Skocz do zawartości

Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez 06radcho,

Recommended Posts

witam,miał bym zapytanko bo mam zasilacz bandit 450 W. reszta peceta to amd fx 6100,płyta Główna msi 760 GM -P21FX,RAM 2X4096MB DDR3 KIngston, dysk sata 2 -750 gb-hitachi. Karte miałem gainward gtx 520 2048 mb ale była do bani i po pół roku pc poszła na allegro za stówencje:) itak dużo:).i planuje kupić ati radeon hd 7770.i musze wiedzieć jakiego zasilacza do tego potrzebuje:)

Link to post
Share on other sites

Ja na przykład bym polecił najpierw kupić porządny zasilacz, z przynajmniej jedną wtyczką 6pin :) Ten który masz nie dośc że może wszystko spalić, to przy okazji może okazać się za słaby d FX-a i 7770 :)

Link to post
Share on other sites

Oczywiście, że tak. Największym jej plusem jest cena. Chłodzenie trochę gorsze od np. Sapphire dualx lub WF, ale  na tej aukcji największą rolę gra cena.

 

"Pomyślisz że to niemożliwe, wręcz przeciwnie prędkość tej karty jest tak duza że szybciej ona usunie dane z pamięci RAM i wgra nowe niż wykożysta 1GB"

Ale wpadka:/

Edytowane przez GazowanySer
Link to post
Share on other sites

czyli zbiorowe pytanie końcowe:) bo jak narazie mam pare opcji:) najlepsza HD 7850 czy gtx 470?

? i zasilacz?500W Deus-a czy Thermaltake Smart SE 530W?  jeśli chodzi o chłodzenie obudowy to mam tylko 2 wiatraki.jeden na klapie zciąganej.chyba dziesiątke,a drugi Piętnastke średnicy z tyłu.trzeba do tych zestawów zwiększyć wentylacje peceta? czy wystarczy?jak narazie temperature w pc mam od 20 do 26 stopni Celsjusza przy długiej pracy na pc.bez karty.jak miałem te starą GT520.to było temp do 27 czasem 28.

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Co do PSU, Deus technicznie troszkę lepszy i min. cichszy. Thermaltake jednak ma minimalnie większa moc na  12V i ma odpinane kable. Wszystko zależy od ciebie.

GPU-Brałbym 7850

Link to post
Share on other sites

Realnie to Deus według mnie nawet więcej pociągnie, jednak fakt gwarancji na większe A@12V masz w TT ;) Do tego ma potwierdzoną sprawność przez oficjalny certyfikat. Tymi SE co się bawiłem jednak ciągnęły więcej prądu niż Deus ;)

 

Jak dla mnie to pod każdym względem poza odpinanymi kablami Deus jest ciekawszy, jednak w tej cenie odpinane kable to nie mały dodatek - więc tutaj kwestia czy na pewno ich potrzebujesz.

Link to post
Share on other sites

Jak wychodzą wiązki z zasilacza to można je odpiąć a nie są na stałe. Wystarczy wpisać krótką frazę w google i bez większego wysiłku można znaleść co to są te odpinane kable od zasilacza czy modularne okablowanie.

Trochę chęci, a nie czekać aż wszystko na tacy wyłożą.

Link to post
Share on other sites

Odpinane kable, czyli zasilacz modularny. Wygląda tak:

 

http://www.kgnet.eu/files/sklep/imagecache/product/images/products/37/37807/zasilacz-atx-tacens-valeo-ii-600w-modularny-37807-57971.jpg

 

Kabelki podpinasz do zasiłki i do płyty głownej. Zaletą takich zasilaczy jest to, ze kable których nie używasz odpinasz i chowasz do szuflady aby nie plątały się po obudowie.

Link to post
Share on other sites

Nie to jest inny PSU, ale tak jest jak mówisz, jest mniejszy bajzel, ale gdy jest dobra obudowa co pochowa kable to nie musi być modular.

Zasilacz na zdjęciu to tacens valeo wersja 2

Link to post
Share on other sites
Gość t.luk

Odpinane kable mają sens w ciasnej obudowie i mało obciążającej konfiguracji. W przeciwnym wypadku i tak trzeba podłączyć większość wtyczek więc z modularności wiele nie zyskamy ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...