Skocz do zawartości

Prawidlowy montaz chlodzenia


Recommended Posts

Pasta na procesor: robisz " X " i przyciskasz chłodzenie lub rozcierasz palcem owiniętym np w woreczek foliowy pastę po cepie tak żeby zrobić jak najcieńszą warstwę ale żeby nic nie prześwitywało. Generalnie kiedyś szukałem najlepszej metody i doczytałem się, że X jest najefektywniejszy.

Link to post
Share on other sites

pewnie dodali Ci do tego chłodzenia pastę zalman STG-2. Pasta jest dość twarda i gęsta najlepiej rozprowadza się na czysty procesor lekko przetarty szmatką ze spirytusem. Pastę rozprowadź po całym CPU używając karty kredytowej lub podobnej 

Link to post
Share on other sites

Heh, bo 2 stopnie robia roznice jak ktos bije rekordy. Do podkrecania nawet mocnego "na codzien" 2 stopnie nie robia roznicy, bo na codzien nie uzywa sie na ogol wyzylowanego na max procesora, a tylko wtedy 2 stopnie moga robic roznice pomiedzy stabilnoscia lub jej brakiem. Zreszta tez nie wiadomo czy te 2 stopnie przy mocnym OC nie zamienia sie np w 5 stopni roznicy, a to juz istotne.

 

Zreszta jak ktos sie zajmuje mocnym OC to znaczy ze to lubi i zapewne sam juz przetestowal rozne sposoby nakladania pasty na wlasnym sprzecie wiec ma to obcykane indywidualnie.

 

A jak sie chce bezstresowo nakladac paste i zmywac stara to Zalman STG-1 i tyle.

Link to post
Share on other sites

Może głupio zrobiłem ale męczyłem się właśnie z Zalmanem STG 2 (musiałem 2 tubę dokupić bo ciężko się nakłada i 1 zmarnowałem)

Polecano mi w sklepie właśnie STG-1 (pędzelek i łatwość aplikacji). Uległem testom, w których STG 2 niby lepsze od STG 1 - pewnie niepotrzebnie :-)

 

Tu mój temat

http://forum.benchmark.pl/topic/82768-zalman-zm-stg1-czy-zm-stg2/

Edytowane przez omar2033
Link to post
Share on other sites

Dobrze zrobiłeś kupując STG2. Nie spotkałem się jeszcze z trudnościami z nakładaniem tej pasty choć troszkę jej osobiście wysmarowałem. Nabierzesz wprawy z kartą i będzie lepiej niż dobrze. Możesz zawsze zastosować prostą metodę "na ziarnko" lub "x". Strach pomyśleć co byś napisał o jakimś diamenciku z wysokim caratem ;)

Link to post
Share on other sites

Włóż strzykawkę z pastą, do szklanki z gorącą wodą na 5min i będzie dużo łatwiej się rozsmarowywać. A jak chcesz pastę, która jest łatwa w aplikacji oraz zbliżona wydajnościowo to polecam PK-1

Edytowane przez t.luk
ort.
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...