Skocz do zawartości

i3 --> i5 --> i7


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez walker,

Recommended Posts

Napisano (edytowane)

BO mam narazie kupić płyte albo do i5 albo do i7 a mam i3 i nie wiedziałem. Jeszcze jakbyś mógł to podaj mi jakąś płytę ktora ma 2 sloty na karty (płyta do i7)  ;)



Mnie to już wku*wia odpowiedzą raz a drugi już nie... Fest za********e...

Edytowane przez ketiw7
Link to post
Share on other sites

autorze uspokój się bo nikt tu nie będzie ci na zawołanie dawał rozwiązania w kilka sek. cierpliwości nikt tutaj nie dostaję pieniędzy za to, a ja radzę zaparzyć sobie melisę na uspokojenie

Link to post
Share on other sites

i3 540 mam teraz a chce wymienić na i5 3570k. A na płytach sie nie znam wiec prosze o podanie mi modelu płyty na i7 jak kiedyś bym chciał wymienic. Ale z tego co rozumiem to płyty dla procesorów i7 pasują też do wcześniejszych generacji?

Link to post
Share on other sites

To nie wymienisz, to jest stara podstawka.
Żadna nowa płyta nie będzie działała z tym procesorem.

 

Ale z tego co rozumiem to płyty dla procesorów i7 pasują też do wcześniejszych generacji?

tomcug napisał że jeśli mówisz o LGA1155 to tak, ale ty masz LGA 1156

 

Edytowane przez Tridefy
Link to post
Share on other sites

ty masz 

Intel Core i3 540 socket Socket 1156

możesz zmienić na i5/i7 na tym samym sokecie

a ty chcesz z tego co widzę po tematach  i5-3570k który jest na socket 1155 ,także płytę też zmienić trzeba

czyli krótko jak ma taki sam socket to będzie pasować :D

Link to post
Share on other sites

Nie, socket odpowiada generacji.

1 Gen - 1156

2 Gen - 1155

3 Gen - 1155

4 Gen - 1150

 

 

Każda z tych generacji ma rodziny i3/5/7/pentium/celeron pasujace do odpowiedniej podstawki.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Czyli jesli kupie płyte do i7 to bedzie kompatybilnie wsteczna?

Napisałeś ze 2 i 3 generacja mają takie same sockety czyli niezaleznie jaką płyte kupie z socketem 1155 to będzie pasować do i5 i i7?

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Pod socket 1155 pasują dwie generacje procesorów, ale też dwie generacje chipsetów.

 

Pierwsze chipsety (seria 6 - oznaczenie [litera]6[cyfra]) były przeznaczone do pierwszych procesorów (sandy bridge), a te drugie obsługują z nowszym biosem (zazwyczaj w sklepach są zaktualizowane).

 

 

Drugie chipsety (seria 7 - oznaczenie [litera]7[cyfra]) były przeznaczone do drugich procesorów (ivy bridge), ale od razu obsługiwały też te pierwsze.

 

W efekcie: Płyty pod 1155 obsłużą wszystkie procesory pod 1155 (wyjątek to te które nie dostały nowego biosu).

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...