Skocz do zawartości

OCZ MODXSTREAM PRO 500W a 2 karty


Recommended Posts

Panowie czytajcie ze zrozumieniem. BitCoin - to obciąża tylko grafę. Ogólnie z tego co wiem, to BitCoin nie obciąża tak bardzo jak wszelakie programy wygrzewające. Więc ogólnie te dwie grafy powinny pociągnąć razem niecałe 400W po OC, ale pewności nie mam - lepiej niech ktoś z doświadczeniem, albo wiedzą jak kopanie obciąża grafy się wypowie. 7970 ok. 250W i 7850 ok. 150W po OC. 

 

Swoją drogą ten zasilacz ma realnie niecałe 400W na lini 12V. Niby ma 400W, ale fizycznie ta kostrukcja miała problem aby oddać całą moc na lini 12V. Więc licz jak by miał 380W na lini 12V. Ogólnie do pracy 24/h radził bym pomyśleć o wymianie, przy takich projektach jakość zasilacza ma większe znaczenie. 

 

 

obie karty maja tdp 250+ W kazda

Dlaczego wprowadzasz w błąd? Oficjlanie TDP AMD na 7850 to 130W, ale jak to udowodnili na kilku portalach, AMD zawyża o 20% TDP przez swoją funkcję oszczędzania energi. Więc realnie bez modyfikacji żadenej karta ciągnie MAX 104W. Według TPU 7850 bez OC ciągnie 96W pod obciążeniem i 101W pod sztucznym. Chodź przy OC trzeba dodać te 50W, więc mamy realnie 150W poboru przez tą grafikę przy sztucznym obciążeniu. 

Edytowane przez Mareczq
Link to post
Share on other sites

Panowie czytajcie ze zrozumieniem. BitCoin - to obciąża tylko grafę. Ogólnie z tego co wiem, to BitCoin nie obciąża tak bardzo jak wszelakie programy wygrzewające. Więc ogólnie te dwie grafy powinny pociągnąć razem niecałe 400W po OC, ale pewności nie mam - lepiej niech ktoś z doświadczeniem, albo wiedzą jak kopanie obciąża grafy się wypowie. 7970 ok. 250W i 7850 ok. 150W po OC. 

 

Swoją drogą ten zasilacz ma realnie niecałe 400W na lini 12V. Niby ma 400W, ale fizycznie ta kostrukcja miała problem aby oddać całą moc na lini 12V. Więc licz jak by miał 380W na lini 12V. Ogólnie do pracy 24/h radził bym pomyśleć o wymianie, przy takich projektach jakość zasilacza ma większe znaczenie. 

 

 

Dlaczego wprowadzasz w błąd? Oficjlanie TDP AMD na 7850 to 130W, ale jak to udowodnili na kilku portalach, AMD zawyża o 20% TDP przez swoją funkcję oszczędzania energi. Więc realnie bez modyfikacji żadenej karta ciągnie MAX 104W. Według TPU 7850 bez OC ciągnie 96W pod obciążeniem i 101W pod sztucznym. Chodź przy OC trzeba dodać te 50W, więc mamy realnie 150W poboru przez tą grafikę przy sztucznym obciążeniu. 

Jak pozmieniasz napiecia w radku i uzyjesz miernika to ta bajka o 150W lekko sie kryje, suche wypowiedzi i testy z neta. Mam 7870 po solidnym OC i wiem ze bywaja momenty kiedy grafa skacze na 270w. Dajmy nato  nadeszla chwilunia ze oba radki postanowily isc pelna para, akurat cos zaczelo uzywac procka i srruuuu wszystko gasnie a chyba nie o to chodzi :P

Link to post
Share on other sites

 

 

Jak pozmieniasz napiecia w radku i uzyjesz miernika to ta bajka o 150W lekko sie kryje, suche wypowiedzi i testy z neta. Mam 7870 po solidnym OC i wiem ze bywaja momenty kiedy grafa skacze na 270w. Dajmy nato nadeszla chwilunia ze oba radki postanowily isc pelna para, akurat cos zaczelo uzywac procka i srruuuu wszystko gasnie a chyba nie o to chodzi

 

 

 

1. Jak zmierzyłeś, że masz 270W z grafiki? Fizycznie jak to zmierzyłeś ? :)

 

2. 7850 to nie 7870 ;) Masz tylko 1 wtyczkę 6 pin PCI-E. To już samo z siebie ogranicza pobór prądu (nie ma opcji aby było 270W, fizycznie nie dostarczysz tyle). 

 

3. Sam mam 7870 XT - czyli pod względem poborów 7950. Przy zwiększeniu napięcia do 1,3V (realnie 1,284V), PL 20%, Rdzeń 1300, pamięci 1600, procek 2600K@4,7Ghz@1,3V i z gniazda w czasie sztucznego obciazenia (Fur Benchmark) ciągnie 400W. Mam zasilacz ze sprawnością teoretycznie 90% czyli komp ciągnął 360W sam z siebie. Czyli moze sama grafa pociągnęła te 250W-270W. 

 

4. Wiesz jak technicznie działają koparki i jak to wygląda? Chyba własnie nie - tam nie ma nic co pobierze więcej prądu, tam nie masz żadnych skoków obciążenia - to jest stała wartość cały czas 24/h. Jak ktoś stawia koparkę, to tak samo jak render-farmę - to jest w 100% powtarzalne środowisko. Nic więcej tam nie instalujesz, nic więcej tam nie odpalsza - to tylko kopie kasę. Więc nie ma tutaj żadnego obciazenia procesora, a grafiki są obciażane dokładnie tak samo. Pytanie tylko zostaje czy to obciąża tak samo jak gry, czy bardziej jak testy OCCT PSU. Jeśli to pierwsze to zasilacz wystarczy, ale i tak nie polecam. Jak to drugie to raczej nie wytrzyma, albo padnie po krótkim czasie pracy. Bez OC graf da radę w obu przypadkach. Jednak wiem, że ludzie stosują 1000W do 4 szt. 7970 i to takie z OC, i to na 100% w płeni stabilnie działa (sam sprzedałem chyba z 10-20 mocnych zasilaczy w takim celu). Więc według mnie to raczej obciąża wyraźnie mniej niż takie OCCT czy FurBenchamrk, bo nawet 4 szt. 7970 z bardzo mocnym OC mogą mogą same pobrać 1200W w sztucznym obciążeniu. Swoją drogą do benchowania 4 szt. 7970 pod L2N nie ma opcji aby jeden zasilaczał dał rade, zawsze musze użyć min. 2 szt. HCP 1200W. 

 

5. Tak jak pisałem ten OCZ to nie jest jakaś super jednostka i realnie nawet nie potrafi dostarczyć 100% swojej mocy, aby nie wyjśc z niektórymi parametrami za normy ATX. Dlatego też doradzam zmianę go. 

Edytowane przez Mareczq
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...