Skocz do zawartości

Komputer dla gracza (budżet 3000zł)


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez kajtek.,

Recommended Posts

Witam. Jako,że ostatnio pogubiłem się na rynku poszczególnych komponentów komputerowych chciałby prosić Was,abyście pomogli mi złożyć przyzwoity sprzęt gamingowy do kwoty 3000zł. Oczywiście mam na myśli pełen zestaw (plyta główna,procek,grafika,RAM,HDD,obudowa,zasilacz, ewentualne chłodzenie etc.). Czy powinienem podać coś jeszcze? Proszę o pomoc i serdecznie dziękuję za jej okazanie ;)

Link to post
Share on other sites
Gość rezerwuar

http://www.pcprojekt.pl/index.php?/p__konfigurator/action__2/laptop__/data__eJyNkM8OgjAMxt!lZ2LW7h$4DsajB!NhgR0ICIZBjBrfXbqA2cEYDm33fW33W$aC29BXUzPC$gyalIAMtJJc1lAYpZLarE5h!ailKGIhuTSwsDbZ$B!XDOq2DyWTkZeTbqrxh95MKH3nGECWLWPSAaKY9ReKsU0iZlztfBtsAYbpOgNBinjt4EZ3bAYfZgtpMQ61D7Uvn$wyoFztDP$mvWlddWpd6B6zLeD9AV0gUpU*

 

Przykład zestawu do gier bez możliwości podkręcenia procesora na sprawdzonych komponentach, opcji złożenia zestawu jest kilka a wszystko zależy od Twoich preferencji bo można np dać procesor i płytę pod oc i wtrynić słabszą grafikę. Polecam też przeglądnąć pare tematów poniżej bo trochę się tego przewinęło a zwłaszcza kompy do 3000zł. ;)

Link to post
Share on other sites

Właśnie miałem pytać o rozdzielczość - ubiegłeś mnie ;)

Do tego pojemność HDD - 500GB / 1TB? Jeśli masz jakiś dysk zewnętrzny to można oszczędzić te 50zł na wewnętrznym HDD, mimo że tego nie polecam.
Oraz preferencje odnośnie OC - będziesz podkręcać? Jak nie umiesz, to się nauczysz - na tej platformie to dziecinnie proste.

 

E: Zestaw reza nie chce mi się otworzyć :\ Ok, mam. A może wystarczy zrezygnować z napędu optycznego - niech autor powie czy mu potrzeba - bo wtedy akurat wejdzie procek.

Edytowane przez sid vicious
Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)

Ok. Wybaczcie :) Monitor 23" w rozdzielczości full HD 1920x1080. Co do Overclockingu to jestem jak najbardziej za sprzetem oferującym takie możliwości. Odnośnie dysku wolałbym 1TB.


@EDIT Co do napędu to nie mam zdania...hmmm kurcze nie wiem jak będzie lepiej

Ogółem potrzebuję napędu,bo akutalny jest już kilkuletni i de facto może niedługo odejść ze służby

Edytowane przez Fatumboba
Link to post
Share on other sites

Aby utrzymać się w pobliżu budżetu moja propozycja:

 

Crucial 8GB 1333MHz CL9 Spectek

LG GH24NS95 SATA (black)

Zalman Z9 Plus (b/z)

MSI Z77A-G43 /intel Z77, LGA 1155/

Sapphire Radeon HD7870 XT Tahiti LE 2GB DDR5 256bit (975/6000)

SilentiumPC Deus G1-500W 80+ Bronze

Intel Core i5-3470 /3.2GHz, 6MB, LGA 1155, BOX/

Xigmatek Gaia SD1283

 

3013 zł + kody promocyjne w esc.pl do wpisania w komentarzu na montaż oraz kod do gry gratis (gra do wyboru): X98TY2AZ + Far Cry3 bądź X98TY2AZ + Crysis 3

 

Zestaw pod OC procesora pod okolice 4.0 GHz mimo zablokowanego mnożnika. Cooler wydajnościowo na poziomie Forsita w niższej cenie. 7870XT z ogromnym potencjałem OC pod 1200 MHz na rdzeniu przez co po takim zabiegu karta ta prześciga 7950 stock i walczy z podkręconym GTX660Ti. Opłacone to jest niestety większym poborem prądu, natomiast o temperatury zadba tutaj bardzo przewiewna obudowa z siatką mesh na boku. 



