Skocz do zawartości

Komputer do Bitcoin.


Recommended Posts

  • Zastosowanie komputera : Kopanie Bitcoin
  • Maksymalna kwota :~12000zł.
  • Których części potrzebuję : cały komputer
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : tylko procesor
  • Rozdzielczość mojego monitora : 1080p
  • Specjalne wymagania : najlepszy stosunek wydajność/cena/pobór prądu
  • Części z poprzedniego komputera :
  • Własna propozycja zestawu :
    Jakieś radeony 5850, tylko gdzie je kupić?

     

  • Inne : Lepiej jeden dobry, czy może parę (3-4) słabszych? Ile będzie kosztowało zwodowanie kart, aby podkręcić do 1200MHz?
Edytowane przez śnieg
Link to post
Share on other sites

Akurat do koparki BTC 4 szt. HD5850 to ogień wydajnościowy, więc polecam panu wyżej doedukować się w kwestii komputerów. Autorze tematu ... kup jakiegoś Semprona 145 na AM3, do tego 1GB DDR3 i płytę która pozwala na podłączenie jak największej ilości GPU np. 990FXA-GD80. Doładuj do tego 4 szt. HD5850, odpowiedni zasilacz i obudowę do wodowania i voila. Dysk to też sprawa trzeciorzędna. 

Link to post
Share on other sites

 

 

O co chodzi z tymi bitcoinami ?
Obliczenia wykonywane przy użyciu technologi OpenCL dostępnej z poziomu GPU. Zalecany najmocniejszy układ graficzny jaki jest w zasięgu - do tego pełna skalowalność układów SLi / CF, czyli na 100% CF wchodzi w grę.

W samym OpenCL Radeony znaczeni lepiej się prezentują od kart Nvidii. Seria gtx4xx / 5xx (Fermi) jeszcze nie najgorzej wypadała, ale Ati i tak jest lepsze. Cenowo najlepiej wyjdą wspomniane 5850 - 500zł szt (używka) - za 4szt przyjdzie zapłacić około 2000zł, więc dosyć ciekawa opcja. Z układów dostępnych w sklepach celował bym w 7790 (500zł), lub dołożył do znacznie wydajniejszych 7870 XT (850zł).

Link to post
Share on other sites

Obliczenia wykonywane przy użyciu technologi OpenCL dostępnej z poziomu GPU. Zalecany najmocniejszy układ graficzny jaki jest w zasięgu - do tego pełna skalowalność układów SLi / CF, czyli na 100% CF wchodzi w grę.

 

 

Kompletna bzdura, CF jest zbędny i może co najwyżej spowolnić obliczenia, aniżeli cokolwiek przyspieszyć.

Link to post
Share on other sites
Kompletna bzdura, CF jest zbędny i może co najwyżej spowolnić obliczenia, aniżeli cokolwiek przyspieszyć.

Pierwsze i ostatnie ostrzeżenie !!!

Zanim coś napiszesz to sprawdź chociaż koleżkę Googla - bez najmniejszych problemów znalazłem takie info jednego z userów - co Ty na to ?

"I'm running 2 5850s in CrossfireX and have the top-rated card performance listed on the mining hardware comparison wiki page (710 MH/s combined). Both run at 99% load. Fwiw. Win7 x64"

99% myślę że można określić jako pełną skalowalność układów. Do tego zacznij używać argumentacji jakiejkolwiek - pisanie "bo jest lepsze i już" to możesz zachować dla siebie.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Pierwsze i ostatnie ostrzeżenie !!!

Zanim coś napiszesz to sprawdź chociaż koleżkę Googla - bez najmniejszych problemów znalazłem takie info jednego z userów - co Ty na to ?

"I'm running 2 5850s in CrossfireX and have the top-rated card performance listed on the mining hardware comparison wiki page (710 MH/s combined). Both run at 99% load. Fwiw. Win7 x64"

99% myślę że można określić jako pełną skalowalność układów. Do tego zacznij używać argumentacji jakiejkolwiek - pisanie "bo jest lepsze i już" to możesz zachować dla siebie.

