Skocz do zawartości

Jak podłączyć 2 komputery żeby mieć dostęp z 1 do dysków 2go?


Recommended Posts

Witam,

 

Mam 2 komputery stacjonarne.

 

Internet po ethernecie.

 

Płyty w obu MSI 970a-g43.

 

Chciałbym je czymś połączyć tak żeby z 1go mieć dostęp do dysków 2-go.

 

 

Opcjonalnie chciałbym tez dać dostęp 2giemu komputerowi do dysków 1-go ale tylko po wpisaniu jakiegoś hasła.

 

1szy komputer jest mój, a drugi pracownika.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

mam taką może głupią propozycję. kup odbudowę do dysku zewnętrznego z 2 wyjściami usb 3.0 dla szybszego przesyłu,  oraz dysk z pojemnością która Cię zadowoli . I podłącz jeden do twojego komputera, a drugi do komputera pracownika. Dysk będzie widziany w dwóch komputerach. Pracownik niech zapisuje dane na tym zewnętrznym, i ty będziesz mógł zobaczyć jego pliki. A ty w razie potrzeby prześlesz na ten dysk zewnętrzny, i pracownik będzie mógł zobaczyć co chcesz aby zobaczył.    

Link to post
Share on other sites

a jakby tak kupić http://allegro.pl/nowa-karta-lan-pci-realtek-10-100mbps-ethernet-i3197593025.html

 

 

i bezpośrednio komuptery przez 2gi ethernet ze sobą połączyć (a 1 ethernet dać na net)?



no i idealnie. jutro dzwonisz do tp, że router traci zasięg i tak dalej, nawymyślaj. Dostaniesz nowego  livebox czy coś takiego, za darmo.

ale jakiego?

 

Jaki livebox by tu był ok?

Link to post
Share on other sites

na ten nr. 510 800 800, raczej to będzie ten 510 100 100 pewnej nie jestem 

 

 

tak dysk podłączysz pod usb, i auto zapis w programie z którego korzystacie na tym dysku 

 

czekaj bo nie łapię. Jak to auto zapis? Trzeba podłączyć 2 pod USB? Ale pod jaki model routera bo prawdopodobnie mają kilka?

 

 

Mam jakąś neostradę firmową (bez zmiennego ip na przykład)  i tam są inne zasady trochę.

Edytowane przez hotspurfc888
Link to post
Share on other sites

Koledzy chyba za dużo kombinują.
Oba komputery podłącz pod twój ruterek "cellpipe 7130" przez WiFi  lub/i  po LAN-ie.
Fachowcem nie jestem ale powinno na nim dać radę.
Używaj opcji "udostępnij" możesz udostępniać pliki/foldery/dyski i wybierać czy tylko do odczytu czy też do zapisu. Tak w przypadku gdy oba mają win7 to wszystko jest dziecinnie proste, jak jest w przypadku starszych systemów lub mieszanych tego nie wiem.

 

Link to post
Share on other sites

Koledzy chyba za dużo kombinują.

Oba komputery podłącz pod twój ruterek "cellpipe 7130" przez WiFi  lub/i  po LAN-ie.

Fachowcem nie jestem ale powinno na nim dać radę.

Używaj opcji "udostępnij" możesz udostępniać pliki/foldery/dyski i wybierać czy tylko do odczytu czy też do zapisu. Tak w przypadku gdy oba mają win7 to wszystko jest dziecinnie proste, jak jest w przypadku starszych systemów lub mieszanych tego nie wiem.

 LAN czyli ethernet tak?

 

Gdzie to wszystko można ustawić, jest jakiś program?

 

Na obu windows 8.

Link to post
Share on other sites

 

 

LAN czyli ethernet tak?

Tak

 

 

Gdzie to wszystko można ustawić, jest jakiś program?

Głowy nie dam czy na tym routerze pójdzie ale spróbować można.

 

Opiszę jak to wygląda na win7 gdyż nie miałem dłuższego kontaktu z win8.

Wybierasz sobie np. folder klikasz "prawym"/właściwości zakładka udostępnianie klikasz udostępnij i ustawiasz jaka grupa jakie ma mieć uprawnienia.

Jeżeli z twojej sieci będziesz korzystał tylko ty i twoi pracownicy a sieć WiFi jest zabezpieczona to można udostępniać jako "dla wszystkich".

To co udostępniłeś będzie widoczne na drugim komputerze w: komputer/sieć/ "nazwa komputera"

Można stworzyć też "grupę domową" (HomeGroup)  i udostępniać grupie i wtedy dostęp do plików będą miały tylko komputery w spólnej grupie.

Żeby tak zrobić musisz spisać sobie hasło grupy z jednego komputera a na drugim usunąć grupę i przyłączyć się do tej pierwszego.

To co udostępniłeś będzie widoczne na drugim komputerze w: komputer/grupa domowa/"nazwa komputera"

 

U mnie wszystko działa bezproblemowo

Trochę może niezbyt jasno napisane :/

 

ps,  można udostępnić też drukarkę

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...