Tak pod marginesem to dostanę ją jak będę miał dobre oceny(3,4,5) :D

Link to post
Share on other sites

+lepszy pad

+wiecej gier

+tańszy

xBox360 jest tańszy tylko w ubogiej wersji. Do Elite dodaj koszty WiFi, pilota, blueray...

Pad to kwestia gustu.

Na xBox360 wcale nie ma więcej gier, niż na PS3. A nawet jeśli, to ta różnica nie przekracza 10, ponadto są to zazwyczaj gry dostępne na PC.

 

Jak nie stać cię na oryginalne gry, to kup xBox360 - prosty wybór.

Link to post
Share on other sites

Cześć.Też się kiedyś nad tym zastanawiałem.Zirytowany wadami konstrukcji PS2 slim planowałem kupić Xboksa.Co do pada nie zgadzam się zupełnie.Do Play-a jest o niebo lepszy.Sprawa gustu.Co do ilości gier to z tego co widziałem na zachodzie niezależnie co kupisz i tak nie zdążysz we wszystko zagrać a z biegiem czasu będzie ich coraz więcej.Gry są i będą coraz ładniejsze dlatego blu-ray (50 GB) i obraz 1080p a nie jakieś wysilone 1080i nie jest bez znaczenia,tym bardziej że już są firmy które pracują tylko dla PS3 a to co zaoszczędzisz na Xboxie-ie wydasz z nawiązką grając przez płatnego neta.Pozdro.

Link to post
Share on other sites

Kolego. Gry które chodzą na ps3 w 1080p policzysz na palcach jednej ręki. Cena za live to raptem 100zł z groszami rocznie. Więcej wydasz w barze w piątkowy wieczór. Blu ray 25Gb jest stosowany ile mi wiadomo. X i PS są bardzo podobne wydajnościowo.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...