 

Bardzo nieładnie z twojej strony pisać bzdury i grozić banem jeśli ktoś cię poprawi.

Przy obliczeniach bitcoin każdy procesor graficzny dostaje niezależne zadanie, więc komunikacja między kartami jest kompletnie niepotrzebna. Nie wiem co za stronę znalazłeś, bo nie mogę się na nią wbić, ale znam wiele wypowiedzi potwierdzających bezsens używania crossfire przy miningu. Mało tego sam posiadam "koparkę" do bitcoinów, i to co piszę sprawdziłem "namacalnie".

Tak więc następnym razem zamiast grozić i powoływać się na niedziałające strony, może po prostu zapytaj skąd wypowiadający się ma tą wiedzę.

A co do wujka google, pamiętaj że internet kłamie. Sam miałem okazję poprawiać kilka błędnych artykułów na naszej wszechwiedzącej wikipedii, bo były pełne błędów. 

  • Popieram 5
Link to post
Share on other sites

Że tak się wtrące... Baki11 ma rację, CF do Bitcoin jest zbędny i tyle w temacie. Również znam temat "namacalnie".

 

Dodatkowo, jak można pisać "Pierwsze i ostatnie ostrzeżenie !!!"...?? zero kultury... Wujek Google często się myli....

Link to post
Share on other sites

co do semprona 145 to jest trochę słaby, minimum intel g1610 będzie, gdyż niektóre kopalnie sporo potrzebują procesora, niektórzy jak kopią na kilka frontów to sempron trochę słabo wyjdzie, jedynie zdaję sprawę przy jednej kopalni :)

Link to post
Share on other sites
  • 7 miesięcy temu...

sorry ze pytam , ale nie lepiej bedzie zainwestowac w urzadzenie dedykowane do tych celow :

 

np :

 http://allegro.pl/b-t-c-koparka-bitcoin-miner-asic-od-bfl-60-gh-s-i3768064686.html

http://www.ebay.com/sch/i.html?_trksid=m570.l3201&_nkw=BITCOIN+Miner+ASIC+od+BFL+60%2B&_sacat=0

 

koparka BITCOIN Miner ASIC 60+ GH/s 

Oryginalny cooler BFL pozwala na osiąganie mocy do ~70 GH/s
Sprzęt podobno daje się zmusić nawet do liczenia 75-90 GH/s
Sprzęt jest — NOWY
Produkowany przez ButterFly Labs Inc - USA
Producent daje "dożywotnią" Gwarancję
 
z tego co czytałem to kopanie na GPU już sie nie opłaca - jeżeli się mylę poprawcie mnie proszę 
 
//piękny odkop 
 
http://img.sadistic.pl/pics/31db9f1810b2.jpg
Edytowane przez kajitsu.
Link to post
Share on other sites

przyłączę się do tematu bo rzeczywiście sam nad tym myślałem... może ktoś wytłumaczyć jak się szacuje opłacalność postawienia takiej farmy? no i jak szybko możemy zacząć zarabiać na takim procesie?

Nie chodzi o zwrot ale o rejestrowanie jakiegoś zysku/przychodu

Edytowane przez tanakov
Link to post
Share on other sites

Kopanie na zwykłych kartach graficznych pokroju np. 7970 jest już od dawna nieopłacalne.

Tutaj macie kalkulator:

http://www.bitminer.pl/index.html#kalkulator

 

Polecam też zagłebić się nieco w samą idee Bitcoina, mówiąc w skrócie: im więcej Bitcoinów zostanie wykopanych, tym większa moc obliczeniowa będzie potrzebna do wykopania następnych - poziom trudności się stopniowo zwiększa.

Baki 11 ma rację, można wsadzić kilka kart i nie muszą być połączone w SLI czy CF, z resztą teraz używa się takich GPU:

 

https://products.butterflylabs.com/

 

AsRock wypuścił nawet płytę, która mieści 5 albo 6 takich kart.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...