Skocz do zawartości

Nowa podstawka pod Intela


Recommended Posts

A mianowicie chodzi o to ze planuje przejsc z AMD na Intela,

a konkretnie na i5 3570k.

Ale gdzies wyczytalem (nie pytajcie gdzie bo nie pamietam) ze Intel planuje wypuscic calkiem

nowa serie prockow i co za tym idzie nowa podstawke.

No i teraz sie zastanawiam czy nie poczekac na nowe,

o ile to prawda.

 

I tu pytanie do was, czy moze slyszeliscie cos na ten temat czy to tylko jakas bajka.

Link to post
Share on other sites

Tak, 4 generacja procesorów Intel Haswell i podstawka 1150. 

Czy czekać ? Myślę że tak, gdyż LGA1155 nie będzie rozwijaną podstawką, a ceny procesorów będa zbliżone do Ivy.

Edytowane przez buck1
Link to post
Share on other sites

:-> To nie jest bajka - 3 czerwca świat się zatrzyma bo oto Haswell okaże swe oblicze i zawstydzi nas swoją wydajnością - ja bym poczekał  i wtedy dokonał wyboru.

i zawstydzi nas swoją niekompetencją  ponoć zasilacze do wymiany mają być http://www.benchmark.pl/aktualnosci/intel-haswell-stan-energetyczny-c6-7-niekompatybilny-zasilacz.html

 

Intelowi nie wystarczy ze co chwile zmieniając socket trzeba wymieniać płytę główną teraz chcą nas jeszcze zmusić na wymianę zasilaczy. Ciekawe co dalej?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Intel ma też przed sobą ścianę. Nie jest możliwe podnoszenie wydajności bez zmiany szybkości zegarów w nieskończoność. Bardzo się zdziwię, jeśli zegar w zegar nowe CPU będą szybsze os IB oraz SB o więcej, niż 15%. To by oznaczało, że obecna seria ma błędy konstrukcyjne.

Link to post
Share on other sites

i zawstydzi nas swoją niekompetencją  ponoć zasilacze do wymiany mają być http://www.benchmark.pl/aktualnosci/intel-haswell-stan-energetyczny-c6-7-niekompatybilny-zasilacz.html

 

Intelowi nie wystarczy ze co chwile zmieniając socket trzeba wymieniać płytę główną teraz chcą nas jeszcze zmusić na wymianę zasilaczy. Ciekawe co dalej?

Ale przeciez pisza ze wystarczy tylko zmienic ustawienia w biosie i bedzie chulac

 

a w najgorszym wypadku kupie pospolitego starego poczciwego i5 3570k

i kropka

bo wcale nie rozchodzi mi sie o prad tylko o wydajnosc

Link to post
Share on other sites
bo wcale nie rozchodzi mi sie o prad tylko o wydajnosc

chodzi o kręcenie ich - mniejsze zuzycie - wieksze mozliwosci...

ciekaw jestem jednak jak bedzie z IB-E i H-E - jak one beda ten temat traktowaly - wiadomo tylko ze oba beda na S-2011...

 

Co do samych zasilaczy to nie wierze do konca ze calkiem nowe jednostki trzeba bedzie kupowac (choc z drugiej strony znajac Intela to wszystko mozliwe).

 

 

 

 

a w najgorszym wypadku kupie pospolitego starego poczciwego i5 3570k

ostatecznie kup i7-3820 - ja tak zrobilem

Edytowane przez ArioX
Link to post
Share on other sites

 

 

Lepiej poczekać Asus zaprezentował ostatnio 10 ciekawych modeli płyt głównych pod Haswella 
tak i nie - ceny z początku  pewnie będą wygórowane, jednak tak zawsze jest - za nowość się płaci (swoja droga GTX7xxx tez zaraz wychodza)

Tak na prawde to nikt nie wie nic konkretnego o Haswell'ach :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...