Skocz do zawartości

Recommended Posts

Jaką masz płytę główną?

Jeśli Gigabyte to pobierasz/instalujesz z płytki program @Bios

Odpalasz go, wybierasz któryś serwer i pobiera najnowszy BIOS, wgrywa, restartuje komputer i masz najnowszy :)

 

Edit:

Jego płyta główna to Asus M4A78-EM

http://asus.com/product.aspx?P_ID=0KyowHKUFAQqH2DO

Więc wchodzisz w Download

BIOS

M4A78-EM BIOS 1010 - pobierasz to

Dalej się przyznam - nie wiem :o rób tak jak @Kubbak radzi a jak nie pójdzie to:

BIOS-Utilities

Afudos BIOS update tool V2.38 - i to pobierasz też

I coś pokombinuj :o

Link to post
Share on other sites

Jaką masz płytę główną?

 

Gigabyte, Asus i MSI mają narzędzie do aktualizacji wbudowane w BIOS. Wystarczy wgrać plik na pendrive (najlepiej sformatowany w systemie FAT bądź FAT32), wejść do BIOSu, odpalić program flashujący i dokonać aktualizacji.

Link to post
Share on other sites

bios utility pod win 7 32 i 64

Nie!!! nie flashuj z windy. Na 99% takie coś kończy się failem cmosu. A domowymi metodami ciężko jest takie coś uratować, no chyba, że masz programator eeprom. Masz ten pliczek biosu. Wgrywasz na pendrive lub już bardzo przestarzałą dyskietkę. Wchodzisz do biosu, bądź na ekranie startującym pisze, żeby wcisnąć np. f8 aby wejść do flash utility. Robisz to i wybierasz pliczek z biosem, który masz na nośniku. Wybierasz i módl się, żeby sąsiad nie włączył odkurzacza.
Link to post
Share on other sites
Gość DANNY_79

Mi kiedyś wywaliło bios pod windą przy płycie MSI pod sA. Od tamtego czasu mam awersję do wszelkiego rodzaju winflash'y. Teraz się wycwaniłem i programuje zawsze poprzez willem eprom.

Co ciekawe większość (nie wszystkie) wbudowane w bios programiki do flashowania nadpisuja bootblock (więc lipa jak coś nie pójdzie).

Przeprowadzając flash spod dos można sobie odpowiednio skonfigurować program flashujący i ocalić bootblock.

Zresztą co ja Wam będę się rozpisywał na temat co jest lepsze (i tak nie dojdziemy do porozumienia, bo każdy ma swoje zdanie)

Link to post
Share on other sites

jesli posiadasz funkcje Ez Flash w biosie to jest to najprostsza metoda aktualizacji biosu.

Pierwsze co robisz to wchodzisz na strone producenta płyty i sciągasz najnowszy bios do swojego modelu płyty,nastepnie gdy sciągniesz rozpakuwujesz go do nowo utworzonego folderu,folder ten musi znajdowac sie na partycji systemowej,pózniej wchodzisz do biosu wszystkie ustawienia na default po restarcie wchodzisz ponownie do biosu i odpalasz ez flash który pokaże ci partycje systemową np. C i szukasz na tej partycji swój utworzony folder z nowym biosem,wskazujesz go programowi ez flash i podwierdzasz aktualizacje,po aktualizacji sam sie zrestartuje po ok. 5s komp.

Teraz mozesz ustawić własne ustawienia i cieszyć sie nowym biosem

Link to post
Share on other sites

Nie, i tego nie zrobię, bo masz stu procentowe ryzyko, że mobo nie wstanie. Z poziomu biosu, i koniec.

Co Ty biadolisz? Producent płyt głównych udostępniałby taką aplikację, żeby mieć 100% zwrotów swoich produktów? Ja używałem program Asusa i Gigabyte'a i zawsze wszystko było ok. W końcu oni wiedzą, co robią. Jedyne co można zepsuć, to zwiesić Windowsa przez własną głupotę lub mieć mega pecha. Brak prądu, to może się przytrafić nawet flashując z poziomu BIOS.
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...