Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Zastosowanie komputera : gry, nagrywanie filmików, streamowanie

  • Maksymalna kwota : myślę że do 10 tys. 

Czy będę podkręcać sprzęt? : tak

Rozdzielczość mojego monitora : 3 x FHD

Specjalne wymagania : duży dysk na magazyn, szybki ssd aby system szybko wstawał, ciche i wydajne chłodzenie, grafa musi sobie poradzić z każdą grą w najwyższych ustawieniach

Części z poprzedniego komputera : procek i7 3930 k i chciałbym aby to na nim została oparta cała platforma

Własna propozycja zestawu :

Inne : 

Link to post
Share on other sites

Ja już na wstępie ostrzegam, że każde wygłupy będą srogo karane.

 

To samo tyczy się zbędnych dyskusji, marnych porad, braku argumentacji, odchodzenia od tematu, czy czegokolwiek co złamie regulamin tego działu.

Tematy z takim budżetem wprost przyciągają niekompetencję, a ja na to nie pozwolę.

 

:->

  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

Witam.

 

Moja propozycja zestawu: 

http://img198.imageshack.us/img198/1585/66618374.jpg

 

NIEKOMPETENCJA!

Oszczędzę sobie głębszego komentarza i zapytam tylko - dlaczego w tym zestawie nie ma procesora?

Pardon. W takim razie głębszy komentarz:

 

Dlaczego Vertex 4 a nie lepsze zamienniki? (840Pro?)
Dlaczego jeden 4TB HDD zamiast osobnych dysków, w celu usprawnienia 
pracy z obróbką video?
Dlaczego SLI z 680-tek które mają bardzo słaby stosunek cena/wydajność? (nawet nie wiem czy te potwory zmieszczą się w slotach)
Dlaczego tylko dwie kostki RAM w czterokanałowym kontrolerze?

Edytowane przez sid vicious
Link to post
Share on other sites
  • Rozdzielczość mojego monitora : 3 x FHD

Monitory masz, czy kupić?

 

 

NIEKOMPETENCJA!

Oszczędzę sobie głębszego komentarza i zapytam tylko - dlaczego w tym zestawie nie ma procesora?

Napisał, że ma cpu niekompetentny moderatorze (sid) ...

 

//Niekompetentny czytaczu. Poprawiłem wypowiedź.

A Ty, niekompetentny "pisaczu" nie cytuj całościowych postów, zwłaszcza kiedy są tuż nad Tobą - od czegoś jest cytowanie selektywne, prawda?

sv

Edytowane przez sid vicious
Link to post
Share on other sites
153.66 zł 189.00 zł 1 388.62 zł 478.00 zł 2 331.70 zł 408.00 zł 2 770.73 zł 948.00 zł 1 742.28 zł 913.00 zł 1 1082.11 zł 1331.00 zł 1 2486.18 zł 3058.00 zł 2 873.98 zł 1075.00 zł 1 56.10 zł 69.00 zł 1 578.05 zł 711.00 zł 1

Dyski twarde połączone w raid 0 i raid 1. Najlepsza obudowa na rynku. 32GB ramu (do pracy się przyda). 2 x GTX 670 będzie miało problem tylko z odpaleniem Crysis 3 na full z wszystkimi SMAA i innymi śmieciami na 3 x Full HD. Zasilacz nie muszę mówić... Na tym chłodzeniu to kręcenie to lajt, nie mówiąc o dobru płyty głównej. Jeśli chcesz, to zwoduj procesor (zostało 800zł + 180zł (Macho)).

Link to post
Share on other sites

Rozumiem że masz 10 klocków, a procesor 3930K już posiadasz? Więc jeżeli chcesz cicho i wydajnie to schłodzić możesz pokusić się o kompletny zestaw chłodzenia cieczą... do takiego zestawu powiedziałbym to obowiązek.

 

Płyta: MSI X79A-GD45 (8D) Intel X79 LGA2011 (PCIE/DZW/GLAN/SATA3/USB3/RAID/DDR3)

Pamięci: Corsair DDR3 16GB (4x4GB) 1866MHz Vengeance Low Profile CL9

Grafika: Palit GeForce GTX670 2GB DDR5/256bit DVI/HDMI/DP PCI-Express (2szt.)

SSD: Samsung SSD 840 Pro Series 256GB SATA3 (MZ-7PD256BW)

HDD: Western Digital Caviar Blue 1TB SATA3 (WD10EZEX)

5190zł w techplanet.pl

 

Zasilacz: Super Flower 700W Golden Green Modular SF700P14XE

Obudowa: Corsair Obsidian 800D czarna

1578zł w angela.pl

 

Zostają ponad 3 klocki na kompletny zestaw LC (dla procesora + grafiki). Spokojnie wyrobisz się z high-endowymi wydajnymi i efektownie wyglądającymi komponentami. 

