Skocz do zawartości

Klawiatura+mysz+głośniki+monitor


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez PandaBear,

Recommended Posts

Witam.

Niedługo planuję zakupić nowy komputer (jednostkę centralną już wybrałem) i mam jeszcze problem z peryferiami (do gier).

Mój budżet to 1950 ZŁ

W zestawie ma znajdować się klawiatura, mysz, głośniki i monitor.

 

Własna propozycja:

Kliknij

 

Proszę o skonfigurowanie zestawu peryferii.

Link to post
Share on other sites

-Z klawiaturą to pojechałeś... Po co Ci to pianino z ekranem, nie lepiej coś prostego i tańszego? (np. Arctosa/Lycosa Mirror/Sidewinder x4, lub BlackWidow jak koniecznie chcesz wydać dużo)

-jak masz aż dwa klocki, to lepiej sobie zmontować za to fajne audio.

Pierdziawki, żeby coś stało (bo sensowne stereo będzie za drogie) i do tego jakieś słuchawki z kartą dźwiękową/DAC.
-co do myszki - musisz podać preferencję chwytu i czułości.

-monitor nie wystarczy ten, Dell U2312HM? zostanie więcej siana na resztę bajerów

 

Dopowiedz coś więcej, zgodnie z tym co napisałem i będziemy myśleć.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Z serca mogę ci polecić takie o to produkty:

 

Głośniki komputerowe Microlab FC330

Klawiatura Microsoft SideWinder X4 Keyboard USB (JQD-00013)

Logitech G300 (910-002359)

 

 

Co do klawiatur dla graczy od Logitecha to według mnie to totalny shit w szczególności strasznie drogi. Sidewinder X4 (X6 też) jest jedna z najlepszych propozycji, klawiatura ma wszytko co potrzebne, a jak chcesz coś lepszego to coś mechanicznego.

 

Co do głośników to większość produktów marki MicroLab i Modecom są dobrym sprzętem który gra czysto i mocno (jak na swoją cenę i są drewniane a nie plastikowe).

 

Co do myszki według mnie wszytko powyżej 200 zł to są myszki tylko i wyłącznie do bajeru. Maja wiele funkcji z których i tak nie skorzystasz. Oczywiście G500 to też dobry wybór. Lecz G300 jest nowsza tańsza i według mnie ładniejsza (chociaż czułość ma mniejszą).

 

Co do monitora to się nie znam ale według mnie nieopłacalny. Ja kupiłem w tej cenie BENQ GW2750HM który został mi polecany na forum i jestem mega zadowolony. Największym minusem monitora który ty wybrałeś to chyba brak wejścia HDMi który może się przydać. Może jak chcesz coś 24 cale to BenQ GW2450HM który też jest polecany. Co do monitora to poczytaj tu http://forum.benchmark.pl/topic/64117-chc%C4%99-monitor-za-chc%C4%99-monitor-do/ i wybierz to co ci odpowiada.

 

Ja bym kupił te produkty jakbym miał te prawie 2k. A resztę hajsu zostawił na co innego :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Preferencje chwytu? (jestem praworęczny)

Opisze to własnymi słowami: na myszce mam położone dwa palce (wskazujący i środkowy) i opieram się na nadgarstku.

SideWinder X4 podobno ma za długą spację.

Siedzę ok. 40cm od monitora więc 24 cale powinny styknąć.

 

Jak na razie zestaw wygląda tak:

 

Monitor: BenQ LED GW2450HM  675 ZŁ

Mysz: Logitech G500 Gaming Mouse  176 ZŁ

Klawiatura: ? 

Głośniki: ? 

 

Można jeszcze dodatkowo:

Słuchawki:

Karta dźwiękowa:

 

Zostało jeszcze: 1129 ZŁ

 

 
Link to post
Share on other sites

http://z5.ifrm.com/30005/144/0/p1076123/1341454553883.png

 

g500 jest raczej do palm-gripa. na dodatek to laser, czyli raczej pod wyższe czułości myszy.
jak ruszasz myszą - samym nadgarstkiem, czy "wiosłujesz" całą ręką po blacie?

