Skocz do zawartości

Problem z podkręcaniem pamięci (Gigabyte HD7950)


Recommended Posts

Witam, mam problem z podkręceniem pamięci na wyżej wymienionej karcie. Rdzeń ustawiłem na 1100 (standardowo 1000), a pamięć na 1350 (standardowo 1250). Wynik w 3dmarku przy podkręceniu samego rdzenia - http://www.3dmark.com/3dm11/6493263

+ przy podkręceniu pamięci http://www.3dmark.com/3dm11/6496777

 

Próbowałem podkręcać nawet o 10, a wynik jest wciąż mniejszy.

 

W czym leży problem? Dlaczego nie mogę podkręcić pamięci?

Link to post
Share on other sites

Jakiś test stabilności robiłeś, czy po prostu podkręciłeś i stwierdziłeś, że skoro przechodzi 3DMarka to jest cacy? Sprawdź na jakiejś wymagającej grze, czy jest więcej fpsów i pograj jakiś czas i zobacz, czy coś się stanie

Edytowane przez LeCzarny
Link to post
Share on other sites

Nic takiego nie robiłem, grałem 30 min w grę, puściłem test i temperatura cały czas max 67 stopni na 1100. Mogę obniżyć taktowanie rdzenia znów na 1000 a podkręcić pamięć choćby o 1 to i tak wynik będzie wciąż mniejszy niż powinien (biorąc pod uwagę zmniejszenie taktowania rdzenia).



Ok, pogram w Metro 2033, dam znać za ok. 30 min.

Edytowane przez xKacp3R
Link to post
Share on other sites

SilentiumPC Deus 600W, po graniu w Metro2033 ok. 10 min karta osiąga temperature max 68stopni (ustawienia ultra 1440x900).

Na poprzedniej karcie (Sapphire HD7870XT) miałem tak samo, rdzeń kręcił się bardzo dobrze ale pamięci ani rusz - tak samo jak tutaj, więc raczej nie przedobrzyłem :)

Link to post
Share on other sites

Może cholernie słabe pamięci i nie dają rady już po lekkim OC. Dziwne tylko, że artefaktów nie ma.

 

Spróbuj jeszcze innym programem podkręcić bo w moim przypadku było tak, że jak kręciłem Afterburnerem rdzeń powyżej 1220mhz to skakał obraz, a przy podkręceniu za pomocą Sapphire TriXx już nic nie było :)

Link to post
Share on other sites

Niektóre wersje HD7950/70 mają cyfrowy kontroler pamięci który umożliwia zmiane napiecia na pamięciach.

Sprawdź w afterbunerze lub trixxie czy masz suwak "Memory Voltage" w MSI Afterburner, "MVDDC" w Trixxie

Gdybyś miał taką opcje to podniesienie napięcia na pamięciach chociaż troche by Cie podratowało.

Edytowane przez Hezen
Link to post
Share on other sites

HD7750/70, 7850 miały montowane różne pamieci (Elpidy lub Hynixy )w zależnosci od modelu

Ale do HD7950 to nie spodziewałem sie że sapphire lub gigabyte bedzie do nich wkładać te "gorsze"/mniej podatne na OC, pamięci którymi są Elpidy :o

 

Co do jednego trzeba się zgodzić - Hynixy lepiej się krecą, moje pamiątki w HD7870 WF3 poszły z 1200 na 1630MHz

A gdyby takie sztuki by sie trafiły w HD7950/70 gdzie byłby kontroler napięcia VRAM to po dovoltowaniuo byłby ogień :D

Edytowane przez Hezen
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...