Skocz do zawartości

Mój komputer + zestaw kupowany na raty ;)


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez sid vicious,

Recommended Posts

Siema juz szukam odpowiedzi na różnych forach i nie mogę znaleźć, więc zwracam sie do Was. Otóż temat jest stosunkowo prosty. Mimo iż siedze przy kompie troche czasu i na grach sie znam to na sprzęcie średnio.

Mój sprzęt:

Procesor: Intel Core i3 540

Zasilacz: Ocz Core X Stream 500 W

RAM: 6Gb DDR3

Karta Graficzna: Ati Radeon HD 5570 Series

Gigabyte Technology H55M-S2H

 

I chciałbym go troche zmienić, czyli po przegladnieciu prawie wszystko...

Narazie chciałbym kupić jakąś karte bo nie stać mnie na procesor i karte jednocześnie. I nad kartą sie waham.

Czy kupić 660 Sli (wymienić zasilacz) czy 7970 Ghz Edition czy samo 670 Asus. Wiem ze do i3 to za mocne sprzety i sie bedzie troche grzał ale jak bede mial wiecej pieniedzy to i5 3570k i jakaś płyta powinna wystarczyć.

Liczę że mi pomożecie ;) Pozdrawiam.

 

ORT!

Pisze się waham. Inaczej ktoś skłonny pomyśleć, że nad kartą się wąchasz.

sv

Edytowane przez sid vicious
Link to post
Share on other sites

Baza wiedzy o SLI .

Jeśli chcesz myśleć o SLI to po pierwsze zmień mobo ,na takie co obsługuje SLI np g45 .

Nie wiem jaką obudowę posiadasz ,jednak wiedz że przy SLI będzie potrzebna dość przewiewna(ja bym proponował jakiegoś big tower-a) .

Poza tym jeśli chcesz wykorzystać potencjał 2xgpu to pomyśl o dobrym procku np i5 3570k i wypadało by go wykręcić do 4,5 chociaż ,co wiąże się z obowiązkiem zakupu chłodziwa np macho 120/black white .

Najlepiej by było jak byś powiedział za ile możesz wziąć sprzętu na raty .

Edytowane przez hitmanbz
Link to post
Share on other sites

 

 

A moglibyście mi powiedzieć dlaczego Sli nie?

Gdyż to wymaga drogiego osprzętu.
SLI to nie hop-siup, montuję dwie karty i mam wydajność, jak niektórzy sobie ostatnio ubzdurali na fali popularności tego układu.

Do takiego sprzętu trzeba mieć procesor z odblokowanym mnożnikiem, dobre chłodzenie oraz pastę - aby móc go podkręcić i utrzymać w dobrych temperaturach. Następnie trzeba mieć adekwatnie mocny zasilacz, aby nawet po czasowej degradacji nie miał problemu z uciągnięciem dwóch kart. Do tego duża przewiewna obudowa i płyta główna która będzie w stanie obsługiwać te standardy.
Do tego dochodzi kwestia częstej zmiany sterowników, ze względu na profile SLI do gier.

TO NIE JEST TAKIE PROSTE. W 95% PRZYPADKÓW LEPIEJ WYBRAĆ JEDNĄ A MOCNĄ KARTĘ!

 

@up Co to znaczy do 4,5 chociaż? I wytłumacz mi jak chcesz zrobić 4.8Ghz na 3570k używając Macho 120?

Link to post
Share on other sites

Do tego dochodzi kwestia częstej zmiany sterowników, ze względu na profile SLI do gier.

 

Ja bym powiedział, że sterowniki powinno się aktualizować tak często, jak wychodzą. Oczywiście jak ktoś ma taką NVidię z serii 8/9xxx to jemu średnio nowe sterowniki pomogą.

 

Jak masz pieniądze, to bierz i5 3570k + MSI z77 a g45. SLI bierz jeśli chcesz, tylko trzeba pamiętać, że obecne plotki mówią, że odpowiednik 680 czyli 770 (780 to wykastrowany titan, gdzie cena ma być 500-600$, a 680 podczas premiery kosztował 500$) będzie miał 4GB ramu, a twoje SLI tylko 2 (pamięć się niestety nie sumuje). Wg mnie jest mniejsza szansa odsprzedaży takiego SLI niż np. pojedynczej karty. Jak ci się nie spieszy, to czekaj na 7xx (ale rada...), a jeśli zakup jest teraz potrzebny, to bierz 670 lub jeśli lubisz AMD to 7970. Ja osobiście brałbym najpierw płytę i procesor, bo na integrze SC2 będzie tobie działało dobrze ;) (na minimalnych + tekstury lepsze).

Link to post
Share on other sites

Co innego móc aktualizować sterowniki, a co innego musieć.

 

Ja na miejscu autora bym nie szalał aż tak - wybrał kartę na poziomie 660Ti / 7950 (a może nawet 7870XT) a resztę forsy już trzymał na modernizację reszty sprzętu. Zwyczajnie różnica tych 300-400zł albo i nawet 500-600zł nie jest warta wzrostu wydajności jak taka high-endowa karta będzie się dusić na byle jakim zasilaczu z przeciętnym procesorem, pewnie jeszcze w jakiejś kusej obudowie.

Nie popadajcie w paranoję z tymi 660SLI - i tak 80% z was będzie grać na v-syncu i te 60 klatek otrzymacie na sprzęcie o połowę tańszym jak wyrzucicie zbędne wodotryski z ustawień gry.

Link to post
Share on other sites

Co innego móc aktualizować sterowniki, a co innego musieć.

