Skocz do zawartości

PC pod CS 1.6


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Beastacer,

Recommended Posts

  • Zastosowanie komputera : Counter-Strike 1.6 + Przeglądarka + Winamp.

  • Rozdzielczość mojego monitora : 17.7"

Specjalne wymagania : Płynna gra, bez "lagów".

Części z poprzedniego komputera : Raport z Everesta http://speedy.sh/GS5MH/kompreport.rar

Inne : Chciałbym się dowiedzieć co konkretnie dokupić/wymienić, aby CS chodził mi płynnie. W tej chwili ruszając myszką gra się zacina. Nie mam pojęcia czym jest to spowodowane.


Wycinek z raportu:
    Płyta główna:      Typ procesora                                     Intel Celeron D 330, 2666 MHz (20 x 133)
      Nazwa płyty głównej                               ASRock P4VM800  (3 PCI, 1 AGP, 1 AMR, 2 DDR DIMM, Audio, Video, LAN)
      Mikroukład płyty głównej                          VIA P4M800 Pro
      Pamięć fizyczna                                   192 MB
      Typ BIOS'u                                        AMI (08/12/05)
      Port komunikacyjny                                Port komunikacyjny (COM1)
      Port komunikacyjny                                Port drukarki ECP (LPT1)


    Ekran:
      Karta wideo                                       VIA/S3G UniChrome Pro IGP  (64 MB)
      Akcelerator 3D                                    VIA/S3 UniChrome Pro
      Monitor                                           Monitor Plug and Play [NoDB]  (000001)


    Multimedia:
      Karta dźwiękowa                                   VIA AC'97 Enhanced Audio Controller


    Magazyn:
      Kontroler IDE                                     Kontroler VIA Bus Master IDE
      Napęd dyskietek                                   Stacja dyskietek
      Dysk fizyczny                                     SAMSUNG SP0822N  (80 GB, 7200 RPM, Ultra-ATA/133)
      Dysk fizyczny                                     SanDisk Cruzer Blade USB Device  (3 GB, USB)
      Napęd dysków optycznych                           PIONEER DVD-RW  DVR-112D
      Status dysków SMART                               OK


    Partycje:
      C: (NTFS)                                         76340 MB (70399 MB wolne)


    Urządzenia wejściowe:
      Klawiatura                                        Standardowa klawiatura 101/102 klawisze lub Microsoft Natural Keyboard PS/2
      Mysz                                              Mysz zgodna z HID


    Urządzenia zewnętrzne:
      Kontroler USB1                                    VIA VT83C572 PCI-USB Controller
      Kontroler USB1                                    VIA VT83C572 PCI-USB Controller
      Kontroler USB1                                    VIA VT83C572 PCI-USB Controller
      Kontroler USB1                                    VIA VT83C572 PCI-USB Controller
      Kontroler USB2                                    VIA USB 2.0 Enhanced Host Controller
      Urządzenie USB                                    Masowe urządzenie magazynujące USB
      Urządzenie USB                                    Urządzenie USB interfejsu HID
Link to post
Share on other sites

192mb ramu to strasznie mało, ale wydaje mi się, że CS powinien chodzić spokojnie. Może to kwestia zasyfienia komputera,  jak umiesz to ogarnij formata. Btw w szkole graliśmy na gorszych kompach w Countera i nie było lagów.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zapewne to wina GPU. Jak kolega wyżej wspomniał twój komputer to antyk, a cs pomimo że obecnie powinien ruszyć na średniej klasy kalkulatorze :wariat: to na zintegrowanym GPU z ~2005r może być problem (wtedy takie karty miały tylko i wyłącznie wyświetlać pulpit). Według mnie najpierw powinieneś zrobić tak jak napisał szarak- wyczyścić z syfów (dysk nie podzespoły :D),a jeśli to nie pomoże dokupić jakąś najtańszą kartę na Allegro pod AGP (Jeśli potrzebujesz jej tylko do gry w CS'a to wystarczy coś w stylu Radeona 9550/9600), bo patrząc na ceny nieco wydajniejszych modeli na AGP (np X1950 za 180zł) dużo rozsądniejsza opcją wydaje się kupno jakiegoś nowego budżetowego komputera za ok 600zł.

 

 

Edit. Tyle pisania na marne... :D Skoro przed formatem wszystko było ok winy należy szukać zapewne w sterownikach.

Edytowane przez piotrek8x
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

 

 

Edit. Tyle pisania na marne... Skoro przed formatem wszystko było ok winy należy szukać zapewne w sterownikach.
 

 

Źle mnie zrozumiałeś. CS przed jak i po formacie nie działał prawidłowo, tak więc post pomocny.

Link to post
Share on other sites

Do normalnego działania CS'a

 

Zalecane:

Procesor: Pentium III 800 GHz
Ram: 128mb
Karta dźwiękowa: Każda karta zgrana z systemem Windows.
Karta graficzna: Direct 3D minimum 32mb

 

ja bym tutaj kupił jakąś tanią grafike pokroju GF 7300LE na AGP  (koszt ok. 40zł)

i napewno dużo by dało dołożenie RAM'u jak byś kupił 512MB to powinno śmiagać dobrze (max. 2GB  

DDR400/333 non-ECC)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)

Zakupie kartę graficzną i się zobaczy. A jak coś kupie ram. Tylko pytanie co kupić, bo kartę w miarę ogarniam Radeon z allegro agp, ale ram nie mam pojęcia ;p

Jakby ktoś mógł podać przykładowe nazwy lub linki z allegro to byłoby dobrze + opis czym się kierować przy zakupie ramu do tego "antyku"  8-)

 

 

 

 


Autorze określ ile jesteś w stanie wydać na modernizacje bo jak najmniej mało mówi. Mój telefon jest wydajniejszy od twojego kompa. ^^ LANSIK  ^^

 

 

Ten komp ma służyć tylko do cs 1.6 i przeglądarki, nic więcej. Nie znam się na cenach, nie muszę kupować nowych części - jak w przypadku karty graficznej, chcę to zrobić jak najmniejszym kosztem. Czy to nadal jest dla ciebie niezrozumiałe ?

Edytowane przez Beastacer
Link to post
Share on other sites

http://allegro.pl/ati-radeon-9550-128-mb-d-sub-dvi-i3201583747.html

 

http://allegro.pl/karta-graficzna-radeon-9550-sapphire-128mb-gwaranc-i3199870640.html

 

To spokojnie wystarczy pod Cs'a. W jednej nie działa jedno wyjście pod monitor ale sprzedawca daje przejściówkę, więc jest wszystko ok. Druga jest 10zł droższa :)

 

Później wrzucę ramy.



-------------------------------------------------------------

 

http://allegro.pl/pamiec-512mb-ddr-333mhz-pc2700-firmowa-12-mcy-i3206193500.html

 

10zł - używane 512mb, gwarancja 12m-cy

 

http://allegro.pl/nowa-pamiec-1gb-ddr-333-mhz-pc-2700-1-gb-fv-i3199865753.html

 

30zł - nowe 1024mb. gwarancja 5 lat.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

"Do 1.6 jeszcze na pewno nie w Full HD wystarczy spokojnie cokolwiek na APU" mógłbyś to przetłumaczyć na polski?

 

"Do Counter Strike 1.6 w rozdzielczości mniejszej niż 1920x1080 wystarczy spokojnie komputer oparty na procesorach APU (z najlepszą na rynku zintegrowaną w procesorze grafiką) aby zachować płynność.

 

Sam jakieś 3-4 lata temu jak jeszcze popylałem w 1.6, to do gry w 800x600 i 100fps spokojnie wystarczała moja 7300GT :D

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...