Skocz do zawartości

Czy twój monitor LCD ma martwe piksele/subpiksele?


Czy twój monitor LCD ma martwe piksele/subpiksele?  

35 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy twój monitor LCD ma martwe piksele/subpiksele?

    • Tak
      3
    • Tak, ale tylko "zawieszony" piksel, który wrócił do normy
      2
    • Nie
      28
    • Nie posiadam monitora LCD
      2


Recommended Posts

Coraz częściej poruszany na naszym forum zostaje temat wyboru monitora LCD i obawy przed martwymi pikselami. Jak sprawdził się pod tym względem wasz monitor? Proszę was o podanie marki, modelu, rodzaju matrycy, ilości martwych pikseli i okresu, po jakim one wystąpiły. Ciekawi mnie (i myślę, że nie tylko mnie) skala tego zjawiska. Czy faktycznie jest się czego obawiać?

Link to post
Share on other sites

Ja mam monitor na matrycy MVA - BenQ FP91GP - świetny monitor, jestem z niego bardzo zadowolony. Zmienię go pewnie dopiero za kilka lat. Nie mam na nim żadnego badpixlea, subpixela, a ni żadnej innej wady piksela.

 

Edit: dodam że ten monitor mam 3 lata ;)

Link to post
Share on other sites

Ja od siebie dodam, że posiadam monitor iiYama E2407HDS-B1 oparty na matrycy TNT i jak dotąd (3 miesiące) nie mam żadnego martwego subpiksela. Ogólnie z monitora jestem średnio zadowolony, ale pod względem martwych pikseli jest doskonały ;)

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Ja posiadam Samsung'a SyncMaster 2232bw - matryca TN, który ma na swoim koncie ponad 3 lata oraz NEC'a Accusync LCD72VM - Matryca TN, który ma ponad 5 lat. Na obydwóch monitorach nie ma żadnych bad-, sub- czy hotpikseli. Ogólnie jestem bardzo zadowolony z monitorów, że służą mi już parę ładnych lat :o

Link to post
Share on other sites

HP w2007v oraz w2207v kilka sztuk w domu i firmie - praktycznie wszystkie kable wymienione, tylko chyba mój jedyny działa do tej pory bezproblemowo. Za to tylko mój mial jednego subpixela, ale o dziwo juz nie ma, widocznie tymczasowo mial problem ze sobą, albo za duzo grałem i nie wyrabiał, a teraz jak mniej gram to juz daje rade. Zamiat czarnego mialem niebieski pikselek.

 

Za to kiedys na starym wielkim monitorze mialem na samym środku martwego i mialem dodatkowy celownik w grach, ktory sie nawet przydawał czasem :lol:

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...