 

Niby racja, ale przecież jak wychodzi nowa gra, to często są do niej nowe stery, więc automatycznie pobieramy nowe, aby ta wydajność była wyższa i ewentualne bugi graficzne zlikwidować.

 

 

 

i tak 80% z was będzie grać na v-syncu i te 60 klatek otrzymacie na sprzęcie o połowę tańszym jak wyrzucicie zbędne wodotryski z ustawień gry.

 

Ludzie naprawdę używają synchronizacji pionowej? Jedyny tearing, jaki zaobserwowałem podczas wieloletniej gry (ale to źle brzmi), to tylko podczas gry w Wiedźmina 1. W innych grach problem nie występował, mimo, że FPS w Wiedźminie 1 nie jest najwyższym, jaki mam.

 

 

 

Zwyczajnie różnica tych 300-400zł albo i nawet 500-600zł nie jest warta wzrostu wydajności jak taka high-endowa karta będzie się dusić na byle jakim zasilaczu z przeciętnym procesorem, pewnie jeszcze w jakiejś kusej obudowie.

 

Dlatego ja bym kartę brał na najpierw 3570k+ g45 = 845 + 393 = 1238

660 ti to ok. 1100 więc jakiejś dużej różnicy pomiędzy zakupem najpierw karty, lub najpierw proc + mobo nie ma.

Edytowane przez Gwynbleidd
Link to post
Share on other sites

1. I dzieje się to głównie w przypadku multi-gpu, bo pojedyncze karty spokojnie dają sobie radę bez cudowania ze sterownikami - zwłaszcza te z wyższej półki.

2. V-sync to nie tylko zabieg przeciwko tearingowi, to także zabezpieczenie karty przed niepotrzebnym przegrzewaniem się i produkowaniem zbędnych fpsów. więc tak - naprawdę ludzie tego używają.

 

3. Najpierw to niech ten dobry człowiek wymieni sobie zasilacz, a potem przejmuje się resztą. Poza tym, więcej w grach da mu nowa karta, niż przejście z i3 na i5.

Link to post
Share on other sites

Panie nazisto gramatyczny:

1. Może tak, ale nie zawsze. Zależy kto w co gra. W przypadku (są to przykłady) BF'a 3, Guild Wars 2 i Tomb Raider'a bez aktualizacji sterowników ani rusz, nie ważne, czy jedna karta, czy osiem. Fakt, że SLI tego wymaga, nie ma co dalej gadać.

2. Przyznaję, że sam sobie ograniczyłem fps w M&B OiM do coś koło 100 (gra ma taki ogranicznik, ale nie jest to synchronizacja pionowa), bo inaczej karta się bardziej grzała... a i tak powyżej tych 80, czy 90 klatek nie sposób zobaczyć różnicę w takiej grze.

3. No oczywiście, tutaj nie ma co się kłócić, ale właśnie, zależy w co gra autor. Jak jakieś gry od Valve, gdzie gry działają na Source, to takie GPU wystarczy, jak gra w SC2, to tam na słabszych cieniach przeżyje ten jakiś czas. Ja osobiście bym czekał na nowe NVidie, co autor zrobi, to już jego sprawa.

Edytowane przez Gwynbleidd
Link to post
Share on other sites

Tylko ze jeden problem ta karta 5570 to jakaś padaka. Próbowaliście grać w bf3 na 800x600 na najniższych? Nie, to spróbujcie i dorzuccie do tego kilka ścin od czasu do czasu... A gtx 770 jakbym wiedział ze wyjdzie w czerwcu albo na wakacjach to bym poczekał ale dłużej nie wiem czy jest sens. Ma ktoś więcej info na ten temat? Bo artykuł od EgyptHardware został skomentowany w lutym a od tamtej pory cisza jak makiem zasiał.

Link to post
Share on other sites

Pamiętaj, że nowe karty będą mieć "podatek od nowości" i zaporową cenę. Zanim ceny spadną to trochę poczekasz.
Druga sprawa, ze seria 7xx to odgrzewany kotlet - czyli to samo co mamy w serii 6xx, jeno trochę mocniejsze.

Dlatego po raz kolejny, proponuję zainteresować się 7870XT/7950 albo 660Ti (czy nawet GTX660, za bardzo małe pieniądze) i resztę władować w zbalansowaną modernizację sprzętu.
Bo na Twoim miejscu, to bym się bał podłączyć nową kartę pod ten zasilacz.

Link to post
Share on other sites

A jeśli byłbyś tak miły i mógłbyś mi przybliżyć ten produkt? (cena, premiera, wydajność co do istniejących) itp. oczywiście chodzi o Haswella.



Poza tym nVidia nawet jeśli wypuści jakąś kartę to Titana w kosmicznej cenie, ktory jak mówiłeś będzie odgrzewany. I to w okolicach lipca zapewne. Poza tym ostatnie karty wyszły we wrześniu więc nie ma się chyba czym podniecać ;)

Link to post
Share on other sites

Nowa seria procesorów Intela. Zapowiedziana na wyjście w czerwcu - cena będzie taka jaką od lat wprowadzał intel w nowych seriach podczas premier, wydajnością mają przegonić IvyBridge o około 10%.

Ewolucja, zamiast rewolucji - ale może ktoś zechce sprzedać używanego 3570k aby się przesiąść i wtedy się załapiesz :)

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

W kwestii używek, to bardzo zależy od tego, w jakim są stanie, od kogo kupujesz etc etc... oszuści i krętacze nie próżnują, ale zakładając, że sprzęt jest sprawny to nie ma przeciwwskazań.

 

No większość nie, ale gdzieś do wakacji ceny 3570k powinny nieco spaść (z 50zł pewnie...) i wtedy możesz coś wyszarpać.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...