Skocz do zawartości

Komputer do 2,5k bez karty graficznej


Recommended Posts

Po 1,5 roku przeżytym na felernym egzemplarzu q9450 i potwornym ograniczaniu mojej nie najgorszej karty, (hd5870 i wynik w 3dmarku 06 ~16500 ;) ) postanowiłem zakupić coś pod LGA1156

Wszystko już złożyłem, zastanawiam się nad chłodzeniem procesora i jakąś inną obudową (Three Hundreda mam w swoim starym kompie)

 

Procesor:

Intel Core i7-860 /2.8GHz, 8MB, LGA1156, BOX/

1049 zł

 

Płyta główna:

Gigabyte P55-UD3 /intel P55, Dual DDR3-2000, GLan/

430 zł

 

Wentylator:

Scythe Mugen

149 zł

 

Pamięć RAM:

A-Data 4GB (2x2GB) 2000MHz Xtreme Series

399 zł

 

Obudowa:

Antec Gamer Three Hundred (bez zasilacza)

269 zł

 

Zasilacz:

OCZ StealthXStream 500W

230 zł

 

2526 zł brutto

Link to post
Share on other sites

No to tak, po pierwsze procesor, po co ci i7 ? Nie lepiej wziąć i5 ? I powiedz do czego będzie używany zestaw.

A po drugie zasilacz, ja bym zrezygnował z SXS a wziął OCZ ModXStream 500W, jest modularny i pod każdym względem lepszy od SXS, a w dodatku w tej samej cenie lub niższej.

No i jeszcze chłodzenie, to nie Scythe Mugen tylko Stythe Mugen II rev. B ;)

albo jak wolisz coś mniejszego to taki oto Zalman: http://www.cooling.pl/zalman-cnps-10x-q ... 51861.html

Reszta jest ok.

Link to post
Share on other sites

Procesor: Intel Core i5-750 /2.66GHz, 8MB, LGA1156, BOX/ 725 zł

Płyta główna: Gigabyte P55-UD3 /intel P55, Dual DDR3-2000, GLan/ 430 zł

Wentylator: Scythe Mugen II Rev.B 175 zł

Pamięć RAM: GoodRam 4GB (2x2GB) 1333MHz CL9 350 zł

Dysk twardy: Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3 190 zł

Obudowa: Fractal Design Define R2 Black Pearl 389 zł

Zasilacz: OCZ ModXStream Pro 500W 265 zł

Suma: 2524 zł

Procesor podkręcisz do 4-4,2GHz na tej płycie i tym chłodzeniu. RAM najlepiej 4GB i najtaniej jak się da. Drugi dysk do stworzenia RAID0. Obudowa cicha i przewiewna, choć tutaj dziwi mnie Twoja chęć wymiany jej. Nie wiem po co chcesz wymieniać swój zasilacz, ale podałem Ci alternatywę.
Link to post
Share on other sites

@ treposlaw

 

Oddaję cały swój komputer oprócz karty graficznej i jednego dysku.

Jednak wolę mieć 2GHz na pamiątkach niż zmieniać dzielnik pamięci by były ustawione na 1333MHz. Zawsze to jest te parę % więcej w wydajności ;)

 

Procesor:

Intel Core i5-750 /2.66GHz, 8MB, LGA1156, BOX/

725 zł

 

Płyta główna:

Gigabyte P55-UD3 /intel P55, Dual DDR3-2000, GLan/

430 zł

 

Wentylator:

Scythe Mugen II Rev.B

175 zł

 

Pamięć RAM:

A-Data 4GB (2x2GB) 2000MHz Xtreme Series

399 zł

 

Dysk twardy:

Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3

190 zł

 

Obudowa:

Antec Gamer Three Hundred (bez zasilacza)

269 zł

 

Zasilacz:

OCZ ModXStream Pro 500W

265 zł

 

2453zł brutto

 

Ps. Czy w esc.pl jest możliwość montażu komputera bez karty graficznej?

Link to post
Share on other sites

ednak wolę mieć 2GHz na pamiątkach niż zmieniać dzielnik pamięci by były ustawione na 1333MHz. Zawsze to jest te parę % więcej w wydajności :P

Właśnie że nie pare % tylko prawie nic ! :D

Taktowanie pamięci nie ma praktycznie żadnego wpływu na wydajność

Dwukrotnie większe taktowanie pamięci (np 1000 vs 2000mhz) przełoży się na zaledwie 0-5% większą wydajność przy minimalnym fps w grach (średni nie ulega zmianie)

 

Te pamięci watro kupić tylko dlatego że są bardzo tanie jak na 2GHz ;)

Ja osobiście poszukałbym jakiś LowVoltage 1,3v ale 1333mhz

Link to post
Share on other sites

Te pewnie normalnie 1.5V 1333 polecą. Jak za 399zł, to dobry wybór.

 

Tak w ogóle, to zapomniałem o zasilaczach Cooler Master serii M. W końcu sam mam taki ;) Jest o tyle lepszy od OCZ, że ma lepsze modularne okablowanie i ma jedną linię 12V. No ale w esc.pl go nie ma :P

Link to post
Share on other sites

Jeszcze się wstrzymam, bo myślę, że nie opłaca mi się zmiana 4 rdzeni na tyle samo. Poczekam na premierę procesorów 6 rdzeniowych, bo jak już mam kupować komputer, to żeby starczył przynajmniej na dwa lata. Battlefield: BC2 działa płynnie na maksymalnych detalach w rozdzielczości 1920x1200, więc nie jest źle :P;)

Link to post
Share on other sites

Jeszcze długo bym nie myślałbym o kupnie nowej platformy, gdyby nie to, iż mój czterordzeniowiec ogranicza moją nową kartę graficzną. W pierwszym poście nie dla ozdoby dodałem słowo "felerny" przy q9450, ponieważ NIE DA SIĘ NI CHOLERĘ PODKRĘCIĆ STABILNIE WIĘCEJ NIŻ 2860MHz i to nie wina moich umiejętności w overclockingu. Wszystkiemu winna jest szyna FSB, która nawet przy graniczącym z bezpieczeństwem napięciach nie jest w stanie stabilnie przekroczyć granicy 1440MHz (sprawdzałem to zmieniając mnożniki). Naklejka na pudełku od mojej płyty miała gwarantować mi FSB ponad 1600MHz, ale widać, że trafiłem na procesor z samego zakichanego końca krzemowego wafla, z którego się robi co najwyżej Celerony 1,4GHz

 

:):o:o

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...