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dobra, zerknij na te myszki:

  • Optyk: G400, Deathadder 3.5G/2013
  • Laser: G500, M8000x, SS Xai

Jak którąś sobie upodobasz, to dobierze się podkładkę - a jej rozmiar zależy głównie od tego jak dużego DPI używasz (czyli jak szeroko suwasz myszą)

Co do klawiatur...

Jak wspominałem, Sidewindery, Razer Lycosa Mirror/Arctosa, bądź mechaniczne Razer BlackWidow lub SS 6Gv2

 

Głośniki 5.1 / 2.1?

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

No jest ładnie.

To dorzuć sobie podkładkę pod mysz - bez tego szkoda zachodu (chyba że jakąś masz).
Np. SS 4/9hd, Tracer x01, Roccat Alumic

 

Teraz kwestia audio... w głośnikach komputerowych się nie orientuję, bo to i tak wszystko wuja warte. Ale pomyślmy nad słuchawkami...
Ile słuchasz muzyki? Komputer tylko do gier? Bo pod same gry będzie można obejść się całkiem niewielkim kosztem.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Goliathus... pod nią zdecydowanie lepiej optyka ;)
Albo unikać DPI powyżej 1800.

Laser może być zbyt czuły i wyłapywać nierówności we włóknach, czy też syf między nimi i paradoksalnie tracić na tym precyzję.

 

Co do słuchawek, zerknij na te modele
Superlux HD681 / HD668b, Creative Aurvana Live, Koss UR40.

Chyba, że chcesz coś z wbudowanym mikrofonem, jeśli grywasz online.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)

Mysz: Logitech G500  176 ZŁ

Klawiatura: Logitech G110  295 ZŁ

Monitor: BenQ GW2450HM  675 ZŁ

Głośniki: 2:1 (?)

Słuchawki: Razer Electra  228 ZŁ

 

Opcjonalne:

Karta dźwiękowa:

Podkładka:

Zostało: 606 ZŁ - Zapasy bambusów dla pandy kończą się -  :cry:

Edytowane przez PandaBear
Link to post
Share on other sites

Nie, nie nie electra! Toż to szajs jest! naprawde!

 

Cal + zalman zm mic1 to bardzo dobre rozwiązanie do gier i do muzyki jak będziesz miał ochotę. 

 

A jeśli już tak bardzo chcesz "szpanerskie gejmingowe słuchawki" to jak dobrze pamiętam siberie v2 są lepsze conieco...

 

Ewentualnie można porzucić głośniki i kupić ałdiotechniki m50 lub denony 1100. Tylko tutaj poczeba będzie już karty dźwiękowej.

 

Zarówno denony i ath jeśli mnie pamięć nie myli zbierają naprawde pochlebne opinie nie tylko w odsłuchiwaniu utworów ale zwłaszcza w graniu lub oglądaniu filmów. 

Jednak strzelam, że CAL!e i tak "będą ponad tym co oczekujesz od słuchawek" ;)

Edytowane przez rekkluse
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

yep rekkluse dobrze mówi - uciekaj od wszelakich "for gamers" - steelseries, razer, roccat - w kwestii słuchawek

Z mikrofonem masz bardzo fajne AKG GHS-1, albo nieco droższe Sennheiser PC330. 

Jak nie, to coś z tego co podałem powyżej z Zalman ZM-Mic1.

Do tego można dorzucić Xonara, nawet najtańszego DGX.

 

A jak zostanie Ci siano to nic tylko się ciesz ;)

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)

Mysz: Logitech G500  176 ZŁ

Klawiatura: Logitech G110  295 ZŁ

Monitor: BenQ GW2450HM  675 ZŁ

Głośniki: 2:1 (?)

Słuchawki: Sennheiser PC330  330 ZŁ

 

Opcjonalne:

Karta dźwiękowa:

Podkładka:

Zostało: 504 ZŁ - Zapasy bambusów dla pandy kończą się -   :cry:



Jeszcze głośniki!

Edytowane przez PandaBear
Link to post
Share on other sites

http://forum.benchmark.pl/topic/81712-zestawienie-ekspertów-forum-benchmarkpl/

/ @lwses / @Lukson - Audio

 

Możesz śmiało do nich pisać, z prośbą aby tu zerknęli.