Oczywiście zestaw wyżej razem z dyskiem Seagate 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda  8-) 

 

Póki co można zrezygnować z chłodzenia i dołożyć do modelu z odblokowanym mnożnikiem dla łatwiejszego i mocniejszego OC (dopiero po zakupie chłodzenia) Intel Core i5-3570K



Bardzo fajnie by było jakbyś mógł trochę dołożyć do tych 3000 zł 

Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)

Panowie te 3000zł to nie jest jakiś deadline :) Oczywiście mogę trochę dołożyć, ale nie są to duże kwoty. Maksymalnie do 3300zł.

Kajitsu twój zestaw też wygląda naprawde sensownie. I ciężko wybrać

Edytowane przez Fatumboba
Link to post
Share on other sites
Gość rezerwuar
  • Rozwiązanie

SilentiumPC Gladius M40 Pure Black (bez zasilacza)

LG GH24NS95 SATA (black)

Seagate 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda

Crucial 8GB 1333MHz CL9 Spectek

Sapphire Radeon HD7950 Boost 3GB DDR5 384bit (925/5000)

Intel Core i5-2500K /3.3GHz, 6MB, LGA 1155, BOX/

AsRock P67 PRO3 B3 /intel P67/

SilentiumPC Deus G1-500W 80+ Bronze

SilentiumPC Fortis HE1225

 

3368 zł +  kody promocyjne w esc.pl do wpisania w komentarzu na montaż oraz kod do gry gratis (gra do wyboru): X98TY2AZ + Far Cry3 bądź X98TY2AZ + Crysis 3

 

Optymalny zestaw, procesor z odblokowanym mnożnikiem, mocna płyta z 8 fazową sekcją zasilania, karta graficzna wydajniejsza od 7870XT również z ładnym potencjałem OC. Oczywiście cooler można zakupić za jakiś czas, obudowa posiada możliwość montażu chłodzenia bez konieczności wyciągania płyty głównej. Również dzięki temu można dołożyć do Intel Core i5-3570K + MSI Z77A-G43

 

Zegar w zegar jest to wydajniejszy procesor od 2500k, jednakże z mniejszym potencjałem OC. Jeżeli chcesz kręcić grubo ponad 4.5 GHz to lepiej zostać przy 2500k. Do tego płyta Z77 posiada złącze wewnętrzne USB3.0 przez co będziesz mógł korzystać z wejścia USB 3.0 na front panelu obudowy 

Link to post
Share on other sites

kajitsu dziękuję bardzo za poświęcony mi czas. Poczytałem trochę o poszczególnych komponentach i chyba ciężko będzie mi znaleźć coś sensowniejszego :) Pozostaje mi jeszcze teraz dowiedzieć się ile wyniesie mnie poskładanie tego potworka :) Jeśli ktoś ma jakieś lepsze zestawienie niż kajitsu proszę o podzielenie się. Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Cudów nie ma, nic lepszego niż to co podali Rez i Kajitsu się nie wykombinuje  ;)

Polecałbym jednak postawić na 3570k / Z77A-G43. Nawet kosztem tymczasowego używania boxowego chłodzenia.
To już nie te czasy, kiedy 2500k można było podkręcać do 4.8-5.0Ghz bez większych problemów, więc jego największa zaleta trochę blednie. A na IvyBridge masz już nieco większą wydajność, niższy pobór energii, obsługę usb 3.0 oraz w Twoim przypadku zbędne wsparcie dla PCI-e 3.0.
 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...