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

gtxxor wodowanie zestawu nie będzie przeszkadzało przy zmiania części w przyszłości? Nie lepiej byłoby kupić np. jakieś kompaktowe wodne chłodzenie słyszałem o bardzo dobrym Swiftech H220? Czy te dwa gtx 670 dadzą radę na 3 monitorach. Ja nie mam problemów z zejściem z detali ale czy one sobie bezproblemowo poradzą oraz wystarczy im pamięci z tego co wiem to pamięć w SLI się nie sumuje a jeśli tak to wyprowadźcie mnie z błędu. 

Link to post
Share on other sites

Wymienić będziesz musiał bloki wodne na kartach graficznych, przy wymianie kart... to logiczne. Reszta układu najprawdopodobniej będzie mogła zostać, jeżeli zostanie poprawnie dobrana na początku. 

Pamięć w multi-gpu się nie sumuje jak słusznie zauważyłeś. Zawsze można wybrać droższy wariant z 4GB Vram na pokładzie.

Albo użyć kart Radeona, z większą ilością pamięci.  

Link to post
Share on other sites
nagrywanie filmików, streamowanie

 

Dyski twarde połączone w raid 0 i raid 1

 

HDD: Western Digital Caviar Blue 1TB SATA3 (WD10EZEX)

 

Ja kolejny raz napiszę, pod render FullHD trzeba rozbijać dyski. Minimum jeden pod surowiznę, drugi pod render, warto mieć i trzeci na magazyn. Jednoczesny odczyt i zapis obrabianego pliku w FullHD na jednym dysku staje się wąskim gardłem, procesor co prawda będzie się wyrabiać ale i tak będzie musiał czekać aż wszystko przemieli HDD. Do tego oczywiście SSD na system i soft.

 

Trochę mnie jednak wzięło i pozwolę sobie na wyrażenie mojej opinii na temat zestawu za 10k

 

Pierwsza sprawa to trzy ekrany, jak dla mnie opcja kompletnie zupełnie nie komfortowa w zestawie do gier, nie mówiąc już nic o grach typu  FPS

 

http://desktopped.s3.amazonaws.com/wp-content/uploads/2010/06/eyefinity-3.jpg

 

Zamiast tego lepszym dla mnie wyborem byłby zakup porządnego TV LCD 42 - 47 cali z odświeżaniem 100 - 200 Hz w cenie +/- 3000 zł, spokojnie można wyrwać w takiej cenie porządny ekran 3D, jako plus może dojść odbiór TV w danym pomieszczeniu. 

 

Wydawanie pieniędzy na chłodzenie wodne jest dla mnie bardziej lansem niż korzyścią. Co prawda zyskujemy dzięki temu większe możliwości OC, jednak są to wartości zupełnie nie opłacalne patrząc na cenę / przyrost wydajności. Nie chcę krakać ale czasami chłodzenie wodne potrafi sprawić psikusa, patrz ostatnia przygoda piter33  :menda:

 

Idąc dalej, mając 7000 zł na zestaw można złożyć coś porządnego razem z porządnym system audio przy którym nawet trochę słyszalna praca chłodzeń powietrznych raczej nie będzie miała większego negatywnego wpływu na komfortowe użytkowanie zestawu. 

 

Nie ma co iść tylko i wyłączenie w stronę wydajności pod względem ilości fpsów, tutaj pierwsze skrzypce powinien stanowić niesamowicie wysoki komfort jak wygoda oraz porządny dźwięk audio. 

 

Jest to tylko i wyłącznie moje podejście do tego typu zestawów, nie każdy musi się z nim zgadzać  :]

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Podsumowując

Procek: i7 3930k mam

Grafika: Czy nie lepiej wyszłoby gdybym kupił np 3 x 660Ti albo 1 Titana lub 690?

Mobo: MSI X79A-GD45 nie orientuje się no ale ufam wam

RAMy: 32 GB starczy tylko czy jest sens inwestować w wysokie częstotliwości np. 2133 czy 2400 MHz?

Dyski: Tu mam pytanie na czym dokładnie polega łączenie dysków w raid? Wymaga to jakichś dodatkowych inwestycji?

SSD: Samsung 840 Pro czytałem o nim wiele dobrych opinii co do niego jestem pewien

Zasilacz: Czy nie potrzeba tutaj jakiejś mocniejsze jednostki? Napewno 700 W starczy?

Obudowa: Raczej Corsair Obsidian 800D czy raczej warto dopłacać do CoolerMaster Cosmos?

Jeśli chodzi o chłodzenie czy mógłby mi ktoś orientacyjnie wypisać co byłoby potrzebne np. zrobić jakiś taki przykładowy koszyk w jakimś sklepie?

Monitor: No tutaj to sam nie wiem myślałem że 3 monitory FHD dobrze zdadzą egzamin jednak czytając post kolegi @up zastanawiam się nad jego propozycją. Jaki monitor/TV polecacie chcę aby obsługiwał 3D i miał 42-50 cali.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...