W takim razie podkładka zostaje - ale pamiętaj, o tym co mówiłem odnośnie laserowego sensora - nie ustawiaj zbyt dużego DPI bo może być gorzej :)

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Ja bym Ci polecił inne rozwiązanie z którego jako gracz bardziej się ucieszysz.

Zaznaczam, ze jest to zestaw jeżeli to na słuchawkach głównie grasz a nie na głośnikach.

 

-myszka: g500 (skoro taką wybrałeś to niech będzie) 176 zł (imo g400 jest lepsza)

-monitor: BenQ GW2450HM (osobiście wolę monitory od LG)  675zł

-klawiatura - tylko i wyłącznie mechaniczne: qpad mk-50 (na redach) lub tesoro durandal (na brownach) ok 300zł - (o ile nie potrzebujesz jakiś bajerów typu makra czy podświetlanie)

-Słuchawki Qpad qh-90 ok 400zł - bardzo uniwersalne (ale zdecydowanie jedne z najlepszych do gier w swojej cenie)

- Karta dzwiękowa: np. xonar dx/d1 ok. 270zł (zależy jakie złącze masz wolne na płycie gł)

-głośniki: jeżeli tak jak ja używasz ich jedynie do oglądnięcia czasem filmu z dziewczyna to np. Creative Inspire A220 2.1 (do 100zł)  lub jakieś genius-e  (mam 5.1 za ok 300zł - nie pamiętam modelu, muszę zerknąć jutro;p. ale ich nawet nie używam bo za dużo miejsca zajmują :P a 90% siedzę na słuchawkach, także nie ma sensu wydawać wtedy na droższe głośniki)

Razem masz ok 1950zł.
 

Edytowane przez ezzio
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie
Napisano (edytowane)

W takim razie zestaw wygląda tak:

Mysz: Logitech G500  176 ZŁ

Monitor: BenQ GW2450HM  675 ZŁ

 

Klawiatura: Qpad MK-50 Cherry Red  290 ZŁ

Słuchawki: Qpad QH-90 Black  370 ZŁ

Głośniki: Logitech Z313  118 ZŁ

Karta dźwiękowa: Asus Xonar DX/XD 269 ZŁ

 

Zostało: 52 ZŁ   :P

 

Zmienić coś jeszcze?

Edytowane przez PandaBear
Link to post
Share on other sites

słuchawki bym zmienił, ale bez mikro. Ktoś tam napisał, że najlepsze z tym segmencie. Nie spotkałem się ze słuchawkami, które posiadając mikro okazały się lepsze od tych które tego nie mają. Zawsze odstawały dźwiękowo, czasami komfortem.Warto tez wiedzieć co oczekujesz od takiego sprzetu ? dokładnej odwzorowanej przestrzeni ,czy wytrawnego na poziomie dźwięku, a może jedno czy drugie. Owszem, ten Qcos tam nada się do grania,(a jakie by się nie nadawały ?) ale na pewno jakieś super, to nie są.

Link to post
Share on other sites

Też tak myślałem do póki na nich nie zagrałem :) nie miałem wygodniejszych słuchawek na głowie a z dobrą kartą pozycjonowanie jest świetne (nie zlewa w ogóle dźwięków), nie ubarwia dźwięków (jak to niektóre słuchawki robią - co jest bardzo denerwujące podczas grania, że się człowiek czuje jak w kreskówce;p), wyraźnie czuć odległość dochodzącego dźwięku, nie ma wrażenia chaosu np. w bf3 jak z każdej strony strzelają do Ciebie, jakieś wybuchy i wszystko naraz :) . Co do jakości muzyki to mnie to nie interesowało. Obojętne mi na czym słucham więc nie zwracam na to uwagi. Pewnie myślisz pokrojem słuchawek typu syberia, jakieś razerowe, logitechy 7.1 i inne cuda. Jest spora różnica miedzy tymi qpadami a tamtymi słuchawkami. (a mikrofon jest odczepiana ;) ). Spokojnie mogą konkurować z sennheiserami z tego przedziału cenowego (moja poprzednie hd555 wyzionęły ducha i dużo bardziej wolę obecne qpady)
Nawet na integrze bardzo dobrze się sprawują.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...