Skocz do zawartości

Kilka pytań o wentylatory do Define R4


Recommended Posts

Tylko taki mały szczegół : Nie lepiej zamontować 140ki ? przód masz 2x 140mm top również , na tyle też a co do dolnego to zależy do długości zasilacza jaki Ci tam wejdzie ale XFX ma 135mm więc 140ka też powinna tam wejść. No i oczywiście Corsairy będą ładniej wyglądać tylko z białym pierścieniem (startują od 3,5V oraz posiadają w standardzie antywibracyjne wkładki) ;) A od prędkości wentylatorów to przecież będzie miał kontroler wiec bez problemu ;)Odnośnie samego kontrolera to od siebie polecę Lamptrona FC5 koniecznie V2! Niby są tam tylko 4 kanały ale spokojnie możesz zrobić tak jak ja-> 1 kanał chłodzenie na procku , 2 kanał front obudowy , 3 kanał top obudowy i 4 kanał tył i dół obudowy. W ten sposób masz 4 sektory którymi możesz manewrować w dowolny sposób. Oczywiście po 2 wentylatory na kanał :)

 

Lamptron FC5V2

http://angela.pl/p6759,lamptron-fan-controller-fc5v2-czarny.html

Corsair Quiet Edition max rpm 1150

http://angela.pl/p8860,corsair-140mm-air-series-af140-quiet-edition-1150rpm.html

Link to post
Share on other sites

Nie miałem z nimi styczności ale nie brałbym nic co ma więcej jak 1200-1300 RPM...

Gentle Typhoon AP15 jest super cichy przy 1800rpm (oczywiście porównując do innych pracujących z taką samą prędkością) a przy 1500rpm jego praca jeszcze lepsza. Biorąc pod uwagę oferowane osiągi przy poziomie generowanego hałasu to ten wentylator jest jednym z lepszych na rynku.

Nie wiem jak z tymi korsarzami,ale podobno nie jest tak źle w wersji quiet

Edytowane przez natsu
Link to post
Share on other sites

Gałki wejdą, ale bez wpuszczenia panelu wgłąb obudowy się nie obejdzie. Mam Kaze Q, którego pokrętła nie są zbyt długie, ale mimo wszystko prześwituje blacha z napędu i nie wygląda to jakoś rewelacyjnie. Płaskie panele to chyba jednak jedyne rozwiązanie dla Fractal'i z drzwiczkami, które pozwala zachować estetykę. Sam przed momentem zamówiłem Phobyę Flat.

Link to post
Share on other sites

To zależy wszystko od rodziców... Nie zarabiam sam na siebie no i wiecie jak to jest bo coś zepsujesz itd. (nie do kompa dokładają mi tylko 1000zł reszta około 4000zł jest ode mnie żeby nie było hejtu )

Edytowane przez Folls
Link to post
Share on other sites

No tak wiadomo, ale saturn nie jest słabym sklepem i z gwarancją problemu nie ma, a co do takich rzeczy jak buda to raczej nic nie ma prawa się zepsuć ;S W sumie to z tą ceną saturna to dokładając groszowe sprawy wyrwiesz jeszcze furtkę boczną z oknem ;) Ja bym się nawet nie zastanawiał.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...