Skocz do zawartości

Youtube wolny bufor, problem routera?


Recommended Posts

Cześć,

mam taki o to problem że internet chodzi stabilnie i szybko nie mam z nim problemów zarówno podczas grania jak i ściągania. Problem pojawia się przy buforowniau filmików na youtube gdzie żeby obejrzeć filmik w jakości 1080p to moge go odpalić na innej karcie zostawić, zapomnieć a jak sobie przypomne to i tak cały nie będzie załadowany. Z moich obserwacji wynika że to może być wina routera. Cała historia zaczyna się od tego że mając liveboxa mialem czasami 1000ping do własnego routera (liveboxa) co mnie bardzo irytowało podczas grania więc podłączyłem stary router pirelli od netii który działał wyśmienicie jak i podwzględem grania (niski ping, a często było tak że zamiast pingu miałem kreske "-") jak i buforownia filmików na yt które mogłem ogladać w jakości HD o każdej porze dnia i nocy. Jedyny probelm bardzo uciążliwy było to że często traciłem połaczenie z routerm i trzeba było go restartować. Dlatego ostatnio postanowiłem kupić router, no i padło na TP-LINK TD-W8960N. I sytuacja wygląda tu tak że jeszcze ani razu nie rozłączyło mnie od neta (mam go od tygodnia) jeśli chodzi o sprawe lagów i pingu to zdarza się że czasmi mnie zlaguje ale bardzo rzadko (czasami mnie wywali z serwera za duży ping) i w porównaniu do tego co miałem z liveboxem to wgl. mi nie przeszkadza aczkolwiek fajnie byłoby sie tego pozbyć :) jeśli chodzi o download przynam się szczerze że jeszcze nic większego nie ściągałem ale na speedtest.net osiągam chyba najlepsze wyniki jak do tej pory. No i problem jest tylko z tym buforowaniem filmików które nie buforują się praktycznie wcale w jakości HD.

 

Pare informacji dodatkowych:

-Internet to neostrada 20Mb/s.

-Wspomniane lagi na routerze tp-link pojawiają się tylko w grze Battlefield 3, w Call of duty black ops 2 nie mam tego probelmu.

-Do routera połączony jestem kablem.

-Przy livebox i pirelli od netii w grze call of duty black ops 2 zawsze miałem NAT ogarniczony, przy routerze tp-link jest średni.

Edytowane przez Mikaele
Link to post
Share on other sites

Youtube buforuje w czasie rzeczywistym - Czyli, jeżeli spauzujesz filmik to zacznie Ci się buforować do danego stopnia i przestanie.
Jest różnica między serwerem który obsługuje 64 graczy w Battlefield a 16 w Call of Duty - musisz szukać serwerów z jak najmniejszym pingiem w battlelogu.
Neostrada nigdy nie słynęła z dobrych łącz pod względem opóźnień pakietowych -więc rewelacji bym nie oczekiwał :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...