Skocz do zawartości

Jak odczytać to co pokazuje mi CPU-Z i czy zmienić część kości


Recommended Posts

Witam,

 

Do dwóch 8gb kości KINGSTON dokupiłem kości CL9 CRUCIAL.

 

Teraz trochę głupieje bo jak zrobiłem sprawdzenie CPU-Z to pokazuje mi że kości KINGSTON są szybsze od tych nowych CRUCIAL.

 

http://i44.tinypic.com/5cns3.jpg

 

1 i 2 slot to KINGSTON   3 i 4 crucial.

 

Czy dobrze czytam te dane?

 

Początkowo chciałem sprzedać te kingstony i kupić jeszcze 2 takie CRUCIALE ale teraz już zgłupiałem.

 

Co zrobić?

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
Gość rezerwuar

Cruciale są szybsze - patrz jedec#7 a Ty się pewnie zasugerowałeś taktowaniem, które jest w profilu xmp  - jakie są w ogóle taktowania tych ramów?

Edytowane przez rezerwuar
Link to post
Share on other sites

Rez popatrz na screeny. Oznaczenie Cruciali to bls8g3d1609ds1s00

Ogólnie, to sprawa jest prosta. Na 1 screenie widać, że Kingstony przy 1600 MHz pracują z timingami CL11, więc Cruciale "zwalniają" i dostosowują się do pozostałych kości. Jeśli komputer wykorzystujesz do rozrywki i prostych prac, to nie odczujesz różnicy między CL9 a CL11.

Edytowane przez ehhhm
Link to post
Share on other sites

Oj Rez, Rez. Model Kingstonów, to 9905403-518.a00lf

 

Możesz próbować ustawić timingi w biosie, ale pewnie te Kingstony nie ruszą na CL9 przy 1600 MHz.

Edytowane przez ehhhm
Link to post
Share on other sites

Numer części jest przeważnie powiązany z konkretnym modelem, tak jak w przypadku Cruciali. O Kingstonach brakuje informacji, więc podejrzewam, że to są jakieś OEMowe pamięci.

Do autora tematu, skąd masz te pamięci ? Kupiłeś w sklepie czy od osoby prywatnej i czy jako nowe, czy używane ?

Edytowane przez ehhhm
Link to post
Share on other sites

Proszę o pomoc w odczytaniu danych z cpu-z.Zupełnie się na tym nie znam , ale niepokoi mnie jedna wartość:

EPP#1 W POLU tRC JEST WARTOŚĆ -2147483648.

Problemy z komputerem zaczeły się po wymianie karty graficznej.Przy testach cpu i gpu jest ok. ale po włączeniu gry wiesza się po jakimś czasie i różnie to bywa.

PROCESOR:C2D E6400

RADEON HD 7850

PŁYTA:P5N32-E SLI

OCZ NVIDIA SLI (4GB) 2 X 2GB PC2 6400 DDR2

ZASILACZ:FEEL III 500ATX

Zasilacz podstawiałem nowy 600w +80

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...